Könyvek: Történelem

Tételek száma: 427

Magyar Árpád - Zvara Edina: A kaplonyi Ferences Rendház könyvtárának régi állománya. Bp., 2009, OSZK. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
22707.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
[Bumüller, Johannes (1811-1890)] Bumüller János: Világtörténet. II. köt. I-II. füzet. (2 kötetben.) Ford.: Danielik József. Pest, 1857-1858, Szent-István-Társulat, [2]+467 p.; [4]+372 p. Félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
22708.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Timothy W. Ryback: Hitlers Bücher. Seine Bibliothek - sein Denken. Aus dem amerikanischen Englisch von Heike Schlatterer. Mit einem Vorwort von Norbert Frei. Köln, 2010, Fackelträger. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22709.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Philipp Bouhler: Kampf um Deutschland. Ein Lesebuch für die deutsche Jugend. Berlin, 1941, Zentralverlag der NSDSAP, 107+5 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
22710.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Oplatka, Andreas: Graf Stephan Széchenyi. Der Mann, der Ungarn schuf. DEDIKÁLT! Wien, 2004, Paul Zsolnay Verlag. Első kiadás! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. Az eredetileg német nyelven írt - majd egy évvel később az Osiris Kiadó gondozásában magyarul is kiadott - életrajz 2004 őszén Bécsben jelent meg. Szerzője magyar származású; tizennégy éves korában került Svájcba, ahol iskoláit végezte, s germanistaként és történészként egyetemi képzését kapta. A könyv Széchenyi Istvánt nemcsak mint magyar, hanem mint nagy európai politikust kívánja bemutatni.
22711.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Dr. Nyári Gál: A Pénzintézeti Központ története 1941-től napjainkig. Bp., 1997, Pénzintézeti Központi Bank. Kiadói műbőr kötés, műbőr tékában, jó állapotban.
22712.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Pósta Béla születésének százados ünnepe. 1862-1962. Az előszót, életművének méltatását, naplószerű feljegyzéseinek bevezetésért írta és a kéziratot sajtó alá rend.: Banner János. Életrajzok, Múzeumtörténet sorozat 1. sz. Bp., 1962, (Múzeumok Rotaüzeme-ny.), 1 t.+ 148 p. Kiadói papírkötés, a borítón és a gerincen kis sérülésekkel. Megjelent 500 példányban.
22713.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Vértesi Arnold: Történeti beszélyek I. kötet. Pest, 1859, Ráth Mór. Papírkötésben, kopottas állapotban.
22714.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Wolfdieter Bihl: Der Tod Adolf Hitlers. Fakten und Überlebenslegenden. Wien-Köln-Weimar, 2000, Böhlau. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
22715.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Der letzte Kaiser. Wilhelm II. im Exil. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Hans Wilderotter, Klaus-D. Pohl. Gütersloh/München, 1911, Bertelsmann Lexikon Verlag, 384 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
22716.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Scheffer, Thassilo von: Die Kultur der Griechen. Grosse Illustrierte Ausgabe. [Bécs] (Wien, 1935). Phaidon-Verlag (Druck der Offizin Haag-Drugulin Verlag, Leipzig). 646 + [2] p. Első kiadás. Thassilo von Scheffer (1873-1951) német klasszika-filológus, műfordító, ismeretterjesztő író. Kultúrtörténeti monográfiája az ókori görög civilizációval foglalkozik, a krétai, mükénéi időktől a klasszikus athéni demokrácia idejéig. A 417-624. oldal között képmelléklet, a görög szobrászati ízlés és formakincs változásaival. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
22717.

Scheffer, Thassilo von: Die Kultur der Griechen. Grosse Illustrierte Ausgabe.
[Bécs] (Wien, 1935). Phaidon-Verlag (Druck der Offizin Haag-Drugulin Verlag, Leipzig). 646 + [2] p. Első kiadás.
Thassilo von Scheffer (1873-1951) német klasszika-filológus, műfordító, ismeretterjesztő író. Kultúrtörténeti monográfiája az ókori görög civilizációval foglalkozik, a krétai, mükénéi időktől a klasszikus athéni demokrácia idejéig. A 417-624. oldal között képmelléklet, a görög szobrászati ízlés és formakincs változásaival.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. Reprint. + A Pénzintézeti Központ története 1941-től napjainkig. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
22718.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft