Könyvek: Történelem

Tételek száma: 427

22839.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Marx-Engels: A kommunista kiáltvány. A Szocialista Tudás Könyvtára. Bp., Népszava. Tűzött papírkötés, lapokon szakadás, kopottas állapotban.
22840.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Ács Tivadar (szerk.): Népek Tavasza. Ismeretlen Kossuth levelek. Kiadatlan naplók a szabadságharc korából. Bp., é.n., ABC. Kiadói papírkötésben Szép állapotban
22841.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Wirsing, Giselher (szerk.): Köpfe der Weltpolitik. München, 1935, Knorr &amp; Hirth. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
22842.

Wirsing, Giselher (szerk.): Köpfe der Weltpolitik. München, 1935, Knorr & Hirth. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Erdélyi István: A magyar honfoglalás és előzményei. DEDIKÁLT! Bp., 1986, Kossuth. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22843.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Rainer Laabs: Das Brandenburger Tor. Brennpunkt deutscher Geschichte. / Focus of German History. Berlin, 1990, Ullstein. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22844.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Wesselényi Miklós: A Harmadik Birodalom bukása. [Bp.,1945.], Magyar Téka, (Általános-ny.), 269+1 p. Egyetlen kiadás. ,,Az olvasó előtt fekvő könyv szerves folytatása kilenc évvel ezelőtt megjelent: ,,A Harmadik Birodalom keletkezése" című munkámnak. Nem tagadom, hogy amikor a Harmadik Birodalom keletkezése megjelent, reméltem, hogy valamikor megírom majd a hitleri Németország bukásának történetét is. Ennek ellenére lényeges különbség van a két könyv között. A jelen munka önmagában is befejezett egész és teljesen független írásművet jelent. A Harmadik Birodalom keletkezését, úgy, ahogyan az olvasó elé került, nemcsak megírni, de az akkori körülmények között megjelentetni is lényegesen nehezebb volt a hitleri Németország bukásának megírásánál. A Harmadik Birodalom akkor állt hatalmának tetőpontján, s Magyarország pedig közvetlenül az előtt, hogy a nemzeti szocialista befolyás a hivatalos politikában és általában a közéletben uralkodó szerephez jusson. Ilyen körülmények között kimutatni, hogy a nemzeti szocializmus keletkezését a német alsóbbrendűségi komplexumnak köszönhette és hogy a Harmadik Birodalom előbb vagy utóbb egy általa felidézett általános világkonfliktus következtében fog elbukni, nem volt könnyű dolog, és ezt a hitleri Németországgal éppen szoros szövetségre lépő Magyarországon hirdetni egyáltalán nem volt hálás feladat. Ma mindezen már túl vagyunk" - részlet a szerző előszavából. A német belpolitikára, geopolitikára és katonapolitikára fókuszáló munka nem tér ki a holokauszt témájára. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
22845.

Wesselényi Miklós: A Harmadik Birodalom bukása. [Bp.,1945.], Magyar Téka, (Általános-ny.), 269+1 p. Egyetlen kiadás.
,,Az olvasó előtt fekvő könyv szerves folytatása kilenc évvel ezelőtt megjelent: ,,A Harmadik Birodalom keletkezése" című munkámnak. Nem tagadom, hogy amikor a Harmadik Birodalom keletkezése megjelent, reméltem, hogy valamikor megírom majd a hitleri Németország bukásának történetét is. Ennek ellenére lényeges különbség van a két könyv között. A jelen munka önmagában is befejezett egész és teljesen független írásművet jelent. A Harmadik Birodalom keletkezését, úgy, ahogyan az olvasó elé került, nemcsak megírni, de az akkori körülmények között megjelentetni is lényegesen nehezebb volt a hitleri Németország bukásának megírásánál. A Harmadik Birodalom akkor állt hatalmának tetőpontján, s Magyarország pedig közvetlenül az előtt, hogy a nemzeti szocialista befolyás a hivatalos politikában és általában a közéletben uralkodó szerephez jusson. Ilyen körülmények között kimutatni, hogy a nemzeti szocializmus keletkezését a német alsóbbrendűségi komplexumnak köszönhette és hogy a Harmadik Birodalom előbb vagy utóbb egy általa felidézett általános világkonfliktus következtében fog elbukni, nem volt könnyű dolog, és ezt a hitleri Németországgal éppen szoros szövetségre lépő Magyarországon hirdetni egyáltalán nem volt hálás feladat. Ma mindezen már túl vagyunk" - részlet a szerző előszavából. A német belpolitikára, geopolitikára és katonapolitikára fókuszáló munka nem tér ki a holokauszt témájára. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
1956. Szabadulás a Kőbányai gyűjtőfogházból. Politikai elítéltek emlékezése. Különlenyomat az Új Horizont 2001. 4. számából. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
22846.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Testamentum - Magyar végrendeletek gyűjteménye  Vince Kiadó, 2006. Kiadói kartonált papírkötésben
22847.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
22848.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Alvinczy Sándor: A franczia társadalom. A francziák társadalmi, erkölcsi és lelki élete I. Bp., 1893, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),(Miskolc, Wesselényi és König-ny.), 214+1 p. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval.
22849.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Karácsonyi János: Szent István Király élete. Királyszentistván-Veszprém, 1994, Királyszentistván Község Önkormányzata Kulturális Bizottsága - Eötvös Károly Megyei Könyvtár. Számozott (365./1000) példány. Reprint! Kiadói papírkötés.
22850.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft