Vegyes könyvtétel, 2 köt: Ranke, [Leopold von] Lipót: A római pápák az utolsó négy században. I. kötet. Ford.: Lehr Albert. Bp., 1886, MTA, (Athenaeum-ny.), 2+VIII+439 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.;
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. Első kötet. Bp., 1899. Magyar Tudományos Akadémia, (Hornyánsky Viktor-ny.), XVI+1-544, 593-667+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, sérült kötéssel, kijáró (529-544) és hiányzó (545-592) lapokkal.;
Anonymus: Gesta Hungarorum. Béla király jegyzőjének könyve a magyarok cselekedeteiről. Ford., és jegyzetekkel ellátta: Pais Dezső. A bevezetőt írta, a jegyzeteket kiegészítette és a térképet tervezte: Györffy György. Bp., 1977, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás, fordítással. Kartonált papírkötésben, foltos, szakadt kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
K. Szíjj Ferenc: Túl a Kárpátokon avagy ötvenhatról másképpen. (Egy résztvevő visszaemlékezései és gondolatai.) 2013m, Paczolay Gyula. Kiadói papírkötés.
Gyarmati György: A Páneurópai Piknik és a határáttörés húsz év távlatából. Sopron - Bp., 2010, Sopron Megyei Város Önkormányzata - L'Harmattan. Kiadói papírkötés.