Heidrich, Ernst (herausg.) - Möhle, Hans (herausg.):
Die altdeutsche Malerei. 200 Nachbildungen mit geschichtlicher Einführung und Erläuterungen von Ernst Heidrich. Neubearbeitet von Hans Möhle.
Jena, (1941). Eugen Diederichs Verlag (Druck von Förster & Borries, Zwickau). 277 + [3] p.
A német középkor és reneszánsz festészetet bemutató album először 1906-ben jelent meg, Erich Heidrich (1880-1914) német művészettörténész tanulmányával, bevezetésével és jegyzeteivel. A fiatalon elhunyt művészettörténész kötetét Hans Möhle (1903-1976) művészeti író szerkesztette újra. Az 57-256. oldal között 200 oldalnyi fotóanyag.
Aranyozott, kiadói emblémával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.