Licitálható
24766.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 Ft
[Cormenin, Louis-Marie de La Haye] Timon:
Livre des orateurs. Douziéme édition. Ornée de vingt-sept portraits gravés sur acier.
Paris, 1842. Éditeur Pagnarre (Imprimerie Schneider et Langrand). 1 t. (címkép: a szerző acélmetszetű portréja) + [4] + 576 p. + 26 t. (hártyapapírral védett acélmetszetek).
Louis-Marie de La Haye, Cormenin vikomtja (1788-1868) francia jogász, politikai író, szabadelvű országgyűlési képviselő. Bár legtöbbször ellenzéki szerepben tűnt fel, I. Napóleon korától minden rezsim magas pozícióba emelte Cormenin vikomtot, a közigazgatási jog nélkülözhetetlen szakértőjét. Bár szónoki képességei nem voltak számottevőek, retorikai munkái kiemelkedőek: a forradalom, a restauráció és a júliusi monarchia jeles képviselőiről népszerű szónoklattani portrésorozatot írt "Livre des orateurs" címmel, a portrésorozat előtt alapos elméleti bevezetővel. A munka első kiadása 1838-ban jelent meg, példányunk a 12. kiadásból származik.
Néhány oldalon apró rozsdafoltosság, egy táblán apró sérülés. Példányunk fűzése az első előzéknél megerősítve.
Díszesen aranyozott korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |