Farkas Emőd - Nemes Mihály: Magyarország Nagyasszonyai. III. kötet. Szabadságharcok mártírnői. Bp., [1911], Wodianer F. és Fiai, 2 sztl. lev.+ 218 p.+ 4 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel, szecessziós könyvdíszekkel. Kiadói dombornyomott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza fűzéssel
Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Dr. Lamotte Károly bevezetőjével. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. 2 db térkép-melléklettel: Magyarország 1941 július havában - Az intézet vidéki fiók és leányintézeteinek hálózata, 41,5x29 cm; Az intézet fiókhálózata 1941-ben Budapest Székesfőváros területén, 56x29 cm. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A térkép-mellékletek hibátlan állapotban megvannak! + A százéves Pesti Magyar Kereskedelmi Bank emlék-kiállításának tárgymutatója. Bp., 1941, Posner-ny., 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban. + A könyvhöz mellékelt kísérőlevél, egyben kiállítási meghívó, 15x8,5 cm
David Irving: Das Reich hört mit. Görings "Forschungsamt": Der geheimste Nachrichtendienst des Dritten Reiches. [A Birodalom hallgatózik. Göring "Kutatóhivatala": A Harmadik Birodalom legtitkosabb hírszerző szolgálata.] Kiel, 1989, ARNDT. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Hans J. Reichhardt: Kapp-Putsch und Generalstreik März 1920 in Berlin. [Kapp-puccs és általános sztrájk 1920 márciusában Berlinben.] "Tage der Troheit, Tage der Not." Ausstellungskataloge des Landesarechivs Berlin 10. Berlin, 1990, Nicolai. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban
Hartmann Lauterbacher: Erlebt und mitgestaltet. Kronzeuge einer Epoche 1923-1945. Zu neuen Ufern nach Kriegsende. Preussisch Oldendorf,1984,K. W. Schütz KG. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban
Thomas M. Forster: The East German Army. The Second Power in the Warsaw Pact. London,1980,Allen & Unwin. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
Manfred Müller: Den Weg zur Freiheit bahnen! Um Sozialismus und Sozialpolitik: NS-Arbeiteragitator W. Börger. Vorwort: Prof. Dr. Hans-Joachim Arndt. Nachwort: Paul Kleinewefers. Essen,1991., Heitz & Höffkes. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
U. S. A. From War to Peace. Háborútól a békéig. (Kiállítási katalógus.) Bp., 1946, Magyar Nemzeti Múzeum, 159+[1] p. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, hiányzó gerinccel, kissé sérült, foltos borítóval, a fűzéstől elváló lapokkal.