Könyvek: Történelem

Tételek száma: 427

Bónis Éva: A császárkori edényművesség termékei Pannoniában. (A terra szigillátákon kívül.) I. A korai császárkor anyaga. Die kaiserzeitliche Keramik von Pannonien (Ausser den Sigillaten.) I. Die Materialen der frühen Kaiserzeit. [Unicus!] Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archaeologico Universitatis de Petro Pázmány Nominatae Budapestinensis Provenientes. Ser. II. No. 20. Bp., 1942. A Kir. Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, (Egyetemi-ny.) 269 p.+XLII (fekete-fehér képtálbál, XXXII-ig rajzok, XXXIII-tól fekete-fehér fotóanyag) t. Magyar és német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, jó állapotban.
22671.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25
Minimális ajánlat:
18 000 Ft
18 000 20 000 24 000
Csete Antal: Gizela királyné sírjáról. Pest, 1862. Pfeifer Nándor bizománya (Horék Egyed ny., Esztergom). [2] + 24 p. Egyetlen kiadás. Csete Antal (1804-1872) veszprémi prépost és őrkanonok rövid történeti értekezése Bajor Gizella (984-1065) magyar királyné, Szent István özvegyének későbbi életszakaszáról. Szerzőnk nem kevesebbet állít, hogy a híradások, mely szerint Szent István halála után a jámbor életű Gizella botrányokba keveredett volna, s emiatt élete utolsó részét Passauban élte volna le, hamisak; a boldog emlékezetű Gizella királyné voltaképpen Magyarországon hunyt el, sírja is Veszprémben, a királynék városában keresendő, passaui legendájának keletkezése pedig leginkább az egykori királyné bajor gyökereinek köszönhető. Feliratozott, keretdíszes, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, ritka könyv.
22672.

Csete Antal: Gizela királyné sírjáról.
Pest, 1862. Pfeifer Nándor bizománya (Horék Egyed ny., Esztergom). [2] + 24 p. Egyetlen kiadás.
Csete Antal (1804-1872) veszprémi prépost és őrkanonok rövid történeti értekezése Bajor Gizella (984-1065) magyar királyné, Szent István özvegyének későbbi életszakaszáról. Szerzőnk nem kevesebbet állít, hogy a híradások, mely szerint Szent István halála után a jámbor életű Gizella botrányokba keveredett volna, s emiatt élete utolsó részét Passauban élte volna le, hamisak; a boldog emlékezetű Gizella királyné voltaképpen Magyarországon hunyt el, sírja is Veszprémben, a királynék városában keresendő, passaui legendájának keletkezése pedig leginkább az egykori királyné bajor gyökereinek köszönhető.
Feliratozott, keretdíszes, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, ritka könyv.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Rüstow, [Friedrich Wilhelm]: Az 1870-71-ki Porosz-Franczia háború. Pest, 1871., Ráth Mór, 495 p. + 6 (térképek, közte 5 kihajtható) t. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, néhány kissé foxing foltos lappal.
22673.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
22674.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13
Minimális ajánlat:
9 000 Ft
9 000 10 000 12 000
Móricz János: Gyökereink Égben és a Földön. Dokumentumok Amerika őstörténetéről. - - hagyatékából. hn., 2013, Pilisi Szent Margit Alapítvány, 2+116+1 p. Kiadói papírkötés.
22675.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
5 db marxista, munkásmozgalmi témájú kiadvány: Kautsky Károly: Marx Károly történelmi jelentősége. Ford.: Garami Ernő. Munkáskönyvtár 15. füzet. Bp., [1918], Népszava. Kiadói papírkötés, helyenként kis lapszéli sérülésekkel, felvágatlan. "Budapesti Forradalmi Törvényszék fogháza" bélyegzéssel. + Mi a Tanácsköztársaság?; Kun Béla: Ki fizet a háborúért?; Bucharin Nikoláj: Osztályharc és forradalom Oroszországban. Ford.: Szamuely Tibor.; Lenin: Állam és forradalom. Ford.: Rudas László. Kommunista Könyvtár. Bp., 1918-1919, Kommunisták Magyarországi Pártja. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
22676.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
Bendefy-Benda László: Ősidők, ősemberek. Képek a magyarföldi ősemberek életéből. I-II. köt. [Egy kötetben.] I.: Régibb kőkor. II.: Újabb kőkor. - Bronzkor. - Vaskor. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága, 207+[1] p. Első kiadás. A könyvdíszek Ábrán Zoltán festőművész munkái. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tulajdonosi névbejegyzéssel.
22677.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Nigel Pickford: Elsüllyedt hajók és kincsek atlasza. Ford.: Magyarics Tamás. [Bp.], 1995, Talentum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22678.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harcának története 1848-1849-ben. I-II. kötet. (A mű 3 kötetben teljes) Bp.,(1871)-1872,Ráth Mór, VIII+535+4+539 Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban
22679.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
22680.

Kukorelli István Szoboszlai-Kiss Katalin: Aki a tízparancsolata szerint élt - Bibó István emlékezete. Bp., 2024. Gabriel Méry-RATIO, 268p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Sulyok Tamás köztársasági elnök előszavával. "Bibó István egész életén át töretlenül bízott az igazság erejében, mindvégig ragaszkodott a magas erkölcsi mérce nélkülözhetetlenségéhez és a keresztény tanítás forrásaihoz. Mint jogász a demokratikus államrend elsőbbségét és a törvények urlmának megkerülhetetlenségét vallotta. Mint politikus a köz javának szolgálatára esküdött fel, és az állampolgárok életének megkönnyítése foglalkoztatta. Tudományos életművének mondanivalója emberi helytállása hitelesítette. Elvei mellett mindvégig kitartott, sohasem alkudott meg. Az 1956-os forradalom minisztereként a forradalom leverésének drámai napján, egyedül a kormány tagjai közül, az Országházban maradt. Ember maradt az embertelenségben, és a szabadság híve maradt a fogság idején is. Bibó István különleges ember volt. Nem véletlenül mondták róla, hogy a munkássága a magyar demokrácia aranytartaléka. Érdemes jobban megismerni őt, gondolatait. Mindenkinek kezébe és szívébe jó érzéssel ajánlom Kukorelli István és Szoboszlai- Kiss Katalin róla szóló kötetét."
Sulyok Tamás

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
Katona Jenő: Magyar hitleristák. Bp., 1936, Cserépfalvi, 99+1 p. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, szakadozott borítószélekkel.
22681.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Zathureczky Gyula: Erdély, amióta másképp hívják. Bp., 1939, Magyar Élet, 141 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, kopott, foltos borítóval.
22682.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft