Licitálható
22953.
Könyvek: Építészet, művészet
4 800 Ft
13,01 EUR, 15,00 USD
4 800 Ft
Verhaeren, Émile:
Rembrandt. Übertragen von Stefan Zweig.
[Lipcse] Leipzig, 1912. Insel Verlag (Spamersche Buchdruckerei). 111 + [1] p. + 40 t. (kétoldalas). Első német kiadás.
Émile Verhaeren (1855-1916) flamand származású, francia nyelven alkotó belga költő és műkritikus. A szimbolista szabadverseket író költő első, 1883-as kötete komoly vihart kavart szülőföldjén, kinyomtatott példányait megpróbálták begyűjteni. A művészkörökben forgolódó költő az 1890-es évektől társadalmi kérdésekben is megnyilatkozik, népszerűsége a radikális baloldali körökhöz való csatlakozásával együtt csak növekedett. 1904-ban megjelent művészettörténeti értekezését levelezőpartnere és gyakori vendége, Stefan Zweig osztrák író fordította németre.
A címlap előtt Ex libris, a címlapon régi tulajdonosi bejegyzés.
Aranyozott, enyhén kopott gerincű kiadói bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |