2 db könyv: C. Sallustius Crispus összes művei. 1978, Magyar Helikon. + Sophokles drámái. 1979, Magyar Helikon. Bibliotheca Classica. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban. Számozatlan.
Novák Sándor: Költészettan és a magyar nemzeti irodalomtörténet vázlata, a polgári és felsőbb leányiskolák IV. osztálya számára. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 3. kiadás. Későbbi félvászon kötésben, gerincen apró sérülésekkel, előzéklapon Gibbon Albert kolozsvári könyvkereskedő bélyegzésével, címlapon korabeli névbejegyzéssel, több lapon tollas és ceruzás jegyzetekkel, jelölésekkel.
Tompa Mihály összes költeményei. Sajtó alá rend.: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp., 1870, Méhner Vilmos, 2 sztl. lev.+ 807+(1) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
Bárdosi Németh János: Jégeső. Magyar tájkép. A szerző, Bárdosi Németh János (1902-1981) író, költő, szerkesztő által DEDIKÁLT példány. [Pécs], 1930, Nemzedékek, 102+2 p. Kiadói papírkötés, szakadt foltos borítóval.
Gy. Czikle Valéria: Triolettek. DEDIKÁLT! Bp., 1940, Magyar Irodalmi Társaságok Országos Szövetsége, 116+6 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a gerinc kissé elvált a borítótól, néhány aláírással.
Donatien Alphonse François de Sade márki (1740-1814) franca író, az erotikus/pornográf irodalom úttörőjének 2 műve: Justine avagy az erény meghurcoltatása. Ford. és az utószót írta: Vargyas Zoltán. Palásti Erzsébet rajzaival. Bp.,1989, Európa. Kiadói papírkötés.; Sade Márki: Filozófia a budoárban. (A szabadság iskolája.) Bp., 1989, Pallas. Kiadói papírkötés.
Gábor Ignác: A magyar ősi ritmus. Budapest, 1908. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 267 + [1] p. Gábor Ignác (1868-1945) műfordító, szerkesztő verstani munkái a korban élénk vitát váltottak ki. Ezen első, összehasonlító jellegű verstani munkáját két évtizedenként újabbak követték. Fűzve, ragasztott gerincű, enyhén foltos kiadói borítóban.