Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 586

1939. Solymossy Sándor és a magyar néprajz. Az Ethnographia - Népélet. c, folyoirat I. évf. 3-4. szám. az első oldalon Solymossy Sándor által dedikált Egészvászon kötésben
21954.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Mozsáry Gábor 2 db könyve: Mozsáry Gábor: Föld alatti vizek mélyén. Búvár-barlangkutató kalandozások Kárpát-medencei barlangokban. Dabas, 2002, Ráció kiadó. Kiadói papírkötésben; Kessler Hubert, Mozsáry Gábor: Barlangok útjain, vizein. Bp., 1985, Mezőgatdasági kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben
21955.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Guinness World Records 2004, 2007. Kiadói papírkötések.
21956.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Weöres Sándor Színház (Szombathely). Szerk. Barták Balázs. Szombathely, 2009, Weöres Sándor Színház Nonprofit Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
21957.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Határ Győző: Köpönyeg sors. Iulianosz ifjúsága. I-II. kötet. Lélekrajzi regény. A Nagyságos Elköltözöttek Lelkei éteri beszélgetéséből kiszűrte a Megváltó és Halhatatlan Isteneknek odafenn és tinéktek itt alant elébocsátja epitomátora, Határ Győző. Szombathely, 1997, Életünk-Faludi Ferenc Alapítvány Szombathely. Kiadói papírkötés.
21958.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Füst Milán: Advent. Derkovits Gyula rajzaival. Bp.,1921,Amicus, 119 p. Első kiadás. Kiadói sérült papírkötés, belül papírborítóval
21959.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

[Villon, Francois]: A szegény Villon tíz balladája és a Szép fegyverkovácsné panasza. Ford.: Szabó Lőrinc. Hincz Gyula rajzaival. [Bp., 1940], Singer és Wolfner, 71+[1] p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval. + Villon összes versei. Ford.: Illyés Gyula, József Attila, Kálnoky László, Mészöly Dezső, Szabó Lőrinc, Weöres Sándor. Szász Endre rajzaival. Bp., 1957, Európa, 313+[3] p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval és gerinccel, belül a lapok jó állapotban.
21960.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Zichy Mihály élete, művészete és alkotásai. Tizennyolc szövegképpel és negyven műmelléklettel. A Pesti Napló ajándéka. Bp., 1902, Athenaeum, 76p. + 40 t. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Kiadói illusztrált, festett, szecessziós egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kijáró lapokkal, és néhány lap szélén sérülésekkel.
21961.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Fénycsóva lobbant. Antológia a fényről. 2012, Liget Műhely Alapítvány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21962.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Gábor Ignác: A magyar ősi ritmus. Bp., 1908, Lampel R., 267+[1] p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, hiányzó gerinccel, nagyrészt felvágatlan példány.
21963.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Vörösmarty Mihály: Gondolatok a könyvtárban. 1920, Amicus. Megjelent 300 példányban. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
21964.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Mészöly Gedeon (szerk.): Feri utazása. Bp., 1939, Kir. Feszty Masa által tervezett irredenta borítóval. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21965.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft