Könyvek: Történelem

Tételek száma: 428

Vegyes könyvtétel, 2 köt:  Ranke, [Leopold von] Lipót: A római pápák az utolsó négy században. I. kötet. Ford.: Lehr Albert. Bp., 1886, MTA, (Athenaeum-ny.), 2+VIII+439 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.;  Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. Első kötet. Bp., 1899. Magyar Tudományos Akadémia, (Hornyánsky Viktor-ny.), XVI+1-544, 593-667+1 p. Első kiadás.  Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, sérült kötéssel, kijáró (529-544) és hiányzó (545-592) lapokkal.;
19860.

Vegyes könyvtétel, 2 köt:
Ranke, [Leopold von] Lipót: A római pápák az utolsó négy században. I. kötet. Ford.: Lehr Albert. Bp., 1886, MTA, (Athenaeum-ny.), 2+VIII+439 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.;

Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. Első kötet. Bp., 1899. Magyar Tudományos Akadémia, (Hornyánsky Viktor-ny.), XVI+1-544, 593-667+1 p.
Első kiadás.
Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, sérült kötéssel, kijáró (529-544) és hiányzó (545-592) lapokkal.;

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Takáts Sándor: Régi magyar asszonyok. Bp. 1914. Élet. 341+3 p. A bekötés és címlap rajzát Zádor István készítette. Kiadói egészvászon-kötés.
19861.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Anonymus: Gesta Hungarorum. Béla király jegyzőjének könyve a magyarok cselekedeteiről. Ford., és jegyzetekkel ellátta: Pais Dezső. A bevezetőt írta, a jegyzeteket kiegészítette és a térképet tervezte: Györffy György. Bp., 1977, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás, fordítással. Kartonált papírkötésben, foltos, szakadt kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
19862.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Zolcer János: Gorbacsov titkai. Az ember, aki megváltoztatta a világot. Bp., 2020, Kossuth. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19863.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

K. Szíjj Ferenc: Túl a Kárpátokon avagy ötvenhatról másképpen. (Egy résztvevő visszaemlékezései és gondolatai.) 2013m, Paczolay Gyula. Kiadói papírkötés.
19864.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Krausz Tamás: Megélt rendszerváltás. Publicisztikai írások 1989-1994. Bp., 1994, Cégér, 319 p. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
19865.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Gyarmati György: A Páneurópai Piknik és a határáttörés húsz év távlatából. Sopron - Bp., 2010, Sopron Megyei Város Önkormányzata - L'Harmattan. Kiadói papírkötés.
19866.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Marx, K.: Louis Bonaparte Brumaire tizennyolcadikája. Moszkva, 1947, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19867.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Kautsky Károly: Marx gazdasági tanai. Népszerű ismertetés és magyarázat. Bp., 1906, Népszava. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19868.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Mátyás királlyal kapcsolatos 3 db tanulmány, különlenyomat, dráma (dedikált)
19869.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Apserján György: Élő történelem. Történelemi montázs 1944-1962. Bp., 1984., Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
19870.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Fadgyas Ferenc: A délczeg őrvezető. DEDIKÁLT! hn., 1985, Szerzői. Kiadói papírkötés.
19871.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft