A kelet ókori népeinek története. Maspero Gaston műve alapján. Átdolgozta Fogarassy Albert. Átnézte Goldziher Ignác. Nagy Képes Világtörténet I. köt. Szekszárd, 1998, Babits. Hasonmás kiadás! Kiadói műbőr-kötés.
6 db Horthy Miklóssal kapcsolatos könyv - Szinai Miklós: Ki lesz a kormányzó?; Gosztonyi Péter: A kormányzó Horthy Miklós; Horthy Miklós: Emlékirataim; Dr. Bernáth Zoltán: Horthy Miklós; Pintér István: Ki volt Horthy Miklós; Horthy Miklós titkos iratai. Kötetenként változó kötés, jó állapotban.
Robert W. Winks: Cloak & Gown. Scholars in the Secret War, 1939-1961. New Haven - London,1996,Yale University Press. Second Edition. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Bernát Gyula: Az új Magyarország agrárpolitikája 1867-1914. Bp., 1938, Dunántúl Pécsi Egyetemi Ny. 416p. Fűzve, kiadói, kissé töredezett szélű papírborítóban. Néháyn lap sarkán hiánnyal
Makkai László - Mócsy András - Szász Zoltán (szerk.): Erdély története három kötetben. Bp., 1987, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Gert Buchheit: Kämpfer für das Reich. Von Stein bis Hitler. Mit 20 Tiefdrucktafeln, 257 Abbildungen und 10 Kartenskizzen. Stuttgart,(1933.),Verlag Chr. Belser A. G.,6+522 p.+19 t. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, egy tábla (Hitler kép) hiányzik, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
1848-1849. Centenáris kiállítás. [Budapest], 1948. Történelmi Emlékbizottság (Officina Nyomda és Kiadóvállalat Rt.) 119 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Centenáriumi kiállítási kísérőfüzetünk bemutatja a haladó magyar népi demokrácia szemszögéből értelmezett forradalom és szabadságharc kiállítási anyagát. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.