https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 515

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Rückwardt, Hermann: Budapesti építészeti tanulmányok. 2013, TERC. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
1
22941.

Rückwardt, Hermann: Budapesti építészeti tanulmányok. 2013, TERC. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
EUR
,
21,88
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
A vízió állandóan változik. / The vision is always changing. Lossonczy Tamás születésének 100. évfordulója alkalmából. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Pataki Gábor, Pál Éda. Lossonczy Tamás (1904-2009) Kossuth-díjas festőművész, grafikus által dedikált példány! Bp., 2004, Ernst Múzeum, 271+[1] p. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
1
22942.

A vízió állandóan változik. / The vision is always changing. Lossonczy Tamás születésének 100. évfordulója alkalmából. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Pataki Gábor, Pál Éda. Lossonczy Tamás (1904-2009) Kossuth-díjas festőművész, grafikus által dedikált példány! Bp., 2004, Ernst Múzeum, 271+[1] p. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
EUR
,
21,88
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
Varga Győző rajzok mappa. 2x20 reprodukcióval . Egyik dedikált! . 28x43 cm
1
22943.

Varga Győző rajzok mappa. 2x20 reprodukcióval . Egyik dedikált! . 28x43 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,26
EUR
,
18,75
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Kótai József: Mesélő gyűjtemény. Gondolatok a fémművességről. Bp., 2017, Co-Libri Reklámgrafika. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban. Megjelent 300 példányban. Számozott, 129. számú példány.
1
22944.

Kótai József: Mesélő gyűjtemény. Gondolatok a fémművességről. Bp., 2017, Co-Libri Reklámgrafika. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban. Megjelent 300 példányban. Számozott, 129. számú példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,26
EUR
,
18,75
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Japan at the Venice Biennale 1952-2022. H.n., Electa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
22945.

Japan at the Venice Biennale 1952-2022. H.n., Electa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
EUR
,
15,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Zeit des Aufbruchs. Budapest und Wien zwischen Historismus und Avantgarde. (Kiállítási katalógus.) Wien-Milano, 2003, Kunsthistorisches Museum - Skira, 542 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
1
22946.

Zeit des Aufbruchs. Budapest und Wien zwischen Historismus und Avantgarde. (Kiállítási katalógus.) Wien-Milano, 2003, Kunsthistorisches Museum - Skira, 542 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
EUR
,
15,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Lichtenberg, Georg Christoph - Hogarth, William:  William Hogarth's Zeichnungen. Nach den Originalen in Stahl gestochen. Mit der vollständigen Erklärung derselben von G. C. Lichtenberg. Herausgegeben mit Ergänzung und Fortsetzung derselben, nebst einer Biographie Hogarth's von Franz Kottenkamp. Stuttgart, 1882. Rieger'sche Verlagsbuchhandlung. 1 t. (acélmetszetű címkép) + [4] + XXXII + 606 p. + 92 t. (acélmetszet). Georg Christoph Lichtenberg (1742-1799) német író, fizikus, az első német aforizmaíró, a német felvilágosodás jeles szerzője, szigetországi angol ifjak nevelőjeként a XVIII. századi londoni élet csípős nyelvű megfigyelője. Kötetében William Hogarth (1694-1764) angol grafikus szatirikus rézkarcait elemzi, rövidebb-hosszabb esszékben. Hogarth Lichtenberghez hasonlóan az angol életmód, az angol hiúság kritikusa, zsúfolt rézmetszetein a XVIII. századi angol élet visszásságainak tart torz tükröt. Kötetünk Hogarth 92 rajzának reprodukcióját közli. Részletes Hogarth-életrajzzal nyitó kötetünk első kiadása 1873-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az utolsó levelek fűzése meggyengült. Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
1
22947.

Lichtenberg, Georg Christoph - Hogarth, William: William Hogarth's Zeichnungen. Nach den Originalen in Stahl gestochen. Mit der vollständigen Erklärung derselben von G. C. Lichtenberg. Herausgegeben mit Ergänzung und Fortsetzung derselben, nebst einer Biographie Hogarth's von Franz Kottenkamp.
Stuttgart, 1882. Rieger'sche Verlagsbuchhandlung. 1 t. (acélmetszetű címkép) + [4] + XXXII + 606 p. + 92 t. (acélmetszet).
Georg Christoph Lichtenberg (1742-1799) német író, fizikus, az első német aforizmaíró, a német felvilágosodás jeles szerzője, szigetországi angol ifjak nevelőjeként a XVIII. századi londoni élet csípős nyelvű megfigyelője. Kötetében William Hogarth (1694-1764) angol grafikus szatirikus rézkarcait elemzi, rövidebb-hosszabb esszékben. Hogarth Lichtenberghez hasonlóan az angol életmód, az angol hiúság kritikusa, zsúfolt rézmetszetein a XVIII. századi angol élet visszásságainak tart torz tükröt. Kötetünk Hogarth 92 rajzának reprodukcióját közli. Részletes Hogarth-életrajzzal nyitó kötetünk első kiadása 1873-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az utolsó levelek fűzése meggyengült.
Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
EUR
,
15,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
"És az oszlopok tetején liliomok formáltattak vala" - Tanulmányok Bibó István 70. születésnapjára. DEDIKÁLT! Bp., 2011, CentrArt Egyesület. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
22948.

"És az oszlopok tetején liliomok formáltattak vala" - Tanulmányok Bibó István 70. születésnapjára. DEDIKÁLT! Bp., 2011, CentrArt Egyesület. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
EUR
,
15,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Robert E. Kapsis: Hitchcock. The Making of a Reputation. Chicago &amp; London, 1992, The University of Chicago Press. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
22949.

Robert E. Kapsis: Hitchcock. The Making of a Reputation. Chicago & London, 1992, The University of Chicago Press. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
EUR
,
15,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Allesch, Gustav Johannes von:  Die Renaissance in Italien. Die Grundzüge ihrer geistigen Entwicklung nach den Quellen dargestellt und mit einführenden und erklärenden Essays versehen. Weimar, 1912. Verlag Gustav Kiepenheuer (Engelhard-Reyhersche Hofbuchdruckerei in Gotha). 1 t. (címkép) + VI + [2] + 493 + [3] p. + 31 t. Egyetlen kiadás. Gustav Johannes von Allesch (1882-1967) osztrák-német pszichológus korai, művészettörténeti értekezése. Az 1910-es években szerzőnk érintőlegesen művészetpszichológiával foglalkozott, majd végleg szaktudománya felé fordult. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (Bücher der Erkenntnis. Band II.) Díszesen aranyozott kiadói pergamenkötésben. Körülvágatlan, jó példány.
1
22950.

Allesch, Gustav Johannes von: Die Renaissance in Italien. Die Grundzüge ihrer geistigen Entwicklung nach den Quellen dargestellt und mit einführenden und erklärenden Essays versehen.
Weimar, 1912. Verlag Gustav Kiepenheuer (Engelhard-Reyhersche Hofbuchdruckerei in Gotha). 1 t. (címkép) + VI + [2] + 493 + [3] p. + 31 t. Egyetlen kiadás.
Gustav Johannes von Allesch (1882-1967) osztrák-német pszichológus korai, művészettörténeti értekezése. Az 1910-es években szerzőnk érintőlegesen művészetpszichológiával foglalkozott, majd végleg szaktudománya felé fordult.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés.
(Bücher der Erkenntnis. Band II.)
Díszesen aranyozott kiadói pergamenkötésben. Körülvágatlan, jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
EUR
,
15,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Erwin Panofsky: Idea. Adalékok a régebbi művészetelmélet fogalomtörténetéhez. Ford.: Szántó Tamás. A művészettörténet alapjai. Bp.,1998,Corvina - MTA Művészettörténeti Kutató Intézet. Kiadói papírkötés.
1
22951.

Erwin Panofsky: Idea. Adalékok a régebbi művészetelmélet fogalomtörténetéhez. Ford.: Szántó Tamás. A művészettörténet alapjai. Bp.,1998,Corvina - MTA Művészettörténeti Kutató Intézet. Kiadói papírkötés.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,26
EUR
,
18,75
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Walter Niedermayr: Zivile operationen. Civil Operations. Hrsg. von / Edited by Kunstalle Wien und Marion Piffer Damiani. Ostildern-Ruit, 2003., Hatje Cantz. Német és angol nyelven. Gazdag képanyaggal, Walter Niedermayr (1952-) olasz fotóművész munkáival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
22952.

Walter Niedermayr: Zivile operationen. Civil Operations. Hrsg. von / Edited by Kunstalle Wien und Marion Piffer Damiani. Ostildern-Ruit, 2003., Hatje Cantz. Német és angol nyelven. Gazdag képanyaggal, Walter Niedermayr (1952-) olasz fotóművész munkáival
illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,26
EUR
,
18,75
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig


Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz