Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 515

Bodányi Ödön: Adatok Zichy Mihály életéről és művészetéről.     Bp. 1907. Kilián. 3 sztl. lev. 196 l. Fűzve, kiadói borítóban. Címlap elvált
22965.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
[Langbehn, Julius]:  Rembrandt als Erzieher. Von einem Deutschen. [Lipcse] Leipzig, 1891. Verlag und Druck von C. L. Hirschfeld. VII + [1] + 329 + [3] p. Julius Langbehn (1851-1907) német művészettörténész és antikapitalista gondolkodó. A változatos pályát befutó szerző önkéntesként vett részt a francia háborúban, vegyészetet, majd pályamódosítással művészettörténetet tanult. Fő művéhez, az először 1890-ben, név nélkül megjelent "Rembrandt als Erzieher" című munkához tíz évig gyűjtötte az anyagot. A radikálisan monarchista, agrárius és kapitalizmusellenes műben a kiválasztottnak tekintett németség veszélybe került kulturális karakteréről és jövőbeli küldetéséről értekezik. A későbbi völkisch mozgalom előfutárának tekinthető író fő műve egymást gyorsan követő kiadásaiba a szerzői átdolgozások nyomán egyre több antiszemita megjegyzés került. 1891-es megjelenésű kötetünk a mű harmincadik [!] kiadásából való. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán a szerző által romlatlan germán kultúrhősként értékelt Rembrandt aranyozott portréjával. Jó példány.
22966.

[Langbehn, Julius]: Rembrandt als Erzieher. Von einem Deutschen.
[Lipcse] Leipzig, 1891. Verlag und Druck von C. L. Hirschfeld. VII + [1] + 329 + [3] p.
Julius Langbehn (1851-1907) német művészettörténész és antikapitalista gondolkodó. A változatos pályát befutó szerző önkéntesként vett részt a francia háborúban, vegyészetet, majd pályamódosítással művészettörténetet tanult. Fő művéhez, az először 1890-ben, név nélkül megjelent "Rembrandt als Erzieher" című munkához tíz évig gyűjtötte az anyagot. A radikálisan monarchista, agrárius és kapitalizmusellenes műben a kiválasztottnak tekintett németség veszélybe került kulturális karakteréről és jövőbeli küldetéséről értekezik. A későbbi völkisch mozgalom előfutárának tekinthető író fő műve egymást gyorsan követő kiadásaiba a szerzői átdolgozások nyomán egyre több antiszemita megjegyzés került. 1891-es megjelenésű kötetünk a mű harmincadik [!] kiadásából való.
Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán a szerző által romlatlan germán kultúrhősként értékelt Rembrandt aranyozott portréjával. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Virág Judit Galéria zsolnay kerámia aukció 2023. Bp., 2023., Virág Judit Galéria. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22967.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Gilles Néret: Devils. Köln, 2003, Taschen. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22968.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Birkás Ákos művek / Works 1975-2006. Werke 1975-2006. Bp., 2006., Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal, Birkás Ákos (1941-2018) Munkácsy Mihály-díjas festőművész munkáival illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
22969.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
A Magyar Tanácsköztársaság művészete. Aradi Nóra bevezető tanulmányával. A képismertetőket írta: Győrffy Sándor. A képeket vál. Cseh Mária, és Theisler György. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap, 16 sztl. lev.+ 32 t. Teljes! Kísérőfüzettel. Benne Bortnyik Sándor, Vértes Marcell, Biró Mihály, Jeges Ernő, Pór Bertalan, Uitz Béla, Faragó Géza, Székely Andor, Földes Imre, Végh Gusztáv, Azary-Prihoda István, Berény Róbert, Nemes Lampérth József, Egry József és mások munkáinak reprodukcióival. Kiadói sérült , kopott papírmappában
22970.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Déry Attila - Merényi Ferenc: Európai építészet 1750-1918. A polgárosodó Európa építészete a 18. század közepétől az első világháborúig. Bp., 2004, Terc, 479 p. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
22971.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Radványi Diána - Réti László: A habánok kerámiaművészete. A kerámiatárgyak képi anyagát összegyűjt. és rend. Vörösváry Ferenc. A Kárpát-Medence Kerámiaművészete IV. köt. [Bp., 2011, Novella.] Magyar nyelven. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22972.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Götz Adriani: Renoir. Kunsthalle Tübingen 20. Januar bis 27. Mai 1996. Köln, 1996, DuMont. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22973.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Ulrich Deimel - Petra Wittmar: Jene Zwanziger Jahre Those Twenties. Fotografien zur Architektur im Rheinland und in Westfalen. Photographs of Architecture in the Rhineland and in Westphalia. Ostfildern, 2003,Hatje Cantz. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22974.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Gustave Moreau: Symboliste. Redaktion: Marianne Karabelnik-Matta. Zürich - München, 1986, Kunsthaus Zürich - Museum Villa Stuck. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22975.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Anton von Werner. Geschichte in Bildern. Hrsg. von Dominik Bartmann. München,1997,Hirmer. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22976.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események