Könyvek: Történelem

Tételek száma: 427

Horváth Jenő - Paragi Beáta - Csicsmann László: Nemzetközi kapcsolatok története 1941-1991. Grotius Könyvtár 2. Veszprém, 2010, Pannonprint Kft. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
22683.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Kadic Ottokár: A Szeleta-barlang kutatásának eredményei. A M. Kir. Földtani Intézet évkönyve XXIII. köt. 4. füzet. Bp., 1915, Franklin, I-II+4+278 p. + XIII-XVI (kihajtható mellékletek) + XVII-XX (képtáblák, előttük magyarázó lapokkal) t. +III-VIII p. Átkötött modern egészvászon-kötés, néhány lapszélen folttal, Szeleta-barlangos emlékbélyeggel.
22684.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
A Bach-korszak adomákban. Összegyüjté egy Bach-huszár.Pest, 1869. Heckenast Gusztáv (ny.) VIII + 200p. Egyetlen kiadás. Az osztrák uralom magyar szemmel, a kötet végén rövid Bach-szótárral. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben. Enyhén foltos lapokkal
22685.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A szerző saját kéziratából életrajzi értekezéssel közli Toldy Ferencz. I-II. kötet. [Egybekötve.] Pesten, 1861, Heckenast Gusztáv, 224 p.; 246+(2) p. Első kiadás. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
22686.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Massie, Robert K.: A Romanovok. Az utolsó felvonás. 2016, I.P.C. Könyvek. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22687.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. 1-8. kötet. Bp., 1987, Helikon. Szakály Ferenc: A Nagyiván c. tanulmány füzettel. Az 1857-1868. közötti kiadás (Pest, Ráth Mór) nyolckötetes reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötésekben, 2 karton-tokban.
22688.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
22689.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Die Geschichte unserer Tage, oder getreue Erzählung aller merkwürdigen Ereignisse der neuesten Zeit. Nach den vorzüglichen Quellen bearbeitet. Dritter Jahrgang 1832. Drittes Heft, és Neuntes Heft. Stuttgart, 1833., E. Schweizerbart's Verlagshandlung, 2+287-428 p.; 2+571-715 p. Német nyelven. Felvágatlan példányok! Papírkötések, az első szám borító nélkül, a második szám hátsó borítója leszakadt, a második elülső borítóján és címlapján gyűrődéssel, valamint lyukkal, régi intézményi bélyegzésekkel, valamint "Borosjenői Tisza Lajos" névbélyegzéseivel.
22690.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Gregor Schöllgen: Jenseits von Hitler. Die Deutschen in der Weltpolitik von Bismarck bis heute. [Berlin], én., Propyläen. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
22691.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Fustel de Coulanges, [Numa Denis]:  Az ókori község. Tanulmány a görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal. Budapest, 1883. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) XVIII + 609 + [1] p. Első magyar kiadás. Fustel de Coulanges (1830-1889) francia történész műve a házi istenek tisztelete, a magánjog és az állami kultusz ókori összefüggéseinek rendszerét tanulmányozza, kitekintéssel az antik demokrácia intézményrendszerének kialakulására, majd annak bukására. Az alapos munka egy olyan társadalom és jogrend érzékletes képét nyújtja, amelynek kultikus részletei meglepően mélyen ágyazódtak be mindennapjai történetébe, könyvünk olvasta után pedig talán megkockáztatható a kijelentés, hogy a vallási tényező figyelembevétele nélkül az antik társadalmak működéséről nyilatkozni kissé külsődlegesnek, felszínesnek hat. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-vállalata.) Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Hirháger K., Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
22692.

Fustel de Coulanges, [Numa Denis]: Az ókori község. Tanulmány a görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal.
Budapest, 1883. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) XVIII + 609 + [1] p. Első magyar kiadás.
Fustel de Coulanges (1830-1889) francia történész műve a házi istenek tisztelete, a magánjog és az állami kultusz ókori összefüggéseinek rendszerét tanulmányozza, kitekintéssel az antik demokrácia intézményrendszerének kialakulására, majd annak bukására. Az alapos munka egy olyan társadalom és jogrend érzékletes képét nyújtja, amelynek kultikus részletei meglepően mélyen ágyazódtak be mindennapjai történetébe, könyvünk olvasta után pedig talán megkockáztatható a kijelentés, hogy a vallási tényező figyelembevétele nélkül az antik társadalmak működéséről nyilatkozni kissé külsődlegesnek, felszínesnek hat.
Az első előzéken könyvkötői könyvjegy.
(A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-vállalata.)
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Hirháger K., Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Veszprémy László - Wehli Tünde - Hapák József: A Képes Krónika könyve. Bp.,2009,Kossuth - OSZK, 200 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22693.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
James R. Dow - Hannjost Lixfeld: The Nazification of An Academmic Discipline. Folklore in the Third Reich. Edited and translated by - - and - -. Folklore Studies in Translation. Bloomington - Indianapolis,1994,Indiana University Press, XX+2+354 p. Angol nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
22694.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft