Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 769

[Cormenin, Louis-Marie de La Haye] Timon: Livre des orateurs. Douziéme édition. Ornée de vingt-sept portraits gravés sur acier. Paris, 1842. Éditeur Pagnarre (Imprimerie Schneider et Langrand). 1 t. (címkép: a szerző acélmetszetű portréja) + [4] + 576 p. + 26 t. (hártyapapírral védett acélmetszetek). Louis-Marie de La Haye, Cormenin vikomtja (1788-1868) francia jogász, politikai író, szabadelvű országgyűlési képviselő. Bár legtöbbször ellenzéki szerepben tűnt fel, I. Napóleon korától minden rezsim magas pozícióba emelte Cormenin vikomtot, a közigazgatási jog nélkülözhetetlen szakértőjét. Bár szónoki képességei nem voltak számottevőek, retorikai munkái kiemelkedőek: a forradalom, a restauráció és a júliusi monarchia jeles képviselőiről népszerű szónoklattani portrésorozatot írt "Livre des orateurs" címmel, a portrésorozat előtt alapos elméleti bevezetővel. A munka első kiadása 1838-ban jelent meg, példányunk a 12. kiadásból származik. Néhány oldalon apró rozsdafoltosság, egy táblán apró sérülés. Példányunk fűzése az első előzéknél megerősítve. Díszesen aranyozott korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
24766.

[Cormenin, Louis-Marie de La Haye] Timon: Livre des orateurs. Douziéme édition. Ornée de vingt-sept portraits gravés sur acier.
Paris, 1842. Éditeur Pagnarre (Imprimerie Schneider et Langrand). 1 t. (címkép: a szerző acélmetszetű portréja) + [4] + 576 p. + 26 t. (hártyapapírral védett acélmetszetek).
Louis-Marie de La Haye, Cormenin vikomtja (1788-1868) francia jogász, politikai író, szabadelvű országgyűlési képviselő. Bár legtöbbször ellenzéki szerepben tűnt fel, I. Napóleon korától minden rezsim magas pozícióba emelte Cormenin vikomtot, a közigazgatási jog nélkülözhetetlen szakértőjét. Bár szónoki képességei nem voltak számottevőek, retorikai munkái kiemelkedőek: a forradalom, a restauráció és a júliusi monarchia jeles képviselőiről népszerű szónoklattani portrésorozatot írt "Livre des orateurs" címmel, a portrésorozat előtt alapos elméleti bevezetővel. A munka első kiadása 1838-ban jelent meg, példányunk a 12. kiadásból származik.
Néhány oldalon apró rozsdafoltosság, egy táblán apró sérülés. Példányunk fűzése az első előzéknél megerősítve.
Díszesen aranyozott korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Karl May: Old Surehand I-III. köt. (Német nyelven). Freiburg, évszám nincs, Friedrich Ernst Fehsenfeld. Kiadói kopott, egészvászon-kötések. Több oldal foltos
24767.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Nagy László: Zsadányi István viszontagságos élete. Regény. I-II. köt. Bp., [1881], Aigner Lajos, 528 p.; 419+[1] p. Egyetlen kiadás. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Ritka!
24768.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Forbáth Imre:  Panasz és remény. [Versek.] London, 1942. (Hungarian Club in London - Almorris Press Ltd.) 16 p. Egyetlen kiadás. A kötet fülszövege: "Ezt a néhány verset a harmincas évek írásaiból válogattam össze, abból a kevésből, amit sikerült ide átmentenem. A legtöbbjük a Magyar Nap-ban jelent meg először, az Őszi dal pár nappal a mozgósítás előtt. E könyvecskét bajtársaimnak ajánlom, s közöttük elsősorban hű Miskámnak". Forbáth Imre (1898-1967) felvidéki magyar költő, író, újságíró és orvos. A Tanácsköztársaságban vállalt szerepe után ifjúkora helyszínére, Nyitra megyébe költözött. A kétségtelenül baloldali tematikájú, avantgárd formakészletű költő jó kapcsolatokat ápolt csehszlovák mozgalmár körökkel, bányászorvosi hivatása mellett a felvidéki magyar kultúra lelkes szervezője volt. A szerző 1939-ben Londonba távozott. Válogatott és új verseit a londoni emigráns magyarság sajtója adta ki. Néhány oldalon apró rozsdafoltosság. Fűzve, enyhén rozsdafoltos kiadói borítóban. Ritka.
24769.

Forbáth Imre: Panasz és remény. [Versek.]
London, 1942. (Hungarian Club in London - Almorris Press Ltd.) 16 p. Egyetlen kiadás.
A kötet fülszövege: "Ezt a néhány verset a harmincas évek írásaiból válogattam össze, abból a kevésből, amit sikerült ide átmentenem. A legtöbbjük a Magyar Nap-ban jelent meg először, az Őszi dal pár nappal a mozgósítás előtt. E könyvecskét bajtársaimnak ajánlom, s közöttük elsősorban hű Miskámnak".
Forbáth Imre (1898-1967) felvidéki magyar költő, író, újságíró és orvos. A Tanácsköztársaságban vállalt szerepe után ifjúkora helyszínére, Nyitra megyébe költözött. A kétségtelenül baloldali tematikájú, avantgárd formakészletű költő jó kapcsolatokat ápolt csehszlovák mozgalmár körökkel, bányászorvosi hivatása mellett a felvidéki magyar kultúra lelkes szervezője volt. A szerző 1939-ben Londonba távozott. Válogatott és új verseit a londoni emigráns magyarság sajtója adta ki.
Néhány oldalon apró rozsdafoltosság.
Fűzve, enyhén rozsdafoltos kiadói borítóban. Ritka.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Gellért Vilmos:  Novemberi hajnal. Regény. (Dedikált.) Budapest, 1943. Kaszás Könyvkiadó (Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 288 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Felsőbüky Lajosné nemzetes asszonynak a magyar könyvnap emlékére: Gellért Vilmos. 1944." Gellért Vilmos (1909-?) kaposvári újságíró, szerkesztő. Sértő Kálmánról írt életrajzi regényén kívül több műve is rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott művek jegyzékére. A Tanácsköztársaság időszakát, illetve a rá következő időszakot egy feltörekvő ifjú szempontjából áttekintő regénye - feltehetően ritkasága miatt - elkerülte a cenzorok figyelmét, holott a szöveg a vörös uralomról feltűnően kedvezőtlen képet fest. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Fűzve, Dániel József grafikusművész színes rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
24770.

Gellért Vilmos: Novemberi hajnal. Regény. (Dedikált.)
Budapest, 1943. Kaszás Könyvkiadó (Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 288 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Felsőbüky Lajosné nemzetes asszonynak a magyar könyvnap emlékére: Gellért Vilmos. 1944."
Gellért Vilmos (1909-?) kaposvári újságíró, szerkesztő. Sértő Kálmánról írt életrajzi regényén kívül több műve is rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott művek jegyzékére. A Tanácsköztársaság időszakát, illetve a rá következő időszakot egy feltörekvő ifjú szempontjából áttekintő regénye - feltehetően ritkasága miatt - elkerülte a cenzorok figyelmét, holott a szöveg a vörös uralomról feltűnően kedvezőtlen képet fest.
Példányunk fűzése enyhén meglazult.
Fűzve, Dániel József grafikusművész színes rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
[Szerdahelyi György Alajos] Szerdahely, Georgius:  Aesthetica sive doctrina boni gustus ex philosophia pulcri deducta in scientias, et artes amaeniores. Pars secunda. [Buda] Budae, 1778. Typis Regiae Universitatis. [8] + 434 + [22] p. Egyetlen latin kiadás. Szerdahelyi György Alajos (1740-1808) jezsuita teológus, a Helytartótanács tanügyi előadója, az esztétika tudományának első magyar előadója, az első rendszeres hazai esztétikai mű alkotója. "Aesthetica sive doctrina boni gustus ex philosophia" címmel írt kétkötetes műve 1778-ban jelent meg (magyar változata 1794-ben). A munka két kötetben teljes. Oldalszámozáson belül szövegtagoló fametszetekkel. Korabeli félbőr kötésben, mintás festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén. Részben felvágatlan, dekoratív, szép példány.
24771.

[Szerdahelyi György Alajos] Szerdahely, Georgius: Aesthetica sive doctrina boni gustus ex philosophia pulcri deducta in scientias, et artes amaeniores. Pars secunda.
[Buda] Budae, 1778. Typis Regiae Universitatis. [8] + 434 + [22] p. Egyetlen latin kiadás.
Szerdahelyi György Alajos (1740-1808) jezsuita teológus, a Helytartótanács tanügyi előadója, az esztétika tudományának első magyar előadója, az első rendszeres hazai esztétikai mű alkotója. "Aesthetica sive doctrina boni gustus ex philosophia" címmel írt kétkötetes műve 1778-ban jelent meg (magyar változata 1794-ben). A munka két kötetben teljes. Oldalszámozáson belül szövegtagoló fametszetekkel.
Korabeli félbőr kötésben, mintás festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén. Részben felvágatlan, dekoratív, szép példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Voltaire [Arouet, François-Marie]: Théatre. Tome sixieme. [Kehl], 1785. L'Imprimerie de la Société Littéraire-Typographique. [2] + IV + 398 p. + 5 t. (rézmetszet). Drámakötetünk a Voltaire (1694-1778) valamennyi írását közreadni kívánó első, monumentális, 91 kötetes életműsorozat része. A felvilágosodás kulcsszerzőjének teljes sorozata a szerző halála után, Franciaország határain túl, túlnyomórészt a Baden-Badeni Őrgrófságban jelent meg, a Rajna-parti Kehl várának nyomdájában, 1785-1789 között. A francia cenzúrahatáron túli nyomdát (mely az 1780-as évek legjelentősebb európai nyomdája volt) a neves francia udvaronc, királyi ügynök, üzletember és színműíró, Pierre-Augustin de Beaumarchais alapította Nicolas de Condorcet márki közreműködésével. Kötetünk Voltaire öt drámájának szövegét adja közre, az ajánlás szövegével, szereposztással, szövegváltozatokkal és jegyzetekkel, esetenként a szerző történeti bevezetésével: a társadalmi tanulságokban bővelkedő drámaszövegek jobbára az ókor kitüntetett időszakaiban játszódó tragédiák, így eligazítást igényelnek. A címlapon, egyes táblákon és a kötet egyes oldalain alul halvány vízfoltosság, néhány oldalon apró sérülés. (Oeuvres completes de Voltaire.) VD18 90603338. Díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen vörös címkén, aranyozott lapszélekkel, a kötéstáblákon aranyozott keretdíszítéssel. Jó példány.
24772.

Voltaire [Arouet, François-Marie]: Théatre. Tome sixieme.
[Kehl], 1785. L'Imprimerie de la Société Littéraire-Typographique. [2] + IV + 398 p. + 5 t. (rézmetszet).
Drámakötetünk a Voltaire (1694-1778) valamennyi írását közreadni kívánó első, monumentális, 91 kötetes életműsorozat része. A felvilágosodás kulcsszerzőjének teljes sorozata a szerző halála után, Franciaország határain túl, túlnyomórészt a Baden-Badeni Őrgrófságban jelent meg, a Rajna-parti Kehl várának nyomdájában, 1785-1789 között. A francia cenzúrahatáron túli nyomdát (mely az 1780-as évek legjelentősebb európai nyomdája volt) a neves francia udvaronc, királyi ügynök, üzletember és színműíró, Pierre-Augustin de Beaumarchais alapította Nicolas de Condorcet márki közreműködésével. Kötetünk Voltaire öt drámájának szövegét adja közre, az ajánlás szövegével, szereposztással, szövegváltozatokkal és jegyzetekkel, esetenként a szerző történeti bevezetésével: a társadalmi tanulságokban bővelkedő drámaszövegek jobbára az ókor kitüntetett időszakaiban játszódó tragédiák, így eligazítást igényelnek.
A címlapon, egyes táblákon és a kötet egyes oldalain alul halvány vízfoltosság, néhány oldalon apró sérülés.
(Oeuvres completes de Voltaire.)
VD18 90603338.
Díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen vörös címkén, aranyozott lapszélekkel, a kötéstáblákon aranyozott keretdíszítéssel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Voltaire [Arouet, François-Marie]: Dictionnaire philosophique. Tome I. Gotha, 1786. Chez Charles-Guillaume Ettinger. [4] + 572 p. Kötetünk a Voltaire (1694-1778) valamennyi írását közreadni kívánó első, monumentális, 91 kötetes életműsorozat része. A felvilágosodás kulcsszerzőjének teljes életműkiadása csakis a szerző halála után, Franciaország határain túl, a francia cenzúrahatóságok nyomásától mentes vidékeken, túlnyomórészt a Baden-Badeni Őrgrófság határerődjében, kisebb részben a Német-Római Császárság más területein jelenhetett meg. Voltaire Filozófiai szótárának kötetei Gothában láttak napvilágot, Charles-Guillaume Ettinger emigráns nyomdász kiadásában. Az antiklerikális és tekintélyellenes filozófiai szótár első kötete az abc fogalmától a halálbüntetés fogalmáig jut el (arrets de mort), az abbé, Ábrahám, akadémia, alkimista, amazon, Amerika, anatómia, anglikán, Apokalipszis, apostol, Ararát és arianizmus fogalmait alaposan kitárgyalva. A Filozófiai szótár hét kötetben teljes. (Oeuvres completes de Voltaire. Tome 37.) VD18 90793218. Díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen sárga és zöld címkén, aranyozott lapszélekkel, a kötéstáblákon vaknyomású léniák által alkotott kerettel. Szép példány.
24773.

Voltaire [Arouet, François-Marie]: Dictionnaire philosophique. Tome I.
Gotha, 1786. Chez Charles-Guillaume Ettinger. [4] + 572 p.
Kötetünk a Voltaire (1694-1778) valamennyi írását közreadni kívánó első, monumentális, 91 kötetes életműsorozat része. A felvilágosodás kulcsszerzőjének teljes életműkiadása csakis a szerző halála után, Franciaország határain túl, a francia cenzúrahatóságok nyomásától mentes vidékeken, túlnyomórészt a Baden-Badeni Őrgrófság határerődjében, kisebb részben a Német-Római Császárság más területein jelenhetett meg. Voltaire Filozófiai szótárának kötetei Gothában láttak napvilágot, Charles-Guillaume Ettinger emigráns nyomdász kiadásában. Az antiklerikális és tekintélyellenes filozófiai szótár első kötete az abc fogalmától a halálbüntetés fogalmáig jut el (arrets de mort), az abbé, Ábrahám, akadémia, alkimista, amazon, Amerika, anatómia, anglikán, Apokalipszis, apostol, Ararát és arianizmus fogalmait alaposan kitárgyalva. A Filozófiai szótár hét kötetben teljes.
(Oeuvres completes de Voltaire. Tome 37.)
VD18 90793218.
Díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen sárga és zöld címkén, aranyozott lapszélekkel, a kötéstáblákon vaknyomású léniák által alkotott kerettel. Szép példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Stevenson, Robert Louis:  Familiar Studies of Men and Books - The Body-Snatcher. (Pentland Edition.) [Számozott.] London, 1906. Cassell and Company Ltd. 1 t. (feliratozott hártyapapírral védett címkép) + [12] + 317 + [1] p. Robert Louis Stevenson (1850-1894) skót író, esszéíró összegyűjtött műveit húsz kötetben, korlátozott példányszámban adta közre a londoni Cassell and Company Ltd. Kolofon: "This Edition is in 20 volumes and is limited to 1,550 copies, of which this is No. 1365". A sorozat harmadik tagját alkotó kötetben Stevenson irodalomtörténeti portréi, illetve Body-Snatcher című tudományos-fantasztikus novellája. Az irodalomtörténeti portrék kötet formájában először 1882-ben jelentek meg, az elbeszélés az író 1905. évi gyűjteményes kötetében. (The Works of Robert Louis Stevenson. Volume III.) Álbordás, aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Körülvágatlan, szép példány.
24774.

Stevenson, Robert Louis: Familiar Studies of Men and Books - The Body-Snatcher. (Pentland Edition.) [Számozott.]
London, 1906. Cassell and Company Ltd. 1 t. (feliratozott hártyapapírral védett címkép) + [12] + 317 + [1] p.
Robert Louis Stevenson (1850-1894) skót író, esszéíró összegyűjtött műveit húsz kötetben, korlátozott példányszámban adta közre a londoni Cassell and Company Ltd. Kolofon: "This Edition is in 20 volumes and is limited to 1,550 copies, of which this is No. 1365".
A sorozat harmadik tagját alkotó kötetben Stevenson irodalomtörténeti portréi, illetve Body-Snatcher című tudományos-fantasztikus novellája. Az irodalomtörténeti portrék kötet formájában először 1882-ben jelentek meg, az elbeszélés az író 1905. évi gyűjteményes kötetében.
(The Works of Robert Louis Stevenson. Volume III.)
Álbordás, aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Körülvágatlan, szép példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Stevenson, Robert Louis:  Treasure Island - Will O' The Mill - The Treasure of Franchard. (Pentland Edition.) [Számozott.] London, 1906. Cassell and Company Ltd. 1 t. (címkép a Kincses sziget színes térképe) + [12] + 366 p. Robert Louis Stevenson (1850-1894) skót író, esszéíró összegyűjtött műveit húsz kötetben, korlátozott példányszámban adta közre a londoni Cassell and Company Ltd. Kolofon: "This Edition is in 20 volumes and is limited to 1,550 copies, of which this is No. 1365." A sorozat ötödik tagját alkotó kötetben Stevenson Kincses szigete (első nagy könyvsikere), illetve két rövidebb elbeszélése. A Treasure Island elsőként 1883-ban jelent meg, a két elbeszélés előbb folyóiratokban látott napvilágot (1878, 1883), majd kötet formájában a szerző 1887. évi gyűjteményes kötetébe kerültek. (The Works of Robert Louis Stevenson. Volume V.) Álbordás, aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Körülvágatlan, szép példány.
24775.

Stevenson, Robert Louis: Treasure Island - Will O' The Mill - The Treasure of Franchard. (Pentland Edition.) [Számozott.]
London, 1906. Cassell and Company Ltd. 1 t. (címkép a Kincses sziget színes térképe) + [12] + 366 p.
Robert Louis Stevenson (1850-1894) skót író, esszéíró összegyűjtött műveit húsz kötetben, korlátozott példányszámban adta közre a londoni Cassell and Company Ltd. Kolofon: "This Edition is in 20 volumes and is limited to 1,550 copies, of which this is No. 1365."
A sorozat ötödik tagját alkotó kötetben Stevenson Kincses szigete (első nagy könyvsikere), illetve két rövidebb elbeszélése. A Treasure Island elsőként 1883-ban jelent meg, a két elbeszélés előbb folyóiratokban látott napvilágot (1878, 1883), majd kötet formájában a szerző 1887. évi gyűjteményes kötetébe kerültek.
(The Works of Robert Louis Stevenson. Volume V.)

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Stevenson, Robert Louis:  Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde - Thrawn Janet - The Merry Men - More New Arabian Nights: The Dynamiter. (Pentland Edition.) [Számozott.] London, 1906. Cassell and Company Ltd. 1 t. (címkép) + [12] + 418 p. Robert Louis Stevenson (1850-1894) skót író, esszéíró összegyűjtött műveit húsz kötetben, korlátozott példányszámban adta közre a londoni Cassell and Company Ltd. Kolofon: "This Edition is in 20 volumes and is limited to 1,550 copies, of which this is No. 1365." A sorozat hatodik tagját alkotó kötetben Stevenson legnevezetesebb novellája, két másik elbeszélése és egy hosszabb novellaciklusa kíséretében. A "Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde" és kötetzáró elbeszélésciklusunk, a "More New Arabian Nights: The Dynamiter" önálló kötetként debütált 1883-ban és 1885-ben; a "Trawn Janet" boszorkánytörténete és a "Merry Men" kalandos elbeszélése folyóiratok hasábjain látott napvilágot, majd bekerültek a szerző 1887. évi gyűjteményes elbeszéléskötetébe. (The Works of Robert Louis Stevenson. Volume VI.) Álbordás, aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Körülvágatlan, szép példány.
24776.

Stevenson, Robert Louis: Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde - Thrawn Janet - The Merry Men - More New Arabian Nights: The Dynamiter. (Pentland Edition.) [Számozott.]
London, 1906. Cassell and Company Ltd. 1 t. (címkép) + [12] + 418 p.
A sorozat hatodik tagját alkotó kötetben Stevenson legnevezetesebb novellája, két másik elbeszélése és egy hosszabb novellaciklusa kíséretében. A "Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde" és kötetzáró elbeszélésciklusunk, a "More New Arabian Nights: The Dynamiter" önálló kötetként debütált 1883-ban és 1885-ben; a "Trawn Janet" boszorkánytörténete és a "Merry Men" kalandos elbeszélése folyóiratok hasábjain látott napvilágot, majd bekerültek a szerző 1887. évi gyűjteményes elbeszéléskötetébe.
(The Works of Robert Louis Stevenson. Volume VI.)

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Apuleius, Lucius: Lucii Apuleji Madaurensis platonici philosophi Opera ad optimas editiones collata. Praemittitur notitia literaria studiis Societatis Bipontinae. Volumen secundum. [Zweibrücken] Biponti, 1788. Ex Typographia Societatis. 1 t. (rézmetszetű vignettával illusztrált díszcímlap) + 325 + [3] p. Apulieus (124-170 után) afrikai származású latin író, szónok, műfordító és filozófus. A zweibrückeni Tudós Társaság két kötetben adta ki az ókori gondolkodó műveit, tételünk Apuleius mágiáról, a szókratészi filozófiáról írt értekezéseit és műfordításait adja közre. A belív első és utolsó oldalán régi tulajdonosi bélyegzés, egy oldalon régi tulajdonosi könyvjegy, az első előzéken Ex libris. VD18 9012989X. Poss.: Finály Henrik (1825-1898) klasszika-filológus, a kolozsvári egyetem tanára. Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen vörös és zöld címkén, vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.
24777.

Apuleius, Lucius: Lucii Apuleji Madaurensis platonici philosophi Opera ad optimas editiones collata. Praemittitur notitia literaria studiis Societatis Bipontinae. Volumen secundum.
[Zweibrücken] Biponti, 1788. Ex Typographia Societatis. 1 t. (rézmetszetű vignettával illusztrált díszcímlap) + 325 + [3] p.
Apulieus (124-170 után) afrikai származású latin író, szónok, műfordító és filozófus. A zweibrückeni Tudós Társaság két kötetben adta ki az ókori gondolkodó műveit, tételünk Apuleius mágiáról, a szókratészi filozófiáról írt értekezéseit és műfordításait adja közre. A belív első és utolsó oldalán régi tulajdonosi bélyegzés, egy oldalon régi tulajdonosi könyvjegy, az első előzéken Ex libris.
VD18 9012989X.
Poss.: Finály Henrik (1825-1898) klasszika-filológus, a kolozsvári egyetem tanára.
Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen vörös és zöld címkén, vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft