Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 515

Verhaeren, Émile:  Rembrandt. Übertragen von Stefan Zweig. [Lipcse] Leipzig, 1912. Insel Verlag (Spamersche Buchdruckerei). 111 + [1] p. + 40 t. (kétoldalas). Első német kiadás. Émile Verhaeren (1855-1916) flamand származású, francia nyelven alkotó belga költő és műkritikus. A szimbolista szabadverseket író költő első, 1883-as kötete komoly vihart kavart szülőföldjén, kinyomtatott példányait megpróbálták begyűjteni. A művészkörökben forgolódó költő az 1890-es évektől társadalmi kérdésekben is megnyilatkozik, népszerűsége a radikális baloldali körökhöz való csatlakozásával együtt csak növekedett. 1904-ban megjelent művészettörténeti értekezését levelezőpartnere és gyakori vendége, Stefan Zweig osztrák író fordította németre. A címlap előtt Ex libris, a címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, enyhén kopott gerincű kiadói bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel.
22953.

Verhaeren, Émile: Rembrandt. Übertragen von Stefan Zweig.
[Lipcse] Leipzig, 1912. Insel Verlag (Spamersche Buchdruckerei). 111 + [1] p. + 40 t. (kétoldalas). Első német kiadás.
Émile Verhaeren (1855-1916) flamand származású, francia nyelven alkotó belga költő és műkritikus. A szimbolista szabadverseket író költő első, 1883-as kötete komoly vihart kavart szülőföldjén, kinyomtatott példányait megpróbálták begyűjteni. A művészkörökben forgolódó költő az 1890-es évektől társadalmi kérdésekben is megnyilatkozik, népszerűsége a radikális baloldali körökhöz való csatlakozásával együtt csak növekedett. 1904-ban megjelent művészettörténeti értekezését levelezőpartnere és gyakori vendége, Stefan Zweig osztrák író fordította németre. A címlap előtt Ex libris, a címlapon régi tulajdonosi bejegyzés.
Aranyozott, enyhén kopott gerincű kiadói bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Leonardo da Vinci:  Tagebücher und Aufzeichnungen. Übersetzt und herausgegeben von Theodor Lücke. [Lipcse] Leipzig, (1952). Paul List Verlag (VEB Offizin Haag-Drugulin). 1 t. (színes címkép) + XXIII + [1] + 954 p. + 32 t. (kétoldalas). A Leonardo da Vinci (1452-1519) születésének 500. évfordulója alkalmából kiadott munka Leonardo leginkább közérdeklődésre számot tartó munkáját, találmányi jegyzőkönyvét tárja az olvasóközönség elé. A legnagyobb reneszánsz polihisztor a matematika, az optika, a hidraulika, a vízépítéstan, az erődítéstan, a harcászat, az aerodinamika, az anatómia, a perspektíva-tan és még számos tudomány területén rengeteg találmányt jegyez, kötetünkben e nagyrészt meg nem valósult, de jól átgondolt találmányok németre fordított, szövegközti ábrákkal kísért jegyzőkönyveit lehet tanulmányozni. A Jegyzőkönyv a maga teljességében először 1940-ben jelent meg németül, példányunk az 1952. évi második kiadásból származik, amelyhez Heinz Lüdecke írt előszót. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. Keretmintás kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, verzóján javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
22954.

Leonardo da Vinci: Tagebücher und Aufzeichnungen. Übersetzt und herausgegeben von Theodor Lücke.
[Lipcse] Leipzig, (1952). Paul List Verlag (VEB Offizin Haag-Drugulin). 1 t. (színes címkép) + XXIII + [1] + 954 p. + 32 t. (kétoldalas).
A Leonardo da Vinci (1452-1519) születésének 500. évfordulója alkalmából kiadott munka Leonardo leginkább közérdeklődésre számot tartó munkáját, találmányi jegyzőkönyvét tárja az olvasóközönség elé. A legnagyobb reneszánsz polihisztor a matematika, az optika, a hidraulika, a vízépítéstan, az erődítéstan, a harcászat, az aerodinamika, az anatómia, a perspektíva-tan és még számos tudomány területén rengeteg találmányt jegyez, kötetünkben e nagyrészt meg nem valósult, de jól átgondolt találmányok németre fordított, szövegközti ábrákkal kísért jegyzőkönyveit lehet tanulmányozni. A Jegyzőkönyv a maga teljességében először 1940-ben jelent meg németül, példányunk az 1952. évi második kiadásból származik, amelyhez Heinz Lüdecke írt előszót.
A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés.
Keretmintás kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, verzóján javított kiadói védőborítóban. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Chochol Károly: Előhívott emlékeim. Processing memories. Bp., 2015., Szerzői, (Mester-ny.),204+2 p. Gazdag fotóanyaggal, Chochol Károly (1935-2023) fotográfus, fotóriporter munkáival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22955.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Rachael Feild: Buying Antique Silver. Greenwitch, 1988, angol nyelven, kartonált papírkötés papír védőborítóval, 175p. Gazdagon illusztrált kiadvány az antik ezüst tárgyakról.
22956.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Chris Blencowe - Judith Levine: Moholy's Edit. The Avant-garde at Sea August 1933. Lars Müller, kartonált papírkötés, bontatlan fóliájában.
22957.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Claudel, Paul:  L'oeil écoute. (Prohászka Lajos tulajdonosi névbejegyzésével.)  [Paris], (1946). Libraire Gallimard (Imprimerie Darantiere, Dijon). 240 + [6] p. + 23 t. (két oldalas). Első kiadás. Paul Claudel (1868-1955) francia drámaíró, költő, esszéíró és diplomata, a Francia Akadémia tagja. 'L'oeil écoute' címmel megjelent kötetében 1935 óta írt művészeti esszéit teszi közzé. A németalföldi és spanyol festészet, valamint a francia építészet jeles alkotásai nyomán keletkezett, katolikus szellemiségű értekezések először 1946-ban jelentek meg, példányunk a mű tizenhatodik lenyomatából származik. A címlapon ismeretlen kéz által írt, francia nyelvű ajándékozási bejegyzés, a címlap előtti levélen Prohászka Lajos pedagógiaprofesszor, kultúrfilozófus tulajdonosi bejegyzése. Poss.: Prohászka Lajos (1897-1963) filozófus, neveléstudományi író, egyetemi tanár, az MTA tagja, akadémiai tagságától 1949-ben megfosztották. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
22958.

Claudel, Paul: L'oeil écoute. (Prohászka Lajos tulajdonosi névbejegyzésével.)
[Paris], (1946). Libraire Gallimard (Imprimerie Darantiere, Dijon). 240 + [6] p. + 23 t. (két oldalas). Első kiadás. Paul Claudel (1868-1955) francia drámaíró, költő, esszéíró és diplomata, a Francia Akadémia tagja. 'L'oeil écoute' címmel megjelent kötetében 1935 óta írt művészeti esszéit teszi közzé. A németalföldi és spanyol festészet, valamint a francia építészet jeles alkotásai nyomán keletkezett, katolikus szellemiségű értekezések először 1946-ban jelentek meg, példányunk a mű tizenhatodik lenyomatából származik.
A címlapon ismeretlen kéz által írt, francia nyelvű ajándékozási bejegyzés, a címlap előtti levélen Prohászka Lajos pedagógiaprofesszor, kultúrfilozófus tulajdonosi bejegyzése.
Poss.: Prohászka Lajos (1897-1963) filozófus, neveléstudományi író, egyetemi tanár, az MTA tagja, akadémiai tagságától 1949-ben megfosztották.
Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
22959.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Mezei Ottó: Papp Oszkár. A művész, Papp Oszkár (1925-2011) Kossuth-díjas festő, tűzzománcművész által dedikált példány (rajzos dedikációval)! Bp., 2003, Körmendi Galéria. Kiadói kartonált papírkötés.
22960.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Makovecz Imre: Válaszok 2001-1981. 2001. Editio Plurilingua. Gazdag képanyaggal illusztrált. Számozott, 0974. számú, a művész Makovecz Imre (1935-2011) építész által aláírt példány! Kiadói papírkötés.
22961.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Vinczellér Imre. DEDIKÁLT! Bp., 2009, Luther Kiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22962.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Gyöngyösi Nándor. M. Harmath Hedvig emlékezete. Előszóval ellátta: Molnár Ferenc. Bp., 1912. Studio. Singer és Wolfner. 95p. Képekkel gazdagon illusztrált, folio Korabeli kissé sérült papírborítóval. Ritka!
22963.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Gellér Katalin:  Szikora Tamás. [Képzőművészeti album.] (Dedikált.) Budapest, 2001. Új Művészet Alapítvány (Nalors Grafika Kft., Vác). 165 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "[Bajkó] Anikónak szeretettel: [Szikora] Tamás. 2002. jún. 27". Szikora Tamás festőművész (1943-2012), a magyar neokonstruktivizmus kiemelkedő mestere, Munkácsy Mihály-díjas és érdemes művész. Késő expresszionista festményei után 1982-ben talált rá igazi témájára, a dobozfestészetre. Térhatású illúziókat felidéző doboz-festményei, illetve doboz-installációi lelkes közönségre találtak. Színes reprodukciókkal gazdagon illusztrált, angol-magyar nyelvű albumunk 65. oldalától képmelléklet. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője, a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola óraadó tanára. Feliratozott kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
22964.

Gellér Katalin: Szikora Tamás. [Képzőművészeti album.] (Dedikált.)
Budapest, 2001. Új Művészet Alapítvány (Nalors Grafika Kft., Vác). 165 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "[Bajkó] Anikónak szeretettel: [Szikora] Tamás. 2002. jún. 27".
Szikora Tamás festőművész (1943-2012), a magyar neokonstruktivizmus kiemelkedő mestere, Munkácsy Mihály-díjas és érdemes művész. Késő expresszionista festményei után 1982-ben talált rá igazi témájára, a dobozfestészetre. Térhatású illúziókat felidéző doboz-festményei, illetve doboz-installációi lelkes közönségre találtak. Színes reprodukciókkal gazdagon illusztrált, angol-magyar nyelvű albumunk 65. oldalától képmelléklet.
Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője, a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola óraadó tanára.
Feliratozott kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események