Könyvek: Történelem

Tételek száma: 427

[Folyóirat, 1956.] Folytatni és fokozni kell a termelőmunkát. Hattagú bűnözőbanda. A Pravda a magyar eseményekről. A Népakarat szakszervezeti folyóirat lapszáma a forradalom bukásának heteiből. I. évfolyam, 12. szám. (1956. november 25.) Budapest, 1956. Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége (Athenaeum Nyomda). [6] p. Folio. A forradalom napjaiban alakult, Nagy Imrét támogató, szociáldemokrata irányzatú szakszervezeti lap, a Népakarat a szabadságharc eltiprásának napjaiban, november 4-e után is megjelenhetett. Kádár János kollaboráns kormánya ugyanis 1956 novemberében még nem uralta az országot olyan mértékben, hogy a forradalom emlékét ápoló lapok megjelenését korlátozza. Szakszervezeti lapunk - feltehetően fennmaradásáért cserébe - napról napra jobban közelíti álláspontját a győztesekéhez. Ennek feltűnő példája, hogy lapszámunk teljes egészében közli a Pravda magyar eseményekről írt összefoglalóját (ideológiai eligazítását). A Pravda az októberi magyar események kiváltó okaként a Rákosi-Gerő-vezetés erőszakos módszereit jelöli meg. A tiltakozás nyomán hatalomra került Nagy Imre-kormány az események sodrában egyre inkább jobbra tolódott és gyengült, ennek nyomán a reakció színre lépése fenyegető veszélyként jelentkezett: e körülmények között került sor a Szovjetunió baráti segítségnyújtására. A Nagy Imre-kormány tevékenységét erőtlenségben és fasizálódásban összegző szovjet értékelést a magyar sajtó később átvette, sőt kiegészítette az imperialista összeesküvés vádjával, melynek nyomán Nagy Imrét később perbe foghatták és kivégezhették. Jó állapotú lapszám, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.
22743.

[Folyóirat, 1956.] Folytatni és fokozni kell a termelőmunkát. Hattagú bűnözőbanda. A Pravda a magyar eseményekről. A Népakarat szakszervezeti folyóirat lapszáma a forradalom bukásának heteiből. I. évfolyam, 12. szám. (1956. november 25.)
Budapest, 1956. Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetsége (Athenaeum Nyomda). [6] p. Folio.
A forradalom napjaiban alakult, Nagy Imrét támogató, szociáldemokrata irányzatú szakszervezeti lap, a Népakarat a szabadságharc eltiprásának napjaiban, november 4-e után is megjelenhetett. Kádár János kollaboráns kormánya ugyanis 1956 novemberében még nem uralta az országot olyan mértékben, hogy a forradalom emlékét ápoló lapok megjelenését korlátozza. Szakszervezeti lapunk - feltehetően fennmaradásáért cserébe - napról napra jobban közelíti álláspontját a győztesekéhez. Ennek feltűnő példája, hogy lapszámunk teljes egészében közli a Pravda magyar eseményekről írt összefoglalóját (ideológiai eligazítását). A Pravda az októberi magyar események kiváltó okaként a Rákosi-Gerő-vezetés erőszakos módszereit jelöli meg. A tiltakozás nyomán hatalomra került Nagy Imre-kormány az események sodrában egyre inkább jobbra tolódott és gyengült, ennek nyomán a reakció színre lépése fenyegető veszélyként jelentkezett: e körülmények között került sor a Szovjetunió baráti segítségnyújtására. A Nagy Imre-kormány tevékenységét erőtlenségben és fasizálódásban összegző szovjet értékelést a magyar sajtó később átvette, sőt kiegészítette az imperialista összeesküvés vádjával, melynek nyomán Nagy Imrét később perbe foghatták és kivégezhették.
Jó állapotú lapszám, hajtogatva, a hajtás mentén apró szakadásnyomokkal.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Steier Lajos:  Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Levéltári kutatások alapján írta Steier Lajos. (Budapest), [1925]. Genius kiadás (Pallas Rt. ny.) 388 p. Első kiadás. A liptószentmiklósi születésű történész, Steier Lajos (1885-1937) pályája elején és végén a szlovák nemzetiségi kérdést vizsgálta, érdeklődése az 1920-as évek során átmenetileg az 1848-49-es szabadságharc története felé fordult. Három kötetben dolgozta fel a trónfosztáshoz vezető út történetét, kötetünk Kossuth, Görgey és a Honvédelmi Bizottmány más tagjainak levelezése alapján vizsgálja a trónfosztás politikai előzményeit és következményeit. Aranyozott, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.
22744.

Steier Lajos: Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Levéltári kutatások alapján írta Steier Lajos.
(Budapest), [1925]. Genius kiadás (Pallas Rt. ny.) 388 p. Első kiadás.
A liptószentmiklósi születésű történész, Steier Lajos (1885-1937) pályája elején és végén a szlovák nemzetiségi kérdést vizsgálta, érdeklődése az 1920-as évek során átmenetileg az 1848-49-es szabadságharc története felé fordult. Három kötetben dolgozta fel a trónfosztáshoz vezető út történetét, kötetünk Kossuth, Görgey és a Honvédelmi Bizottmány más tagjainak levelezése alapján vizsgálja a trónfosztás politikai előzményeit és következményeit.
Aranyozott, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Orosz István: A Westminster-modell. Válogatott tanulmányok. DEDIKÁLT! Bp., 1993, Katalizátor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22745.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Volker Knopf - Stefan Martens: Görings Reich. Selbstinszenierungen in Carinhall. Augsburg, 2006, Bechtermünz. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
22746.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
22747.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Ernst Roskothen: Gross-Paris 1941-1944. Ein Wehrmachtsrichter erinnert sich. Tübingen, 1989, Hohenrain-Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22748.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Siegfried Kappe-Hardenberg: Ein Mythos wird zerstört. Der Spanische Bürgerkrieg, Guernica und die antideutsche Propaganda. Berg, 1987, Kurt Vowinckel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22749.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
David Irving: Hitlers Weg zum Krieg. München-Berlin, 1979, F. A. Herbig. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
22750.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Charles de Jaeger: Das Führer Museum. Sonderauftrag Linz. Esslingen-München, 1988, Bechtle. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22751.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Anna Maria Sigmund: Die Frauen der Nazis. Wien, 1998, Ueberreuter. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22752.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
22753.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Karl Haushofer: Wehr-geopolitik. Geographische Grundlagen einer Wehrkunde. Berlin, 1941, Junker. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
22754.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft