Könyvek: Történelem

Tételek száma: 428

Erdély története napjainkig I-III. kötet. I.: A kezdetektől 1606-ig. II.: 1606-tól 1830-ig. III.: 1830-tól napjainkig. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban. Eredeti zsugor fóliában
19632.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

A kelet ókori népeinek története. Maspero Gaston műve alapján. Átdolgozta Fogarassy Albert. Átnézte Goldziher Ignác. Nagy Képes Világtörténet I. köt. Szekszárd, 1998, Babits. Hasonmás kiadás! Kiadói műbőr-kötés.
19633.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

6 db Horthy Miklóssal kapcsolatos könyv - Szinai Miklós: Ki lesz a kormányzó?; Gosztonyi Péter: A kormányzó Horthy Miklós; Horthy Miklós: Emlékirataim; Dr. Bernáth Zoltán: Horthy Miklós; Pintér István: Ki volt Horthy Miklós; Horthy Miklós titkos iratai. Kötetenként változó kötés, jó állapotban.
19634.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Robert W. Winks: Cloak & Gown. Scholars in the Secret War, 1939-1961. New Haven - London,1996,Yale University Press. Second Edition. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19635.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Bernát Gyula: Az új Magyarország agrárpolitikája 1867-1914. Bp., 1938, Dunántúl Pécsi Egyetemi Ny. 416p. Fűzve, kiadói, kissé töredezett szélű papírborítóban. Néháyn lap sarkán hiánnyal
19636.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Makkai László - Mócsy András - Szász Zoltán (szerk.): Erdély története három kötetben. Bp., 1987, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19637.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19638.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Felszabadult Hazánk Bp., 1955. Zrínyi katonai kiadó. Kiadói egészvászon kötésben bronz plakettel. 293p.
19639.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Szakai Tosinobu: A japán kendó története. 2013. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19640.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

19641.

Kikiáltási ár:
500 Ft
1,36
1,56

Gert Buchheit: Kämpfer für das Reich. Von Stein bis Hitler. Mit 20 Tiefdrucktafeln, 257 Abbildungen und 10 Kartenskizzen. Stuttgart,(1933.),Verlag Chr. Belser A. G.,6+522 p.+19 t. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, egy tábla (Hitler kép) hiányzik, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19642.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1848-1849. Centenáris kiállítás. [Budapest], 1948. Történelmi Emlékbizottság (Officina Nyomda és Kiadóvállalat Rt.) 119 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Centenáriumi kiállítási kísérőfüzetünk bemutatja a haladó magyar népi demokrácia szemszögéből értelmezett forradalom és szabadságharc kiállítási anyagát. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
19643.

1848-1849. Centenáris kiállítás.
[Budapest], 1948. Történelmi Emlékbizottság (Officina Nyomda és Kiadóvállalat Rt.) 119 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Centenáriumi kiállítási kísérőfüzetünk bemutatja a haladó magyar népi demokrácia szemszögéből értelmezett forradalom és szabadságharc kiállítási anyagát.
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft