Magyarok Könyvtára, 1-5. kötet (teljes): 1. köt.: Illyés Gyula: Ki a magyar; Szabó Zoltán: Két pogány közt.; Féja Géza: Kurucok.; Ortutay Gyula: Rákóczi két népe.; Erdei Ferenc: Kossuth Lajos azt üzente. (Bp., 1939), MEFHOSZ, 48 p.; 47+1 p.; 46+2 p.; 47+1 p.; 45+1 p. Kiadói papírkötések, sérült kiadói kartontokban, de maguk a füzetek jó állapotban.
Badics Ferenc: Fáy András életrajza. Bp., 1890, MTA (Franklin-ny.), 1 t.+ VIII+671+[1] p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, egyébként jó állapotban.
Lakatos László: A jövő házassága. A szerző által dedikált példány: ,,Dr. Bartha Károly ügyvéd úrnak hálás tisztelettel Lakatos László". Bp., [1927], Athenaeum, 243 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, néhány kijáró lappal.
Imre Samu - Szathmári István - Szűts László (szerk.): Jelentéstan és stilisztika. Nyelvtudományi Értekezések 83. sz. Bp., 1974, Akadémiai. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Dr. Császár Elemér: A röntgensugárzás és gyakorlati alkalmazása. Bp., 1934, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Ferenczy Jakab - Danielik József: Magyar írók. Életrajz-gyűjtemény. [I. köt.] Gyűjté: - - és - -. Kiegészítésül: Ferenczy Jakab: "Magyar irodalom és tudományosség történeté"-hez. Pest, 1856, Szent-István-Társulat,(Emich Gusztáv-ny.), VIII+641+X p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foxing foltos lapokkal, az utolsó lapon ceruzás bejegyzésekkel.