Kis János - Andrássy Gyula:
Kis János superintendens emlékezései életéből. Maga által feljegyezve. + Andrássy Gyula beszéde a véderő-törvényjavaslat tárgyában. [Két mű egybekötve.]
Budapest, 1889-1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 703 + [1] p.; 68 p.
Kolligátumunk a Franklin-Társulat vegyes témájú műveket közreadó Olcsó könyvtárának két kötetét adja közre. Az első mű Kis János (1770-1846) író, kultúraszervező, levelező, evangélikus lelkész irodalmi és lelkipásztori önéletrajza, a második mű Andrássy Gyula egy friss parlamenti beszédének első szövegközlése.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.