Borsányi György: Kun Béla. Politikai életrajz. Bp., 1979, Kossuth, 425+(3) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban, a könyv végén kissé hullámos lapokkal.
Deutschlands Denkmal der Völkerschlacht, das Ehrenmal seiner Befreiung und nationalen Wiedergeburt. 1813-1913. (Leipzig, 1913, Breitkopf & Härtel), 128 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, belül jó állapotban.
Nemzetiségi kérdés - nemzetiségi politika. Az MSZMP Központi Bizottságának Társadalomtudományi Intézete. Bizalmas! 1968, Kossuth. Kiadói papírkötés, az első lapokon sérüléssel, kissé kopottas állapotban.
[Gábriel Asztrik László] Asztrik Gabriel: Les rapports dynastiques Franco-Hongrois au moyen-age. Bp., 1944, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 111+(1) p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Francia nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel, kissé dohos.
Kászonyi Dániel: Magyarhon négy korszaka. A bevezető tanulmányt és a jegyzeteket író Márkus László (1920-2011) történész által DEDIKÁLT! Magyar Századok. Bp., 1977, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.