Licitálható
22692.
Könyvek: Történelem
4 800 Ft
13,01 EUR, 15,00 USD
4 800 Ft
Fustel de Coulanges, [Numa Denis]:
Az ókori község. Tanulmány a görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal.
Budapest, 1883. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) XVIII + 609 + [1] p. Első magyar kiadás.
Fustel de Coulanges (1830-1889) francia történész műve a házi istenek tisztelete, a magánjog és az állami kultusz ókori összefüggéseinek rendszerét tanulmányozza, kitekintéssel az antik demokrácia intézményrendszerének kialakulására, majd annak bukására. Az alapos munka egy olyan társadalom és jogrend érzékletes képét nyújtja, amelynek kultikus részletei meglepően mélyen ágyazódtak be mindennapjai történetébe, könyvünk olvasta után pedig talán megkockáztatható a kijelentés, hogy a vallási tényező figyelembevétele nélkül az antik társadalmak működéséről nyilatkozni kissé külsődlegesnek, felszínesnek hat.
Az első előzéken könyvkötői könyvjegy.
(A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-vállalata.)
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Hirháger K., Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |