Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 586

Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp.,1935., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott fekete gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval. Számozatlan példány.
21930.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

21931.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Sinka István: Denevérek honfoglalása. Bp., Bolyai Akadémia. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány. kopottas állapotban.
21932.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

21933.

Enyedi Sándor: Rivalda nélkül. A határon túli magyar színjátszás kislexikona. (Dedikált.)
Budapest, 1999. Teleki László Alapítvány (Szekszárdi Nyomda Kft.) 412 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Sok szeretettel Pók Alízkának születésnapja alkalmából. Örvendek és szerencsémnek tartom, hogy kollegák lehettünk: Enyedi Sándor. Bpest, 2009. nov. 18." A határon túli színjátszás életrajzi cikkei mellett egyes határon túli színjátszóhelyek összefoglaló szócikkei (gyergyószentmiklósi színjátszás, szabadkai színjátszás, kolozsvári magyar színjátszás, Igló magyar színészete, Pöstyén magyar színészete, szabadtéri előadások Erdélyben és a Felvidéken, tomszki magyar hadifogolyszínház, Torontói Művész Színház, izraeli magyar színjátszás. Oldalszámozáson belül művészportrékkal, külföldi színi plakátokkal, színházépület-portrékkal.
Illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

21934.

Kikiáltási ár:
800 Ft

21935.

Strém István: Szerelem és lélek. Novellák. (Dedikált.)
Budapest, [1937]. Forum kiadás (ny. n.) 250 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Az első oldalon régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

21936.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

21937.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Szederkényi Anna: Patyolat. Regény. Bp., 1920, Singer és Wolfner, 112 p. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
21938.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

21939.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai. Ford.: Huszár Imre. Bp.1917,Franklin, 4+448 p. 2. kiadás. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel.
21940.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Czakó Tibor: Fekete kenyéren. - - versei. Novi Sad [Újvidék], 1939, "Urania"-ny., 94 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos, szakadt borítóval.
21941.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft