Könyvek: Történelem

Tételek száma: 428

Debreczeni József: A miniszterelnök. Antall József és a rendszerváltozás. A szerző, Debreczeni József (1955- ) politikus, politikai elemző, közíró által dedikált példány. Bp., 1998, Osiris. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19872.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Benda Kálmán: A jozefinizmus és jakobinusság kérdései a Habsburg-Monarchiában. Különlenyomat a Történelmi Szemle 1965. évi 4. számából. (Bp., 1966, Akadémiai Ny.), 387-422 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
19873.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Szekfű Gyula: Forradalom után. Bp., (1947), Cserépfalvi. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopottas papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
19874.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

[Baden-Powell, Robert Stephenson]: Egy angol altábornagy kémkedése. Sir Robert Baden-Powell önvallomásai. Ford.: Ruttkay György. Bp., [1915], Lampel R., 98 p. Átkötött papírkötésben, kissé sérült borítóval.
19875.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Meresovszkij: Napoleon élete I-II. Bp., Dante. Félbőr kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
19876.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Botos János: A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank története. Bp., 1991, Láng Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, átlátszó műanyag védőborítóban. Megjelent 2000 példányban.
19877.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

19878.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Révai József: Kossuth Lajos. Bp., 1945, Szikra. Kiadói papírkötés, javított gerinccel.
19879.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19880.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Builders of the Ancient World. Marvels of Engineering. Washington, D. C., én., National Geographic Society. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19881.

Kikiáltási ár:
500 Ft
1,36
1,56

Statistischer Überblick über die Niederösterreichischen Güter des Prinzen Philipp v. Sachsen-Coburg-Gotha 1898. Wien, 1898., Verleger Prinz Philipp vo Sachsen-Coburg-Gotha'sche Güterdirection, 16 p. Kiadói papírkötés, régi bélyegzésekkel, az utolsó lapon és a hátsó borítón kis sérüléssel.
19882.

Kikiáltási ár:
500 Ft
1,36
1,56

Baranyai Béla:  A lengyel királykoronázás. Négy közlemény a magyar jog- és alkotmány-történethez. Karczag, 1927. (A szerző saját kiadása) Nyomatott Kertész József könyvnyomdájában. XIII + [1] + 166 + [2] p. Egyetlen kiadás. Baranyai Béla (1882-1945) jogász, jogtörténész, levéltáros, 1927-től a debreceni egyetem jogtörténeti tanára. A szerző az első világháború idején a Magyar Országos Levéltár munkatársa volt, a háború végén kapott kutatási megbízást Wekerle Sándor miniszterelnöktől, melynek értelmében a lengyel koronázási szertartás alkotmányjogi kérdéseit kellett rendszereznie IV. Károly küszöbön álló lengyel koronázásának ügyében, mely tervezett jogesemény a sérülékeny dualista államot nemzetközi szempontból biztonságosabb trialista állammá alakította volna át. A titkos felkérés nyomán Baranyai Béla levéltáros 1918 januárja és áprilisa között elkészítette dolgozatát, és azt be is nyújtotta az illetékes szerveknek, a tervezet azonban nem valósult meg. A szerző, tíz évvel későbbi bevezetésében kijelenti, hogy eredeti munkáját történelmi anyag gyanánt változtatás nélkül teszi közzé. A lengyel témájú alkotmánytörténeti dolgozatot tematikusan kapcsolódó, XVII. századi oklevélkiadás követi. Ebben a részben Baranyai Béla levéltáros azt az aktacsomagot teszi közzé, amelyet I. Lipót felkérésére a bécsi udvar alkotmányjogásza, Hoffmann János György készített, és amely dokumentumcsomag a magyar jogrend alapjául szolgáló Tripartitum megreformálásának lehetőségét dolgozza ki. A még Buda visszavétele előtt, az 1670-es években eltervezett alkotmány-reform maga végül nem lépett érvénybe, a lipóti adminisztráció végül más, nem kevésbé drasztikus eszközökhöz nyúlt. Példányunk fűzése meglazult. (Tanulmányok és közlemények a magyar jog-, alkotmány- és köz-történet tárgyköréből. II. füzet.) Fűzve, sérült, hiányos gerincű, feliratozott kiadói borítóban, nagyrészt felvágatlan példány.
19883.

Baranyai Béla: A lengyel királykoronázás. Négy közlemény a magyar jog- és alkotmány-történethez.
Karczag, 1927. (A szerző saját kiadása) Nyomatott Kertész József könyvnyomdájában. XIII + [1] + 166 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Baranyai Béla (1882-1945) jogász, jogtörténész, levéltáros, 1927-től a debreceni egyetem jogtörténeti tanára. A szerző az első világháború idején a Magyar Országos Levéltár munkatársa volt, a háború végén kapott kutatási megbízást Wekerle Sándor miniszterelnöktől, melynek értelmében a lengyel koronázási szertartás alkotmányjogi kérdéseit kellett rendszereznie IV. Károly küszöbön álló lengyel koronázásának ügyében, mely tervezett jogesemény a sérülékeny dualista államot nemzetközi szempontból biztonságosabb trialista állammá alakította volna át. A titkos felkérés nyomán Baranyai Béla levéltáros 1918 januárja és áprilisa között elkészítette dolgozatát, és azt be is nyújtotta az illetékes szerveknek, a tervezet azonban nem valósult meg. A szerző, tíz évvel későbbi bevezetésében kijelenti, hogy eredeti munkáját történelmi anyag gyanánt változtatás nélkül teszi közzé. A lengyel témájú alkotmánytörténeti dolgozatot tematikusan kapcsolódó, XVII. századi oklevélkiadás követi. Ebben a részben Baranyai Béla levéltáros azt az aktacsomagot teszi közzé, amelyet I. Lipót felkérésére a bécsi udvar alkotmányjogásza, Hoffmann János György készített, és amely dokumentumcsomag a magyar jogrend alapjául szolgáló Tripartitum megreformálásának lehetőségét dolgozza ki. A még Buda visszavétele előtt, az 1670-es években eltervezett alkotmány-reform maga végül nem lépett érvénybe, a lipóti adminisztráció végül más, nem kevésbé drasztikus eszközökhöz nyúlt.
Példányunk fűzése meglazult.
(Tanulmányok és közlemények a magyar jog-, alkotmány- és köz-történet tárgyköréből. II. füzet.)
Fűzve, sérült, hiányos gerincű, feliratozott kiadói borítóban, nagyrészt felvágatlan példány.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft