Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 586

[Chartier, Émile-Auguste] Alain:  Stendhal. [Francia nyelvű, illusztrált irodalmi életrajz.] Paris, (1935). Les Éditions Rieder (Imprimerie des Presses Universaires de France). 106 + [2] p. + 20 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Émile-Auguste Chartier (1868-1951) francia filozófiatörténész, egyetemi tanár, közíró, a XX. század első évtizedeinek ünnepelt, szabadelvű tárcaírója. Stendhal-életrajzában a neves realista írónak állít emléket, ám az életrajz korántsem időrendben halad, hanem több, egymással párhuzamos és egymást kiegészítő Stendhal-képet ad: Stendhalról, a politikusról, Stendhalról, a szerelem elméletírójáról, Stendhalról, a zenekritikusról és Stendhalról, az elbeszélőről. Rendhagyó kismonográfiája gazdag képanyagát a grenoble-i Standhal Múzeum biztosította. Kötetünkből 43 számozott példány is készült, példányunk számozatlan. (Maitres des Littératures. Tome 20.) Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben. Az eredeti kiadói borítók bekötve. Körülvágatlan, jó példány.
21737.

[Chartier, Émile-Auguste] Alain: Stendhal. [Francia nyelvű, illusztrált irodalmi életrajz.]
Paris, (1935). Les Éditions Rieder (Imprimerie des Presses Universaires de France). 106 + [2] p. + 20 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Émile-Auguste Chartier (1868-1951) francia filozófiatörténész, egyetemi tanár, közíró, a XX. század első évtizedeinek ünnepelt, szabadelvű tárcaírója. Stendhal-életrajzában a neves realista írónak állít emléket, ám az életrajz korántsem időrendben halad, hanem több, egymással párhuzamos és egymást kiegészítő Stendhal-képet ad: Stendhalról, a politikusról, Stendhalról, a szerelem elméletírójáról, Stendhalról, a zenekritikusról és Stendhalról, az elbeszélőről. Rendhagyó kismonográfiája gazdag képanyagát a grenoble-i Standhal Múzeum biztosította. Kötetünkből 43 számozott példány is készült, példányunk számozatlan.
(Maitres des Littératures. Tome 20.) Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben. Az eredeti kiadói borítók bekötve. Körülvágatlan, jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

21738.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Az élet iskolájában: Elbeszélés levelekben/ írta Krón Klára ; németből ford. Kozma Józsefné-Gesztessy Etelka. Szerző. Krón Klára. Bp., 1878. Franklin. 199p. Korabeli félvászon kötésben kölcsönkönyvtári bélyegzéssel. Ritka! .
21739.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

21740.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

21741.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Sienkiewicz Henrik: Volyodyjovszki úr. (A kis lovag.) 1-2. kötet. Fordította: Szekrényi Lajos. Bp.,1902, Fordító, (Stephanaeum-ny.),290 p.; 283+1 p. Kiadói, díszesen festett, aranyozott, szecessziós virágornamentikával díszített egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, régi bélyegzésekkel.
21742.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Stöckl Albert: A széptan alapvonalai. Első melléklet a Bölcsészet Tankönyvéhez. A második kiadás után fordították: Répássy János és Zafféry Károly. Hozzákötve: A szónoklattan alapvonalai. Második melléklet a Bölcsészet Tankönyvéhez. A második kiadás után fordították: Répássy János és Zafféry Károly. Eger, 1882., Érsek-Lyceumi Könyvnyomda, VIII+151;+83 p. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső táblán törésnyommal, régi bélyegzésekkel és bejegyzéssel.
21743.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Francois Villon Nagy testámentuma. Hat balladával bővített második kiadás. Ford., bev. és magyarázatokkal ellátta: Szabó Lőrinc. Hincz Gyula rajzaival. A fordító, Szabó Lőrinc (1900-1957) Kossuth- és József Attila-díjas költő, műfordító által aláírt példány! Bp., 1944, Uj Idők, 172 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé fakó gerinccel, minimálisan foltos borítóval.
21744.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Esterházy Péter műveinek gyűjteménye, 20 kötet, jó állapotban
21745.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
14

21746.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Nyáry Krisztián: Így szerettek ők 1-2. Magyar Irodalmi Szerelmeskönyv. Bp., 2013-2014, Corvina. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21747.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Pásztor Ferenc:  Pásztor Ferencz költeményei. Pest, 1870. Kiadja Sipos Orbán - Nyomatott a "Hunyady Mátyás" Irodalmi és Könyvnyomdai Intézetben. 174 + [2] p. Egyetlen kiadás. Pásztor Ferenc (1841-1898) kiskunfélegyházi költő, lapszerkesztő, a kiskunfélegyházi Petőfi-kultusz szervezője. Költészetében a Petőfi-hatás nehezen tagadható, dalai, népdalai, szerelmi és tájversei ugyanakkor emlékezetes kiskunsági ízeket őriznek. Szüry 0. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
21748.

Pásztor Ferenc: Pásztor Ferencz költeményei.
Pest, 1870. Kiadja Sipos Orbán - Nyomatott a "Hunyady Mátyás" Irodalmi és Könyvnyomdai Intézetben. 174 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Pásztor Ferenc (1841-1898) kiskunfélegyházi költő, lapszerkesztő, a kiskunfélegyházi Petőfi-kultusz szervezője. Költészetében a Petőfi-hatás nehezen tagadható, dalai, népdalai, szerelmi és tájversei ugyanakkor emlékezetes kiskunsági ízeket őriznek.
Szüry 0.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft