Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 515

A királyi magyar egyetemek épületei. III. köt. Kiadja a vallás- és közoktatásügyi magyar királyi miniszter. Bp., 1908, Magyar Királyi Tudományegyetemi Nyomda, 160 sztl. lev. Egyetlen kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal és ábrákkal (homlokzatok, keresztmetszetek, alaprajzok). Magyar, angol, francia és német nyelven. Kiadói harántalakú, aranyozott egészbőr-kötés, megviselt, szétvált borítóval, ázásnyomokkal. Ritka!
22905.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00
Minimális ajánlat:
40 000 Ft
40 000 48 000 55 000
Judit Reigl: Unfolding. Szerk.: Makláry Kálmán, Baranyai Judit, Jánosi Csaba. Bp., 2009, Erdész - Makláry Fine Arts, 129+1 p. Magyar, angol és francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22906.

Licitálható
Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
75,00
Minimális ajánlat:
24 000 Ft
24 000 28 000 32 000
1904-1914 Párizs Nagybánya. Rockenbauer Zoltán bevezető tanulmányával. Mester Tibor fotóival. Bp., 2018. Virág Judit Mű-terem Galéria. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben
22907.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
Maurer Dóra grafikai munkássága 1957-1981. Nyomhagyás / nyomtatás. Szerk.: Maurer Dóra, Révész Emese, Vintage Galéria. Bp., 2017, Magyar Képzőművészeti Egyetem. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22908.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
Paul Greenhalgh: Art Nouveau. 2000, V&amp;A Publications, papírkötés, angol nyelven, rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, 464p.
22909.

Paul Greenhalgh: Art Nouveau. 2000, V&A Publications, papírkötés, angol nyelven, rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, 464p.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Mulasics László: Rétegről rétegre. From Layer to Layer. Szerk.: Molnár Éva. Bak Imre, Fölfényi F. László, és Rum Attila írásaival. [Bp.], én., Fészek Galéria,(Pauker-ny.), 335+1 p. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22910.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Eisler, Max: Rembrandt als Landschafter. (Számozott.) München, 1918. F. Bruckmann Ag. [8] + 271 + [3] p. Egyetlen kiadás. Összesen 300 példányban készült bibliofil képzőművészeti kötet számozott példánya. Kolofon: "Dies ist Nr. 247 der in 300 Stück gedruckten Vorzugsausgabe". Max Eisler (1881-1937) osztrák művészettörténész, újságíró. Bécs művészettörténete mellett a holland tájképfestészet szakértője volt. Monográfiájában Rembrandt tájképi munkásságát: grafikáit, rézkarcait és festményeit méltatja. Aranyozott kiadói pergamenkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
22911.

Eisler, Max: Rembrandt als Landschafter. (Számozott.)
München, 1918. F. Bruckmann Ag. [8] + 271 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Összesen 300 példányban készült bibliofil képzőművészeti kötet számozott példánya. Kolofon: "Dies ist Nr. 247 der in 300 Stück gedruckten Vorzugsausgabe".
Max Eisler (1881-1937) osztrák művészettörténész, újságíró. Bécs művészettörténete mellett a holland tájképfestészet szakértője volt. Monográfiájában Rembrandt tájképi munkásságát: grafikáit, rézkarcait és festményeit méltatja.
Aranyozott kiadói pergamenkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Iain Zaczek: Essential Art Deco. London, 2001, Parragon, kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven, 212p. Színes képanyaggal rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány az art deco stílusról.
22912.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Zur Geschichte der Kostüme. 125 Bogen, enthaltend 500 Kostümbilder aus verschiedenen Jahrhundert nach Zeichnungen von Louis Braun, Wilh. Diez, Ernst Fröhlich, J. Gehrts, C. Häberlin, M. Heil, Andr. Müller, F. Rothbart, J. Watter. München,én.,Braun &amp; Schneider, 2 sztl. lev. + 125 (Kétoldalas, színes fametszetű képtáblák) t. Colorierte Ausgabe. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, sérült, foltos kiadói kartontokban.
22913.

Zur Geschichte der Kostüme. 125 Bogen, enthaltend 500 Kostümbilder aus verschiedenen Jahrhundert nach Zeichnungen von Louis Braun, Wilh. Diez, Ernst Fröhlich, J. Gehrts, C. Häberlin, M. Heil, Andr. Müller, F. Rothbart, J. Watter. München,én.,Braun & Schneider, 2 sztl. lev. + 125 (Kétoldalas, színes fametszetű képtáblák) t. Colorierte Ausgabe. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, sérült, foltos kiadói kartontokban.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Építőművészek a historizmustól a modernizmusig. Szerk.: Rozsnyai József. Bp., 2018, Terc, 391+[1] p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
22914.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Hungarian Modernism 1900-1950. Selection from the Kieselbach Collection. Bp.,1999, Kieselbach Gallery. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Csontváry-Kosztka Tivadar, Rippl-Rónai József, Berény Róbert, Kmetty János, Patkó Károly, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Uitz Béla, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban./ Linen-binding, in paper cover, in English language.
22915.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Korniss Péter: Folyamatos emlékezet. Bp., 2017, Szépművészeti Múzeum - Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal, Korniss Péter fotóival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22916.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események