Oskar Jäger: Geschichte der neuesten Zeit vom Wiener kongreß bis zur Gegenwart. Zweiter Band 1848-1863. Berlin, 1901, Oswald Seehagen, 1 t. + 583+5 p. + 30 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány ceruzás aláhúzással.
Oskar Jäger: Geschichte der neuesten Zeit vom Wiener kongreß bis zur Gegenwart. Dritter Band 1863-1900. Stuttgart - Leipzig, én.-1899, Deutsche Verlags-Anstalt, 1 t. + 666+6+77 p. + 30 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, néhány ceruzás aláhúzással.
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp., [1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+(3) p.+ 16 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopott borítóval, az elülső szennylapon szakadással.
Dedikált - Bucsay Mihály, Dr: Szemian Mihály tanulmányútja 1770-74-ben, Budapest, Balás. 1942. A Középdunai Protestantizmus Könyvtára, 3. kötet, Szemian Mihály tanulmányútja 1770-74-ben Halléban, Jénában és más hét német egyetemen, úti emlékkönyve alapján, kiadói papír kötésben, 52 p.,
Gratz Gusztáv: Európai külpolitika. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 25. sz. Bp., 1929, Magyar Szemle Társaság, 80 p. Kiadói egészvászon-kötés, régi intézményi bélyegzővel.
Bozóki András - Sükösd Miklós (szerk.): Magyar anarchizmus. A magyarországi anarchizmus történeti dokumentumaiból. Bp., 1998, Balassi. Kiadói papírkötés.