Hollós Ervin: Kik voltak, mit akartak? A szerző, Hollós Ervin (1923-2008) kommunista pártmunkás, aktivista, állambiztonsági tiszt, az 1956-os forradalmat követő megtorlások egyik irányítója által Grubics István (1926-) kommunista politikus, XI. kerületi tanácselnök részére dedikált példány! Bp., 1967, Kossuth, 311+[1] p.+ 8 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.