[Chartier, Émile-Auguste] Alain: Stendhal. [Francia nyelvű, illusztrált irodalmi életrajz.] Paris, (1935). Les Éditions Rieder (Imprimerie des Presses Universaires de France). 106 + [2] p. + 20 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Émile-Auguste Chartier (1868-1951) francia filozófiatörténész, egyetemi tanár, közíró, a XX. század első évtizedeinek ünnepelt, szabadelvű tárcaírója. Stendhal-életrajzában a neves realista írónak állít emléket, ám az életrajz korántsem időrendben halad, hanem több, egymással párhuzamos és egymást kiegészítő Stendhal-képet ad: Stendhalról, a politikusról, Stendhalról, a szerelem elméletírójáról, Stendhalról, a zenekritikusról és Stendhalról, az elbeszélőről. Rendhagyó kismonográfiája gazdag képanyagát a grenoble-i Standhal Múzeum biztosította. Kötetünkből 43 számozott példány is készült, példányunk számozatlan. (Maitres des Littératures. Tome 20.) Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben. Az eredeti kiadói borítók bekötve. Körülvágatlan, jó példány.
Stöckl Albert: A széptan alapvonalai. Első melléklet a Bölcsészet Tankönyvéhez. A második kiadás után fordították: Répássy János és Zafféry Károly. Hozzákötve: A szónoklattan alapvonalai. Második melléklet a Bölcsészet Tankönyvéhez. A második kiadás után fordították: Répássy János és Zafféry Károly. Eger, 1882., Érsek-Lyceumi Könyvnyomda, VIII+151;+83 p. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső táblán törésnyommal, régi bélyegzésekkel és bejegyzéssel.
Francois Villon Nagy testámentuma.Hat balladával bővített második kiadás. Ford., bev. és magyarázatokkal ellátta: Szabó Lőrinc. Hincz Gyula rajzaival. A fordító, Szabó Lőrinc (1900-1957) Kossuth- és József Attila-díjas költő, műfordító által aláírt példány! Bp., 1944, Uj Idők, 172 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé fakó gerinccel, minimálisan foltos borítóval.
Nyáry Krisztián: Így szerettek ők 1-2. Magyar Irodalmi Szerelmeskönyv. Bp., 2013-2014, Corvina. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Pásztor Ferenc: Pásztor Ferencz költeményei. Pest, 1870. Kiadja Sipos Orbán - Nyomatott a "Hunyady Mátyás" Irodalmi és Könyvnyomdai Intézetben. 174 + [2] p. Egyetlen kiadás. Pásztor Ferenc (1841-1898) kiskunfélegyházi költő, lapszerkesztő, a kiskunfélegyházi Petőfi-kultusz szervezője. Költészetében a Petőfi-hatás nehezen tagadható, dalai, népdalai, szerelmi és tájversei ugyanakkor emlékezetes kiskunsági ízeket őriznek. Szüry 0. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.