Joseph Kádár / Le K'dar magyar művész Párizsból. Szerk.: Zsoldos Vanda. Hajdúszoboszló, 2020, Bocskai István Múzeum, 318 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, érdekes ajándékozási sorokkal.
Riegl, Alois: Spätrömische Kunstindustrie. [Bécs] Wien, (1927). Druck und Verlag der Österreichische Staatsdruckerei. XVIII + [2] + 420 + [4] p + XXIII t. (ebből 2 színes). Alois Riegl (1858-1905) osztrák művészettörténész monográfiája a késő római kor építészetéről, szobrászatáról, festészetéről és iparművészetéről. A gazdagon illusztrált munka bemutatja azt a látványos változást, ahogyan az érett Róma plasztikus és részletgazdag építészete és képzőművészete a kereszténység terjedésével, illetve a népvándorlás megindulásával egyre absztraktabbá, egyéniséget, individualitást hordozó kifejezőereje pedig más jellegűvé, közösségibb szelleművé válik. A munka második fele népvándorlás-kori leletanyagra támaszkodik. A mű első kiadása 1901-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az első előzéken Ex libris. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Bukta Imre kiállítási katalógus A Modemben 2007-ben rendezett Kibontott táj c. kiállítás katalógusa, több, mint 200 színes reprodukcióval. Ileana Pintilie, Sturcz János Modem, 2008. Kiadói kartonált papírkötés. 299p. Papír védőborítóval.
Allgemeine Moden-Zeitung. Eine Zeitschrift für die gebildete Welt. Begleitet von dem Bilder-Magazin für die elegante Welt. 39. Jahrgang, 1837 /1 Diezmann, A. (ed.) Leipzig: Industrie-Comptoir (Baumgärtner) 1837, No 1-26. A német divatlap első félévi számai egybe kötve, a számonkénti metszetek nélkül, korabeli kartonál kötésben / Half year issues without the fashion engravings in contemporary paper binding.
Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (színes táblák) t.+64+XIX+IX p. Japán, kisebb részben angol nyelven. Rendkívül gazdag, japán vasúti témájú fametszetekről készült színes reprodukciós képanyaggal illusztrált. (Összesen 271 színes kép, ebből 58 kép 32 táblára ragasztva.) Kiadói aranyozott haránt-alakú egészvászon-kötés, kiadói vászontokban. Számozott (136./2000) példány! /
Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (color plates) t.+64+XIX+IX p. In Japanese and smaller parts in English language. With a lot of colorful illustartion of reproductions of Japanese railway-themed woodcuts. Half-linen-bindig, in linen case. Numbered (136./2000) copies!
Krisztina Passuth - Maria Tyl: L'Avant-Garde Hongroise á La Galerie Der Sturm. (1913-1932.) Catalogue d'exposition. [Paris,2018],Editions Le Minotaure. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
National costumes in the Carpahtian Basin. From György Barna's private collection. Miskolc, 2010, Lézerpont, 285 p. Rendkívül gazdag képanyaggal, Szűcs Árpád impozáns kosztüm/viselet fotóival illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói vászon-tokban, jó állapotban, 43x31,5 cm
1973-2018 Ars Decorativa 1-31. köt. Az Iparművészeti Múzeum és a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum évkönyve. Majd Iparművészeti Múzeum évkönyve. A 31. kötetig (2018-ig) teljes, folytatólagos. Gazdag képanyaggal illusztrált. Papírkötések, kopott borítókkal, egy kötet szétvált kötéssel, régi intézményi bélyegzésekkel.
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. 24 műmelléklettel és 110 képpel, vázlattal. Bp., 1898, Singer és Wolfner. Benne: Munkácsy Mihály (1844-1900): Konyhában c. egyetlen rézkarcával, papír, jelzett a karcon, 20×28 cm. Kiadói szecessziós egészvászon Gottermayer-kötés, fém plakettel, kopott borítóval, levált gerinccel, kijáró előzéklappal, és egy kijáró táblával. foltos lapokkal, viseltes állapotban.
Anthony Gall: Kós Károly műhelye. Tanulmány és adattár. Kovács Imre bevezetőjével. Magyar Építőművészet 3. Bp., 2002, Mundus, 527+(1) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. / The Workshop of Károly Kós. Essays and Archives. In Hungarian and English language. Hardcover.
Szakács Margit: Fényképészek és fényképészműtermek Magyarországon (1840-1945). Adatok a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának gyűjteményéből. Bp, 1997, Magyar Nemzeti Múzeum, 303+[1] p. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 500 példányban.