Wass Albert: Egyedül a világ ellen. Nemzeti könyvtár 88. sz. [Bp., 1943], Stádium-ny., 60+[4] p. A borító és a rajzok Jeges Ernő munkái. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval és címlappal, a címlap és a második lap összeragadt.
Márai Sándor: A féltékenyek I. köt. Bp., 1943, Révai, 2+319 p. A borító rajza Fenyves Sándor (1907-1944) grafikus, illusztrátor, festő munkája. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott kiadói illusztrált papír védőborítóban.
H. Courts Mahler: Kata házassága. Regény. Ford.: Boros Béla. Bp.,én.,Dante, 203+5 p. Átkötött félvászon-kötés, névbélyegzésekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal. + E. v. Adlersfeld-Ballestrem: A zöld pompadour. Regény. Ford.: Kémédyné Novelly Riza. Bp., 1917, Singer és Wolfner, 111 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Kőhalmi Béla - Pikler Blanka (szerk.): Magyar könyvészet 1915. II. Könyvkereskedelmi üzleti címtár. Magyar Könyvkereskedők Évkönyve 26. évf. I. köt. Bp., 1916, Magyar Könyvkereskedők Egylete (Pallas-ny.), L+(2)+166+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel.
Cziklay Lajos: Az én uj káplánom. Elbeszélés. Sheenan Kanonok után - -. Bp.,1904.,Staphaneum, 446 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon bélyegzésekkel, laza fűzéssel.
Kiss József: Legendák a nagyapámról. Bp., 1911, a Hét kiadása, 1 (A költő arcképe, rajzolta Vadász Miklós) t. +100 p. Első kiadás! Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, hiányzó szennylapokkal.