Heinrich Schliemann: Die Goldschätze der Antike. H.n., 1978, Prisma Verlag, 335+(1) p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gy. Káldy-Nagy (editor) The muslim east (Studies in honour of Julius Germanus) Loránd Eötvös University, 1974. 264p. XIII. t. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval.
Journal de la Société Hongroise de Statistique. Numéro de jubilé de M. Gustave Thirring. Budapest, 1937. Société Hongroise de Statistique [Pátria ny.] 1 t. (címkép) + [4] + 286 + [2] p. + 1 térkép. Egyetlen kiadás. A Magyar Statisztikai Szemle 15. évfolyamának 1-2. számaként megjelent ünnepi szám Thirring Gusztáv (1861-1941) földrajztudós, demográfus, statisztikus tiszteletére készült. A lapszámban angol, francia, német és olasz nyelvű demográfiai és statisztikai cikkek, alkalmanként szövegközti ábrákkal kísérve. A tartalomból: L. I. Illyefalvi: Hommage a M. Gustave Thirring -- Ch. Balás: The Necessity of Theoretical Points of View and the Establishment of Theoretical Aims of Modern Demography -- F. Fodor: Statistik der Redemption Jazygens i. J. 1745 -- Kovács A.: Les connaisances de langue des industriels et commercants de Translyvanie dans l'ancienne Hongrie -- Nagy A: Hungarians in Canada. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.