Tétel

Licitálható

Licitálok:

6 000 7 000 8 000

Kikiáltási ár:

6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD

Minimális ajánlat:

6 000 Ft

Leírás:

Madame de Sévigné: Lettres de Madame de Sévigné. Précédées d'une notice historique et littéraire.
Paris, [1901-1906 között]. Librairie Furne, Combet et Cie (Typographie Firmin-Didot et Cie, Mesnil). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [4] + XV + [1] + 556 p.
Madame de Sévigné (1626-1696), a XVII. század kiemelkedően művelt, több nyelvet beszélő úrnője eleinte az irodalmi szalonok ünnepelt tagja volt, később, új férje oldalán Provence-ba költözött, és levelek útján tartotta kapcsolatát párizsi ismerőseivel. A magas körökben forgó szerző csevegő leveleiből jó rálátás nyílik a XVII. századi udvari életmód részleteire, a politikai hírekre és pletykákra, a vidéki közigazgatás kihívásaira egyaránt. Levelei egy részét már 1697-től kiadták, a teljes, 1500-nál is több levelet számláló életművet a maga teljességében csak a XIX. század közepétől publikálták. Népszerű kiadásunk, melyhez Charles Nodier francia író írt előszót, az életműből 279 levelet közölt és először 1855-ben jelent meg; a kiadó a Nodier-féle válogatást évtizedeken keresztül piacon tartotta.
Kiadási évszám nélkül megjelent kiadásunk évszám-adatának meghatározásához tekintetbe vettük, hogy a XIX. század neves francia kiadója, az 1826-ban alapított Librarie Charles Furne kiadóba 1860-ban Jouvet, 1900-ban Combet, 1906-ban pedig Léon Boivin vásárolta be magát, a kiadványok kiadói impresszuma ennek megfelelően változott.
Álbordás, díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben (Wendling), aranyozott lapszélekkel. Szép példány.

Megosztás:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft