Szabó Magda: Megmaradt Szobotkának. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas író, költő, műfordító, által ALÁÍRT példány. 1. kiadás. Bp.,1983,Magvető, 475 p. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban;
Slawomir Mrozek: Drámák. A szerző, Slawomir Mrozek (1930-2013) lengyel drámaíró, író által ALÁÍRT példány! Vál. és szerk.: Pálfalvi Lajos. Fordították: Balogh Géza, Gimes Romána et alii. Bp., 2000,Európa, 663+3 p. Kiadói papírkötés.
Szabó Magda: Disznótor. Regény. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) író, költő által ALÁÍRT példány. Bp., 1960., Szépirodalmi, 258+1 p. 1. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
Herczeg Ferenc: Pro Libertate! I-II. köt. Bp.,1936.,Singer és Wolfner, 340 p.; 287 p. Számozott, 365. számú, a szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) író által ALÁÍRT példány! Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, az 1. kötet papírborítója szakadozott.
Modern Könyvtár kolligátum, 6 mű egy kötetben: Balázs Béla: Történet a Lógody-utcáról, a tavaszról, a halálról és a messzeségről.; Kanizsai Ferenc: Bűntársak.; Csáth Géza: Schmith mézeskalácsos.; Lőrinczy György: Dejanira és más novellák.; Méray-Horváth Károly: Ritta meséi.; Nagy Lajos: Az asszony, a szeretője meg a férje. Bp., é.n., Athenaeum. Félvászon-kötésben, Szopos Sándor (1881-1954) által tervezett ex libris-szel (Grandpierre Emil könyve).
Modern Könyvtár kolligátum, 5 mű egy kötetben: Kassák Lajos: Egy szegény lélek megdicsőülése és még 7 novella.; Berkes Imre: Bülbül hadnagy. Néhány drága nap Galiciából.; Szomory Emil: Havasi gyopár és egyéb levelek az olasz hadiszintérről.; Pilisi Lajos: A kárpáti harcokból.; Dobos István: Repülőgéppel a fronton. Egy hadipilóta feljegyzései. Bp., é.n., Athenaeum. Félvászon-kötésben, Szopos Sándor (1881-1954) által tervezett ex libris-szel (Grandpierre Emil könyve).
Farkas István: Hét tenger csavargója. DEDIKÁLT! Bp., 1941, Széchenyi Irodalmi és Művészeti Rt. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, kopottas állapotban.