Uwe Bahnsen - James P. O'Donnell: Die Katakombe. Das Ende der Reichskanzlei. Augsburg, 1997., Bechtermünz Verlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Schenck, Ernst Günther: Patient Hitler. Eine medizinische Biographie. Augsburg, 2000., Bechtermünz Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Rudolf van Wehrt: Tannenberg. Wie Hindenburg die Russen schlug. Berlin,(1934.),Ullstein. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal és térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
Michael Rißmann: Hitlers Gott. Vorsehungsglaube und Sendungsbewusstsein des deutschen Diktators. Zürich - München,2001,Pendo. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Léon Degrelle: Hitler Geboren in Versailles. Veroffentlichungen des Institutes für Deutsche Nachkriegsgeschichte Band XVIII. Tübingen, 1993, Grabert. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vegyes Kossuth Lajossal kapcsolatos könyvtétel, 3 db:
Kossuth Lajos iratai 1837. május - 1840. december. Hűtlenségi per, fogság, útkeresés. Sajtó alá rendezte: Pajkossy Gábor. Kossuth Lajos összes munkái VII. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
"Leborulok a nemzet nagysága előtt". A Kossuth-hagyaték. Bp., 1994. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.;
Kossuth Lajos: Uram barátom képviselő úr! (Levél Csanády Sándorhoz). Bemutatja: Rigó László. Kézirattár. Bp., 1978, Magyar Helikon. Hasonmás-melléklettel. Kiadói papírkötés.;
Fekete Sándor: Kossuth Lajos. Bp., 1970, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, iskolai ajándékozási bejegyzéssel.
Jan Assmann: Moses der Ägypter. Entzifferung einer Gedächtnisspur. [Mózes, az egyiptomi.] Frankfurt am Main, 2007.,Fischer. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Emma Goldman: Living My Life. Vol. I-II. New York, 1970., Dover. Angol nyelven. Emma Goldman (1869-1940) litván születésű amerikai anarchista író és aktivista. Úttörő szerepe volt a 20. század első felében az észak-amerikai és európai anarchista politikafilozófia kialakításában. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Michel-Rolf Trouillot: Silencing the Past. Power and the Production of History. Boston, 1995,Beacon Press. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.