Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 515

Mayer Berta. [Képzőművészeti album.] (Dedikált.) [Budapest], 2008. (T-Art Alapítvány - Tisza nyomda Kft., Szolnok). 55 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Bajkó Anikónak sok szeretettel és barátsággal!! Mayer Berta. 2008. 08. 25". Mayer Berta (sz. 1944) Munkácsy Mihály-díjas festőművész, zománcművész. A Képzőművészeti Főiskolán Szentiványi Lajos tanítványa volt, részlet- és színgazdag absztrakt festményeivel 1969 óta vesz részt hazai, az 1980-as évek óta külföldi kiállításokon. Festményein 2005-től bukkannak fel emberi alakok; angol és magyar nyelvű képes albumunk a művész 2007. évi újlipótvárosi kiállítása alkalmából készült, melyen új korszakának fontos festményei is felvonulnak. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője, a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola óraadó tanáraként a szintén ott tanító Mayer Berta kollégája. Fűzve, kiadói borítóban, színes, illusztrált, enyhén sérült eredetii védőborítóban. Jó példány.
23037.

Mayer Berta. [Képzőművészeti album.] (Dedikált.)
[Budapest], 2008. (T-Art Alapítvány - Tisza nyomda Kft., Szolnok). 55 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Bajkó Anikónak sok szeretettel és barátsággal!! Mayer Berta. 2008. 08. 25".
Mayer Berta (sz. 1944) Munkácsy Mihály-díjas festőművész, zománcművész. A Képzőművészeti Főiskolán Szentiványi Lajos tanítványa volt, részlet- és színgazdag absztrakt festményeivel 1969 óta vesz részt hazai, az 1980-as évek óta külföldi kiállításokon. Festményein 2005-től bukkannak fel emberi alakok; angol és magyar nyelvű képes albumunk a művész 2007. évi újlipótvárosi kiállítása alkalmából készült, melyen új korszakának fontos festményei is felvonulnak.
Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője, a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola óraadó tanáraként a szintén ott tanító Mayer Berta kollégája.
Fűzve, kiadói borítóban, színes, illusztrált, enyhén sérült eredetii védőborítóban. Jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Baranyay András. Ernst Múzeum, Budapest, 1998. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Dobai Ágnes, Baranyay András. Bp., 1998, Műcsarnok. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
23038.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Vegyes művészeti katalógus tétel, 16 db
23039.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Grimm, Herman:  Leben Michelangelos. Vollständige Ausgabe. Wien-Leipzig, [1935]. Phaidon-Verlag (Carl Gerold's Sohn - Chwala-Kunsttierdruck). 761 + [1] p. + 75 t. (ebből 74 kétoldalas, egy kihajtható). Herman Grimm (1828-1901) német író, esszéíró, művészettörténész. Fő műve, Michelangelo-monográfiája először 1860-1863 során jelent meg, két kötetben. A politikai, társadalmi és művészeti korrajzba ágyazott Michelangelo-életrajz a XVI. századi olasz reneszánsz világlátásnak és a korszak pályalehetőségeinek sokrétű leírása. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
23040.

Grimm, Herman: Leben Michelangelos. Vollständige Ausgabe.
Wien-Leipzig, [1935]. Phaidon-Verlag (Carl Gerold's Sohn - Chwala-Kunsttierdruck). 761 + [1] p. + 75 t. (ebből 74 kétoldalas, egy kihajtható).
Herman Grimm (1828-1901) német író, esszéíró, művészettörténész. Fő műve, Michelangelo-monográfiája először 1860-1863 során jelent meg, két kötetben. A politikai, társadalmi és művészeti korrajzba ágyazott Michelangelo-életrajz a XVI. századi olasz reneszánsz világlátásnak és a korszak pályalehetőségeinek sokrétű leírása.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Knapp, Fritz:  Leonardo da Vinci. Mit 36 Abbildungen. [Drezda] Dresden, 1924. Carl Reissner (Druck von Friedrich Bolkenius). 104 + [4] p. + 18 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Fritz Knapp (1870-1934) német művészettörténész, múzeumi kurátor, egyetemi tanár. Szűkebb kutatási területe az itáliai és német reneszánsz művészete. Első köteteit még apja kiadója jelentette meg, egyetemi beérkezése után már neves drezdai kiadókhoz szegődött. Kötetünk bőven válogat Leonardo kevésbé ismert grafikáiból és vázlataiból is. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán aranyozott kiadói emblémával. Jó példány.
23041.

Knapp, Fritz: Leonardo da Vinci. Mit 36 Abbildungen.
[Drezda] Dresden, 1924. Carl Reissner (Druck von Friedrich Bolkenius). 104 + [4] p. + 18 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Fritz Knapp (1870-1934) német művészettörténész, múzeumi kurátor, egyetemi tanár. Szűkebb kutatási területe az itáliai és német reneszánsz művészete. Első köteteit még apja kiadója jelentette meg, egyetemi beérkezése után már neves drezdai kiadókhoz szegődött. Kötetünk bőven válogat Leonardo kevésbé ismert grafikáiból és vázlataiból is.
Aranyozott kiadói félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán aranyozott kiadói emblémával. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Juhász R. József: Van még szalámi! (intermediális szakácskönyv) - Kalligram Könyvkiadó, 1992. 120 p. egészvászon kötésben + Juhász R. József: Finish concerto for concrete. (16)p. Avantgarde művészeti alkotások.
23042.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Alexander Bernát:  Művészet. A művészet értékéről. A művészeti nevelésről. Budapest, 1908. Franklin-Társulat (ny.) VII + [1] + 239 + [1] p. Alexander Bernát (1850-1927) filozófus, filozófiatörténész, esztéta, egyetemi tanár. A modern művészet pedagógiai, erkölcsnemesítő hatásaitól írt értekezése először 1907-ben jelent meg, példányunk a második utánnyomásból való. A kétszínnyomású címlap előtt régi tulajdonosi bélyegzés, az első előzéken kétszínnyomású Ex libris (Ex Libris Rusz Vanda: Schwerker Iván 1921-ben készült grafikája). Aranyozott korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
23043.

Alexander Bernát: Művészet. A művészet értékéről. A művészeti nevelésről.
Budapest, 1908. Franklin-Társulat (ny.) VII + [1] + 239 + [1] p.
Alexander Bernát (1850-1927) filozófus, filozófiatörténész, esztéta, egyetemi tanár. A modern művészet pedagógiai, erkölcsnemesítő hatásaitól írt értekezése először 1907-ben jelent meg, példányunk a második utánnyomásból való.
A kétszínnyomású címlap előtt régi tulajdonosi bélyegzés, az első előzéken kétszínnyomású Ex libris (Ex Libris Rusz Vanda: Schwerker Iván 1921-ben készült grafikája).
Aranyozott korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Heidrich, Ernst (herausg.) - Möhle, Hans (herausg.):  Die altdeutsche Malerei. 200 Nachbildungen mit geschichtlicher Einführung und Erläuterungen von Ernst Heidrich. Neubearbeitet von Hans Möhle. Jena, (1941). Eugen Diederichs Verlag (Druck von Förster & Borries, Zwickau). 277 + [3] p. A német középkor és reneszánsz festészetet bemutató album először 1906-ben jelent meg, Erich Heidrich (1880-1914) német művészettörténész tanulmányával, bevezetésével és jegyzeteivel. A fiatalon elhunyt művészettörténész kötetét Hans Möhle (1903-1976) művészeti író szerkesztette újra. Az 57-256. oldal között 200 oldalnyi fotóanyag. Aranyozott, kiadói emblémával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
23044.

Heidrich, Ernst (herausg.) - Möhle, Hans (herausg.): Die altdeutsche Malerei. 200 Nachbildungen mit geschichtlicher Einführung und Erläuterungen von Ernst Heidrich. Neubearbeitet von Hans Möhle.
Jena, (1941). Eugen Diederichs Verlag (Druck von Förster & Borries, Zwickau). 277 + [3] p.
A német középkor és reneszánsz festészetet bemutató album először 1906-ben jelent meg, Erich Heidrich (1880-1914) német művészettörténész tanulmányával, bevezetésével és jegyzeteivel. A fiatalon elhunyt művészettörténész kötetét Hans Möhle (1903-1976) művészeti író szerkesztette újra. Az 57-256. oldal között 200 oldalnyi fotóanyag.
Aranyozott, kiadói emblémával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Vegyes művészeti könyv, és katalógus tétel, közte Nagybányai festők (1962, Magyar Nemzeti Galéria), Bernáth Aurél (BTM 1972), Geszler Mária (1973, Képcsarnok), Miháltz Pál (1976, Műcsarnok), Syvlia Faragó, Balázs János: Ecsettel és irónnal, Dinnyés László (1982, DEDIKÁLT) összesen 15 db. Változó állapotban.
23045.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
1941 A Székesfővárosi Képtár 1939-40 év uj szerzemények II. Kiállítása (28)p.
23046.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Baldass, Ludwig:  Der Künstlerkreis Kaiser Maximilians. Mit 100 Abbildungen. [Bécs] Wien, 1923. Kunstverlag Anton Schroll & Co. GmbH. (Druck von Cristoph Reisser's Söhne.) 152 p. Első kiadás. Ludwig Baldass (1887-1963) osztrák művészettörténész, egyetemi tanár kismonográfiája a mecénásként is számottevő német-római császár, az 1486-1519 között regnáló I. Miksa udvarában alkotó késő gótikus és reneszánsz képzőművészek munkásságát elemzi. Miksa császár köreinek kiemelkedő művésze Albrecht Dürer, gazdagon illusztrált albumunk igazán gazdag válogatást mutat be tőle, illetve a bécsi udvar más grafikusaitól, festő- és szobrászművészeitől. Illusztrált kiadói kartonkötésben, jó példány.
23047.

Baldass, Ludwig: Der Künstlerkreis Kaiser Maximilians. Mit 100 Abbildungen.
[Bécs] Wien, 1923. Kunstverlag Anton Schroll & Co. GmbH. (Druck von Cristoph Reisser's Söhne.) 152 p. Első kiadás.
Ludwig Baldass (1887-1963) osztrák művészettörténész, egyetemi tanár kismonográfiája a mecénásként is számottevő német-római császár, az 1486-1519 között regnáló I. Miksa udvarában alkotó késő gótikus és reneszánsz képzőművészek munkásságát elemzi. Miksa császár köreinek kiemelkedő művésze Albrecht Dürer, gazdagon illusztrált albumunk igazán gazdag válogatást mutat be tőle, illetve a bécsi udvar más grafikusaitól, festő- és szobrászművészeitől.
Illusztrált kiadói kartonkötésben, jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Sághy Gyula: Úrlakok, udvarhelyek... Számozott (581./600), szerző által dedikált példány! H.n., 2005, magánkiadás, 99+[1] p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
23048.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események