Könyvek: Történelem

Tételek száma: 427

Érdy Miklós: A magyar eredetkutatás a történelmi társtudományok "rétegezett térképeinek" a tükrében. Különlenyomat a XXXI. Magyar Találkozó Krónikája 239-270. oldaláról. A szerző, Érdy Miklós (1931-2017) orientalista kutató, vegyészmérnök, fogorvos által gróf Tisza Istvánné Gyányi Magdolna részére dedikált példány. Cleveland, 1992, Árpád Könyvkiadó, 239-270 p. Kiadói tűzött papírkötés.
22719.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Goncourt, Edmond - Goncourt, Jules:  Marie Antoinette. Übersetzt ind herausgegeben von Konrad Merling. München, 1923. Rösl & Cie. Verlag (Buchdruck von Julius Klinkhardt in Leipzig). 1 t. (címkép) + 343 + [1] p. A Goncourt-fivérek, azaz Edmond (1822-1896) és Jules (1830-1870) Goncourt a XIX. századi francia irodalom és művelődéstörténet-írás meghatározó szerzői. Műgonddal kidolgozott regényeiket, illetve korrajzaikat közösen írták, a kortárs és történelmi valóság számos fellelhető dokumentumát elsőként szőtték műveikbe, és nem zárkóztak el az élet zaklatottabb részeinek, árnyoldalainak ábrázolásától sem. Ekként a Goncourt-fivérek a naturalista, sőt a lélektani regényírás alapítói is egyben. Rendkívüli műgonddal írt regényeiket ugyanakkor csak a szűkebb szakma olvasta, valódi népszerűséget csak az írótársaik között értek el. A tragikus sorsú, 1793-ban kivégzett Marie Antoinette francia királynéról írt korrajzuk eredeti nyelven először 1858-ban jelent meg, első német fordítása az 1860-as években látott napvilágot. Példányunk a mű modern fordításából származik. Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
22720.

Goncourt, Edmond - Goncourt, Jules: Marie Antoinette. Übersetzt ind herausgegeben von Konrad Merling.
München, 1923. Rösl & Cie. Verlag (Buchdruck von Julius Klinkhardt in Leipzig). 1 t. (címkép) + 343 + [1] p.
A Goncourt-fivérek, azaz Edmond (1822-1896) és Jules (1830-1870) Goncourt a XIX. századi francia irodalom és művelődéstörténet-írás meghatározó szerzői. Műgonddal kidolgozott regényeiket, illetve korrajzaikat közösen írták, a kortárs és történelmi valóság számos fellelhető dokumentumát elsőként szőtték műveikbe, és nem zárkóztak el az élet zaklatottabb részeinek, árnyoldalainak ábrázolásától sem. Ekként a Goncourt-fivérek a naturalista, sőt a lélektani regényírás alapítói is egyben. Rendkívüli műgonddal írt regényeiket ugyanakkor csak a szűkebb szakma olvasta, valódi népszerűséget csak az írótársaik között értek el. A tragikus sorsú, 1793-ban kivégzett Marie Antoinette francia királynéról írt korrajzuk eredeti nyelven először 1858-ban jelent meg, első német fordítása az 1860-as években látott napvilágot. Példányunk a mű modern fordításából származik.
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Makkai László: Erdély története. Budapest, 1944. Renaissance Könyvkiadóvállalat (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 535 + [5] p. Egyetlen kiadás. Makkai László (1914-1989) történész, kolozsvári egyetemi tanár olvasmányos stílusban írt kismonográfiája Erdély történetéről. A társadalom- és jogtörténeti fókuszú munka a római időktől 1867-ig tekinti át Erdély históriáját. Az erdélyi románok társadalomtörténetét is kutató Makkai mértéktartó stílusban cáfolja a dák-román kontinuitás elméletét, a honfoglalás idején a ritkán lakott Erdélyben szláv maradványokkal számol, majd bemutatja az Erdélyi-medencében való magyar/székely és szász megtelepedés hosszú folyamatát. A szerző a román pásztorok lassú megjelenését a XIII-XIV. századra teszi. Erdély három hagyományos nemzetének társadalmi szerkezetét és jogállását érdemben tanulmányozza, képet alkot az önálló fejedelemség, majd a Habsburg-adminisztráció korszakáról, végül a 19. századi nemzetiségi törekvések történetét is vázolja. Kiadói, sérült papírkötésben.
22721.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Tisza István: Válogatott politikai írások és beszédek. Vál., szerk., a jegyzeteket és az utószót írta: Tőkéczki László. Millenniumi Magyar Történelem. Politikai gondolkodók. Bp.,2003., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
22722.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
22723.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Naumann Firgyes: Középeurópa. Bp., 1916, Politzer és Fia. Egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
22724.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
A millenniumi Magyarország. Album korabeli fotográfiákkal. Szerk.: Tóth Emese. Bp., 1996, Kossuth. Fekete-fehér fotókkal. Magyar, német, francia és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban,
22725.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Mikó István: Vár állott, most kőhalom. DEDIKÁLT! 1996, Erdélyi Református Egyházkerület. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22726.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Overy, Richard: The Dictators. Hitler's Germany and Stalin's Russia. 2004, Penguin Books. Kiadói kartontál kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22727.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63
Minimális ajánlat:
3 400 Ft
3 400 4 000 4 600
22728.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Sem kelet, sem nyugat, távolkelet III. köt. Magyar-japán-turáni világhídfő közlönye. Szerk.: Kulin Bán. A szerkesztő, Kulin Bán által DEDIKÁLT példány. Bp., 1990., Baráthosi-Imaoka Magyar-Japán-Turáni Egyesület, 256 p.. Kiadói papírkötés, hullámos, kopott borítóval.
22729.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Kray István báró: A kabinetiroda szolgálatában a világháború alatt. Epizódok és jellemképek. I. Ferenc József és IV. Károly királyokról. Zalaegerszeg 1935, Zrínyi, 157 p. Átkötött félvászon-kötés, körbevágott.
22730.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft