Értekezések a történeti tudományok köréből 3 kötete (80, 91, 93): Zimányi Vera: Magyarország az európai gazdaságban. 1600-1650. Benczédi László: Rendiség, abszolutizmus és centralizáció a XVII. század végi Magyarországon. (1664-1685.) Fejes Judit: Magyar-német kapcsolatok. 1928-1932. Bp., 1976-1981, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítókkal, 2 kötet volt könyvtári példány.
Erdélyi István (szerk.): Sir Aurel Stein Bibliography 1885-1943. Arcadia Bibliographia Virorum Eruditorum 17. A szerkesztő, Erdélyi István (1931-2020) régész, történész által dedikált példány. Bloomington, 1999, Eurolingua, 68+(4) p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Braunbuch II: Dimitroff contra Goering. Enthüllungen über die Wahren Brandstifter. Paris, 1934, Carrefour, 462+2 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Tausend ganz normale Jahre. Ein Photoalbum des gewöhnlichen Faschismus von Otto Weber. 99 Aufnahmen in Kupfertiefdruck. Ausgewählt von Hildegard Weber. Die Andere Bibliothek. Nördlingen, 1987., Franz Greno, 177+3 p. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Henry Picker: Hitlers Tischgespräche im Führerhauptquartier. [Hitler asztali beszélgetése a Führer főhadiszállásán.] Wiesbaden,1983.,VMA-Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Traudl Junge: Bis zur Letzten Sunde. Hitlers Sekretärin erzählt ihr Leben. Unter Mitarbeit von Melissa Müller. [Traudl Junge: Az utolsó óráig. Hitler titkárnője elmeséli élettörténetét. Melissa Müller közreműködésével.] München, 2002, Classen. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Wolfgang Venohr: Stauffenberg: Symbol des Widerstands. Eine politische Biographie. [Stauffenberg: Az ellenállás szimbóluma. Politikai életrajz.] München, 2000, Herbig. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban