Könyvek: Történelem

Tételek száma: 427

Hollós Ervin: Kik voltak, mit akartak? A szerző, Hollós Ervin (1923-2008) kommunista pártmunkás, aktivista, állambiztonsági tiszt, az 1956-os forradalmat követő megtorlások egyik irányítója által Grubics István (1926-) kommunista politikus, XI. kerületi tanácselnök részére dedikált példány! Bp., 1967, Kossuth, 311+[1] p.+ 8 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
22659.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Papp Klára: Erdélyi fejedelmek. Debrecen, [2008], TKK, 149+[3] p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
22660.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Benedek Elek: Híres erdélyi magyarok. A két Wesselényi. Kőrösi Csoma Sándo. Satu-Mare, 1922. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
22661.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
A magyar öntudat kistükre. Bp., 1941, Felsőkereskedelmi Iskolai Tanáron Nemzetközi Szövetsége. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
22662.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Kovács Gábor, Dr.: A szociálizmus. A szerző, Kovács Gábor (1883-1920) közgazdasági író, egyetemi tanár által ALÁÍRT példány. "Prof. Kovács. IV/3.- 1919." Bp., 1907, Stampfel, 231+9 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült címlappal.
22663.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Széchényi István 1791-1860. Szerk.: Fenyő Ervin. Bp., 1991, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban, jó állapotban.
22664.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Henri Claude: A Marshall-terv. Ford.: Aranyosi Pál. Bp., 1949, Szikra, 234+1 p. Kiadói papírkötés.
22665.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Dr. Székely László: Amiről eddig alig volt szó. Bp., 1940, Korda. 52 p. Kiadói papírkötésben. Volt könyvtári könyv.
22666.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
22667.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Ludovit Mutnansky: "Tu ríssky vysielac Vieden..."(Boj vo svetovom éteri o slovenskú pravdu a budúcnost.) ["Itt van a bécsi császári rádióadó..." (Harc a világ rádióhullámain a szlovák igazságért és jövőért.)] Vieden [Bécs], 1939, Julius Lichtner, 1 (Adolf Hitler és Andrej Hlinka arcképe)+ 59+1 p. Szlovák nyelvű nacionalista kiadvány. Néhány fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzéssel, jó állapotban
22668.

Licitálható
Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
187,50
Minimális ajánlat:
60 000 Ft
60 000 70 000 80 000
22669.

Licitálható
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00
Minimális ajánlat:
40 000 Ft
40 000 48 000 55 000
Sellye Ibolya: Császárkori emailmunkák Pannóniából. Les Bronzes Émaillés de la Pannonie Romaine. Avec une appendice par K. Exner. Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archeologico Univiversitatis de Petro Pázmány Nominatae Budapestinensis Provenientes Ser 2., Fasc 8. Bp., 1939., Institu de Numismatique de d'Archéologie de l'Université Pierre Pázmány, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 91 p.+ XX (fekete-fehér képtáblák) t. Magyar és francia nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, a kötet égén egy tokban képtáblákkal, jó állapotban.
22670.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft