Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 515

Joseph Kádár / Le K'dar magyar művész Párizsból. Szerk.: Zsoldos Vanda. Hajdúszoboszló, 2020, Bocskai István Múzeum, 318 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, érdekes ajándékozási sorokkal.
22917.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13
Minimális ajánlat:
9 000 Ft
9 000 10 000 12 000
Riegl, Alois: Spätrömische Kunstindustrie. [Bécs] Wien, (1927). Druck und Verlag der Österreichische Staatsdruckerei. XVIII + [2] + 420 + [4] p + XXIII t. (ebből 2 színes). Alois Riegl (1858-1905) osztrák művészettörténész monográfiája a késő római kor építészetéről, szobrászatáról, festészetéről és iparművészetéről. A gazdagon illusztrált munka bemutatja azt a látványos változást, ahogyan az érett Róma plasztikus és részletgazdag építészete és képzőművészete a kereszténység terjedésével, illetve a népvándorlás megindulásával egyre absztraktabbá, egyéniséget, individualitást hordozó kifejezőereje pedig más jellegűvé, közösségibb szelleművé válik. A munka második fele népvándorlás-kori leletanyagra támaszkodik. A mű első kiadása 1901-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az első előzéken Ex libris. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
22918.

Riegl, Alois: Spätrömische Kunstindustrie.
[Bécs] Wien, (1927). Druck und Verlag der Österreichische Staatsdruckerei. XVIII + [2] + 420 + [4] p + XXIII t. (ebből 2 színes).
Alois Riegl (1858-1905) osztrák művészettörténész monográfiája a késő római kor építészetéről, szobrászatáról, festészetéről és iparművészetéről. A gazdagon illusztrált munka bemutatja azt a látványos változást, ahogyan az érett Róma plasztikus és részletgazdag építészete és képzőművészete a kereszténység terjedésével, illetve a népvándorlás megindulásával egyre absztraktabbá, egyéniséget, individualitást hordozó kifejezőereje pedig más jellegűvé, közösségibb szelleművé válik. A munka második fele népvándorlás-kori leletanyagra támaszkodik. A mű első kiadása 1901-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
Az első előzéken Ex libris.
Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000
Bukta Imre kiállítási katalógus A Modemben 2007-ben rendezett Kibontott táj c. kiállítás katalógusa, több, mint 200 színes reprodukcióval. Ileana Pintilie, Sturcz János Modem, 2008. Kiadói kartonált papírkötés. 299p. Papír védőborítóval.
22919.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Allgemeine Moden-Zeitung. Eine Zeitschrift für die gebildete Welt. Begleitet von dem Bilder-Magazin für die elegante Welt. 39. Jahrgang, 1837 /1 Diezmann, A. (ed.) Leipzig: Industrie-Comptoir (Baumgärtner) 1837, No 1-26. A német divatlap első félévi számai egybe kötve, a számonkénti metszetek nélkül, korabeli kartonál kötésben / Half year issues without the fashion engravings in contemporary paper binding.
22920.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (színes táblák) t.+64+XIX+IX p. Japán, kisebb részben angol nyelven. Rendkívül gazdag, japán vasúti témájú fametszetekről készült színes reprodukciós képanyaggal illusztrált. (Összesen 271 színes kép, ebből 58 kép 32 táblára ragasztva.) Kiadói aranyozott haránt-alakú egészvászon-kötés, kiadói vászontokban. Számozott (136./2000) példány! /  Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (color plates) t.+64+XIX+IX p. In Japanese and smaller parts in English language. With a lot of colorful illustartion of reproductions of Japanese railway-themed woodcuts. Half-linen-bindig, in linen case. Numbered (136./2000) copies!
22921.

Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (színes táblák) t.+64+XIX+IX p. Japán, kisebb részben angol nyelven. Rendkívül gazdag, japán vasúti témájú fametszetekről készült színes reprodukciós képanyaggal illusztrált. (Összesen 271 színes kép, ebből 58 kép 32 táblára ragasztva.) Kiadói aranyozott haránt-alakú egészvászon-kötés, kiadói vászontokban. Számozott (136./2000) példány! /

Juzo Suzuki: Meiji Railway Nishiki-e. (Railways in Color Prints of Meji Era.) Tokyo, 1971., Transportation Cooperation Association Foundation, 4 p.+32 (color plates) t.+64+XIX+IX p. In Japanese and smaller parts in English language. With a lot of colorful illustartion of reproductions of Japanese railway-themed woodcuts. Half-linen-bindig, in linen case. Numbered (136./2000) copies!

Licitálható
Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,90
281,25
Minimális ajánlat:
90 000 Ft
90 000 100 000 120 000
Krisztina Passuth - Maria Tyl: L'Avant-Garde Hongroise á La Galerie Der Sturm. (1913-1932.) Catalogue d'exposition. [Paris,2018],Editions Le Minotaure. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
22922.

Licitálható
Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,88
87,50
Minimális ajánlat:
28 000 Ft
28 000 32 000 38 000
National costumes in the Carpahtian Basin. From György Barna's private collection. Miskolc, 2010, Lézerpont, 285 p. Rendkívül gazdag képanyaggal, Szűcs Árpád impozáns kosztüm/viselet fotóival illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói vászon-tokban, jó állapotban, 43x31,5 cm
22923.

Licitálható
Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,81
34,38
Minimális ajánlat:
11 000 Ft
11 000 13 000 15 000
1973-2018 Ars Decorativa 1-31. köt. Az Iparművészeti Múzeum és a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum évkönyve. Majd Iparművészeti Múzeum évkönyve. A 31. kötetig (2018-ig) teljes, folytatólagos. Gazdag képanyaggal illusztrált. Papírkötések, kopott borítókkal, egy kötet szétvált kötéssel, régi intézményi bélyegzésekkel.
22924.

Licitálható
Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,56
112,50
Minimális ajánlat:
36 000 Ft
36 000 42 000 50 000
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. 24 műmelléklettel és 110 képpel, vázlattal. Bp., 1898, Singer és Wolfner. Benne: Munkácsy Mihály (1844-1900): Konyhában c. egyetlen rézkarcával, papír, jelzett a karcon, 20×28 cm. Kiadói szecessziós egészvászon Gottermayer-kötés, fém plakettel, kopott borítóval, levált gerinccel, kijáró előzéklappal, és egy kijáró táblával. foltos lapokkal, viseltes állapotban.
22925.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Anthony Gall: Kós Károly műhelye. Tanulmány és adattár. Kovács Imre bevezetőjével. Magyar Építőművészet 3. Bp., 2002, Mundus, 527+(1) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. / The Workshop of Károly Kós. Essays and Archives. In Hungarian and English language. Hardcover.
22926.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
7 db Herendi porcelánokkal foglakozó mintakönyv, dekor könyv, formakönyv, történet, stb, mintalapokkal a klf dekorokhoz kb 20 db mintalap.
22927.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Szakács Margit: Fényképészek és fényképészműtermek Magyarországon (1840-1945). Adatok a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának gyűjteményéből. Bp, 1997, Magyar Nemzeti Múzeum, 303+[1] p. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 500 példányban.
22928.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események