Licitálható
24765.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 Ft
Goethe, [Johann Wolfgang von]:
Die Leiden des jungen Werther.
[Lipcse] Leipzig, 1916. Insel-Verlag (Druck von Ernst Hedrich Nachfolger). 1 t. (rézmetszetű címkép) + 213 + [3] p. + 9 t. (8 rézmetszet, egy kihajtható krétarajz).
Goethe klasszikus levélregénye először 1774-ben jelent meg. Bibliofil kiadásunkat az 1901-ben alapított Insel-Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Kötetünk illusztrációi Daniel Chodowiecki XVIII. századi német rézmetszőtől valók, a rézmetszetek először a mű 1775-1787 közötti kiadásaiban jelentek meg. Oldalszámozáson belül további két szövegközti rézmetszet.
Sarkowski 594 A.
Aranyozott, illusztrált, álbordás kiadói bőrkötésben. Szép példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |