Hevesy Iván: A film életrajza. A film őskora és hőskora. A filmjáték dramaturgiája. Bp.,(1943.),HAFA (Hatschek és Farkas), 320 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, modern kartontokban, jó állapotban.
Domanovszky György: A magyar nép díszítőművészete I-II. köt. Bp., 1981, Akadémiai Kiadó. A II. kötet képkötet, benne gazdag, rendkívül izgalmas képanyaggal. Kiadói egészvászon kötésben, szakadt, karcos kiadói papír védőborítóval.
Gerevich László: A felvidéki szobrászat stílusfejlődése. A szerző, Gerevich László (1911-1997) Kossuth-díjas régész, művészettörténész, az MTA tagja által dedikált példány! Bp., 1943, Egyetemi Nyomda, 23+[1] p.+ 9 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként kissé foltos.
Kiss Ákos: Mattioni Eszter művészete. Pogány Ö. Gábor bevezető tanulmányával. Szerk.: Lencsés László. Szekszárd, 1972., Szekszárdi Városi Tanács, 63+3 p.+38 t. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott, kissé szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. DEDIKÁLT
A gótika és a Távol-kelet. Szerk.: Aradi Nóra. A művészet története. Bp., 1992, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, karcos, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.
1896. Ezredéves Országos Kiállítás Budapesten. Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat által a Városligeti Uj Műcsarnokban rendezett Kiállítás ideiglenes tárgymutatója az uj Műcsarnok alaprajzával. 79p. Sérült papírborítóval