Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 769

François Villon költeményei Faludy György fordításában. (A műfordító engedélye és impresszum nélküli magyarországi kalózkiadás.) [Budapest, 1960 körül]. [Kiadó és nyomda feltüntetése nélkül]. 87 + [1] p. A minden hatalommal szemben kritikus Faludy György munkássága a Kádár-korban nemkívánatosnak és tiltottnak minősült. Kötetünk megjelenése bizonyítja ugyanakkor, hogy az először 1937-ban (és a következő években számos alkalommal) megjelent Faludy/Villon-kötet iránt a Kádár-korban is komoly kereslet mutatkozott. Feliratozás nélküli borítóban. Jó példány.
24778.

François Villon költeményei Faludy György fordításában. (A műfordító engedélye és impresszum nélküli magyarországi kalózkiadás.)
[Budapest, 1960 körül]. [Kiadó és nyomda feltüntetése nélkül]. 87 + [1] p.
A minden hatalommal szemben kritikus Faludy György munkássága a Kádár-korban nemkívánatosnak és tiltottnak minősült. Kötetünk megjelenése bizonyítja ugyanakkor, hogy az először 1937-ban (és a következő években számos alkalommal) megjelent Faludy/Villon-kötet iránt a Kádár-korban is komoly kereslet mutatkozott.
Feliratozás nélküli borítóban. Jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Madame de Sévigné:  Lettres de Madame de Sévigné. Précédées d'une notice historique et littéraire. Paris, [1901-1906 között]. Librairie Furne, Combet et Cie (Typographie Firmin-Didot et Cie, Mesnil). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [4] + XV + [1] + 556 p. Madame de Sévigné (1626-1696), a XVII. század kiemelkedően művelt, több nyelvet beszélő úrnője eleinte az irodalmi szalonok ünnepelt tagja volt, később, új férje oldalán Provence-ba költözött, és levelek útján tartotta kapcsolatát párizsi ismerőseivel. A magas körökben forgó szerző csevegő leveleiből jó rálátás nyílik a XVII. századi udvari életmód részleteire, a politikai hírekre és pletykákra, a vidéki közigazgatás kihívásaira egyaránt. Levelei egy részét már 1697-től kiadták, a teljes, 1500-nál is több levelet számláló életművet a maga teljességében csak a XIX. század közepétől publikálták. Népszerű kiadásunk, melyhez Charles Nodier francia író írt előszót, az életműből 279 levelet közölt és először 1855-ben jelent meg; a kiadó a Nodier-féle válogatást évtizedeken keresztül piacon tartotta. Kiadási évszám nélkül megjelent kiadásunk évszám-adatának meghatározásához tekintetbe vettük, hogy a XIX. század neves francia kiadója, az 1826-ban alapított Librarie Charles Furne kiadóba 1860-ban Jouvet, 1900-ban Combet, 1906-ban pedig Léon Boivin vásárolta be magát, a kiadványok kiadói impresszuma ennek megfelelően változott. Álbordás, díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben (Wendling), aranyozott lapszélekkel. Szép példány.
24779.

Madame de Sévigné: Lettres de Madame de Sévigné. Précédées d'une notice historique et littéraire.
Paris, [1901-1906 között]. Librairie Furne, Combet et Cie (Typographie Firmin-Didot et Cie, Mesnil). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [4] + XV + [1] + 556 p.
Madame de Sévigné (1626-1696), a XVII. század kiemelkedően művelt, több nyelvet beszélő úrnője eleinte az irodalmi szalonok ünnepelt tagja volt, később, új férje oldalán Provence-ba költözött, és levelek útján tartotta kapcsolatát párizsi ismerőseivel. A magas körökben forgó szerző csevegő leveleiből jó rálátás nyílik a XVII. századi udvari életmód részleteire, a politikai hírekre és pletykákra, a vidéki közigazgatás kihívásaira egyaránt. Levelei egy részét már 1697-től kiadták, a teljes, 1500-nál is több levelet számláló életművet a maga teljességében csak a XIX. század közepétől publikálták. Népszerű kiadásunk, melyhez Charles Nodier francia író írt előszót, az életműből 279 levelet közölt és először 1855-ben jelent meg; a kiadó a Nodier-féle válogatást évtizedeken keresztül piacon tartotta.
Kiadási évszám nélkül megjelent kiadásunk évszám-adatának meghatározásához tekintetbe vettük, hogy a XIX. század neves francia kiadója, az 1826-ban alapított Librarie Charles Furne kiadóba 1860-ban Jouvet, 1900-ban Combet, 1906-ban pedig Léon Boivin vásárolta be magát, a kiadványok kiadói impresszuma ennek megfelelően változott.
Álbordás, díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben (Wendling), aranyozott lapszélekkel. Szép példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Saint-Simon, [Louis de Rouvroy, duc de]:  Die Memoiren des Herzogs von Saint-Simon. Übersetzt von Hanns Floerke. Mit einer Würdigung Saint-Simons von Sainte-Beuve und einem Nachwort des Herausgebers. Band I-II. [Két kötetbe kötve.] München, 1913. Georg Müllet Verlag (Spamerschen Buckdruckerei, Leipzig). 1 t. (címkép) + XXX + [2] + 466 + [2] p. + 31 t.; 1 t. (címkép) + [4] + 432 + [2] p. + 32 t. Saint-Simon herceg (1675-1755), a versailles-i udvari nemesség arisztokrata tagja XIV. és XV. Lajos korának éles szemű megfigyelője. Fiatalkori katonai karrierje idején fedezte fel az emlékirat-irodalmat, jegyzeteit az 1690-es évektől készítette. A XIV. Lajos-i udvar merev etikettjét nehezen viselő, mégis Versailles-be kényszerített Saint-Simon udvari évei során többször is összeszólalkozott a királlyal, valódi politikai szerepet csak XIV. Lajos halála után, rövid időre kapott, amikor a Titkos Tanács tagja lehetett. Az udvar más intrikusainak hatására pozícióját elvesztette, az 1720-as évektől pedig visszavonulhatott saját birtokára, 1739-től írta meg visszaemlékezéseit korábbi jegyzetei alapján. Emlékirata, mely az 1691 és 1723 közötti időszakot tekinti át (a herceg katonai és udvari éveit) számos udvaroncról, udvarhölgyről, művészről, politikusról és politikai találkozóról fest emlékezetes, kritikát sem nélkülöző portrét. Saját korának udvari életét kedvezőtlenebbül értékelte, számára a nemesség utoljára az előző király, XIII. Lajos idején élhetett rangjához méltó, függetlenebb életet. Az Emlékiratok kéziratát a szerző halála után XV. Lajos titkosrendőrsége azonnal lefoglalta, a forradalomig alig jelenhetett meg belőle részlet. A Hanns Floerke által készített német fordítás három kötetben teljes, harmadik befejező része 1917-ben jelent meg. Egységes, díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen zöld és vörös címkén, színes festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
24780.

Saint-Simon, [Louis de Rouvroy, duc de]: Die Memoiren des Herzogs von Saint-Simon. Übersetzt von Hanns Floerke. Mit einer Würdigung Saint-Simons von Sainte-Beuve und einem Nachwort des Herausgebers. Band I-II. [Két kötetbe kötve.]
München, 1913. Georg Müllet Verlag (Spamerschen Buckdruckerei, Leipzig). 1 t. (címkép) + XXX + [2] + 466 + [2] p. + 31 t.; 1 t. (címkép) + [4] + 432 + [2] p. + 32 t.
Saint-Simon herceg (1675-1755), a versailles-i udvari nemesség arisztokrata tagja XIV. és XV. Lajos korának éles szemű megfigyelője. Fiatalkori katonai karrierje idején fedezte fel az emlékirat-irodalmat, jegyzeteit az 1690-es évektől készítette. A XIV. Lajos-i udvar merev etikettjét nehezen viselő, mégis Versailles-be kényszerített Saint-Simon udvari évei során többször is összeszólalkozott a királlyal, valódi politikai szerepet csak XIV. Lajos halála után, rövid időre kapott, amikor a Titkos Tanács tagja lehetett. Az udvar más intrikusainak hatására pozícióját elvesztette, az 1720-as évektől pedig visszavonulhatott saját birtokára, 1739-től írta meg visszaemlékezéseit korábbi jegyzetei alapján. Emlékirata, mely az 1691 és 1723 közötti időszakot tekinti át (a herceg katonai és udvari éveit) számos udvaroncról, udvarhölgyről, művészről, politikusról és politikai találkozóról fest emlékezetes, kritikát sem nélkülöző portrét. Saját korának udvari életét kedvezőtlenebbül értékelte, számára a nemesség utoljára az előző király, XIII. Lajos idején élhetett rangjához méltó, függetlenebb életet. Az Emlékiratok kéziratát a szerző halála után XV. Lajos titkosrendőrsége azonnal lefoglalta, a forradalomig alig jelenhetett meg belőle részlet. A Hanns Floerke által készített német fordítás három kötetben teljes, harmadik befejező része 1917-ben jelent meg.
Egységes, díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen zöld és vörös címkén, színes festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Cervantes, (Miguel de):  Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. Martyn Ferenc rajzaival. (Számozott.) (Budapest), 1962. Magyar Helikon Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 876 + [4] p. + 48 t. (részben színes). Egyetlen bibliofil kiadás. Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "A teljes "Don Quijote" magyar nyelven először 1876-ban jelent meg Győry Vilmos fordításában, jelen kiadásunk ennek alapján készült. A szöveget a spanyol eredetivel egybevetette és átdolgozta Benyhe János. A tipográfia és kötésterv Lengyel Lajos munkája. Műszaki vezető Kugler Andor. Műszaki szerkesztő Gergely Tibor. Készül a Kossuth Nyomdában, Garamond betűvel, famentes regénynyomó papíron, megjelent 8700 példányban, ebből 2000 példány félbőr kötésben, számozva. Ez a könyv a 33. számú példány". Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
24781.

Cervantes, (Miguel de): Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. Martyn Ferenc rajzaival. (Számozott.)
(Budapest), 1962. Magyar Helikon Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 876 + [4] p. + 48 t. (részben színes). Egyetlen bibliofil kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "A teljes "Don Quijote" magyar nyelven először 1876-ban jelent meg Győry Vilmos fordításában, jelen kiadásunk ennek alapján készült. A szöveget a spanyol eredetivel egybevetette és átdolgozta Benyhe János. A tipográfia és kötésterv Lengyel Lajos munkája. Műszaki vezető Kugler Andor. Műszaki szerkesztő Gergely Tibor. Készül a Kossuth Nyomdában, Garamond betűvel, famentes regénynyomó papíron, megjelent 8700 példányban, ebből 2000 példány félbőr kötésben, számozva. Ez a könyv a 33. számú példány".
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Fekete István: Vuk. Bp., 1965, Móra. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
24782.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Vas István: Levél a szabadságról. Versek. 1. kiadás. A szerző második verseskötete. DEDIKÁLT! [Bp.,1935], Nyugat. Újrakötött kartonált kötés, bekötött eredeti borítóval.
24783.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Hock János: Vigasztalások könyve. Elmélkedések és hangulatok. Bp., 1896, Athenaeum, [4]+411+[1] p. Első kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
24784.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Verne Gyula - Laurie André: A ,,Cynthia" hajótöröttje. Ford.: Gaal Mózes. Bp., 1898, Franklin-Társulat, 185+[7] p. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, hiányzó elülső szennylappal.
24785.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Lőrincz Huba: Ambrustól Máraihoz. Válogatott esszék, tanulmányok. DEDIKÁLT Kemény Gábor (1948-2021) nyelvész, Krúdy-kutató részére! Szombathely, 1997, Savaria University Press. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
24786.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Balzac, Honoré de: Grandet Eugénia 1-2. rész. Külföldi Regénytár I-II. köt. Kiadja Kisfaludy-Társaság. Pest, 1843, Hartleben Konrád Ádolf, (Budán, Magyar Kir. Egyetem-ny.), 156+4+80 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott, borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
24787.

Balzac, Honoré de: Grandet Eugénia 1-2. rész. Külföldi Regénytár I-II. köt.
Kiadja Kisfaludy-Társaság. Pest, 1843, Hartleben Konrád Ádolf, (Budán, Magyar Kir. Egyetem-ny.), 156+4+80 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott, borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
[Vergilius, Publius Maro] P. Vergili Maronis Opera cum appendice in usum scholarum iterum recognovit Otto Ribbeck preaemisit de vita et scriptis poetae narrationem. Lipsiae [Lipcse], 1898, B. G. Teubner, XLI+[1]+493+[1] p. Latin nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, tulajdonosi névbejegyzéssel.
24788.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Nádai Pál: Asszonyi pompa. Dankó Ö. rajzaival. Bp., 1926, Világirodalom. Félvászon kötés, kopottas állapotban, ceruzás aláhúzásokkal.
24789.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft