Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 586

Sajó Aladár: Kaszárnyatitkok. Elbeszélések. Bp., 1895., Singer és Wolfner, 178+6 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított gerinccel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.
22050.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Krúdy Gyula: Boldogult úrfikoromban. Bp., 1930, Athenauem. Első kiadás! Kiadói félbőr kötés, kopottas állapotban.
22051.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Szomory Dezső: II. József császár. Színmű 4 fölvonásban. Habsburg drámák II. Bp., 1918, Palla, 111 p. 1. kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
22052.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Ladányi Mihály. Bp., 1990, Téka. 496. számozott példány. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22053.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Tennyson Alfréd [Alfred]: Király-idylljei. Ford. bevez. Szász Károly.    Bp. 1889, Kisfaludy-Társaság ? Franklin. 556 l., 2 lev. Korabeli félvászon kötésben.
22054.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Sebők Zsigmond és Benedek Elek: Almanach 1913. Budapest. Jó Pajtás Kiadóhivatal. + Fodor Ferenc: Földrajzi füzet. Bp., 1930.
22055.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Heltai Jenő: Lumpáciusz Vagabundusz vagy A három jómadár. Nestroy bohózatos mesejátéka (1833). Három felvonás (előjáték és kilenc kép). A mai színpadra átírta és versbe szedte - -. Bp., 1943, szerzői kiadás, 163 p. Első kiadás. Kartonált papírkötésben, kissé sérült, foltos borítóval.
22056.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Babits Mihály hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. [Bp., 1941], Nyugat, 54+[2] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Babits Mihály Hátrahagyott versei című műve 2000 számozott példányban készült. A könyv kiállítását Lengyel Lajos tervezte. A nyomás és kötés munkáját a Hungária Nyomda végezte. Ez a 138. számú könyv." Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé fakó gerinccel.
22057.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Heine, [Heinrich]: Dalok Könyve. Ford. és jellemző bevezetéssel ellátta: Endrődi Sándor. Thumann Pál rajzaival. Bp., é.n. (cca 1900-1910), Athenaeum, 4 sztl. lev.+ XVI+189+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
22058.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Gagyhy Dénes: Mária nővé. Protestáns család és iskola I. évfolyam 8 szám. Szentgotthárd, 1911, Wellisch Béla. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
22059.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Balogh B. Márton: Japán fürdő. Bp., Kijárat Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22060.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Marssó József: A titokzatos alagút. Jaski István rajzaival. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.   Marssó József (1901-1990) tanár, író, irodalmár. A budapesti egyetem magyar-német szakára iratkozott be, később a filozófia is szaktárgya lett, mindhárom szakból megszerezte a középiskolai tanári képesítést. A nyíregyházi felsőkereskedelmi iskolában 35 éven át tanított, egyúttal aktív szerepet játszott a város közéletében, nagy hatású szellemi ember, tudós tanár volt - pedagógiai, közművelődési előadásokat tartott, tanítványait érzékennyé tette az irodalom, a gazdasági élet iránt. Két filozófiai tanulmány után 1942-ben jelentkezett első (egyúttal utolsó...) könyvével, az A titokzatos alagúttal, amelynek története 1940-ben, a második bécsi döntést megelőző izgatott hetekben játszódik a magyar-román határon. Margócsy József nemes erkölcsiséget hirdető, érdekfeszítő ifjúsági kalandregénynek nevezte nekrológjában, míg Pogány György sci-fi elemeket is tartalmazó hazafias munkaként határozta meg 2016-ban. "A legkitűnőbb könyvek közé tartozik ez az ifjúsági regénynek jelzett munka. Neveli, leköti az ifjú olvasót, de ugyanúgy neveli a felnőttet is és magához láncolja azokkal az írói erényekkel, amelyek Marssó József könyvéből világítanak. Ennek a regénynek értékét nem Erdély fölszabadulásának és a magyarság ellen készített szörnyű merényletnek leleplezése és megakadályozása foglalja magában, nemcsak ez, hanem az a tiszta és erős hit, amellyel Marssó az ifjúságban, a jövendő Magyarországban hisz. Regényében meghúzza a jövendő fejlődésének körvonalait, az olvasó lelke nem szabadulhat varázsa alól" - írta a Diarium folyóirat 1944/8. száma. Érdekesség, hogy noha Marssó József írt még néhány regényt, ezek kéziratban maradtak.
22061.

Marssó József: A titokzatos alagút. Jaski István rajzaival. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.

Marssó József (1901-1990) tanár, író, irodalmár. A budapesti egyetem magyar-német szakára iratkozott be, később a filozófia is szaktárgya lett, mindhárom szakból megszerezte a középiskolai tanári képesítést. A nyíregyházi felsőkereskedelmi iskolában 35 éven át tanított, egyúttal aktív szerepet játszott a város közéletében, nagy hatású szellemi ember, tudós tanár volt - pedagógiai, közművelődési előadásokat tartott, tanítványait érzékennyé tette az irodalom, a gazdasági élet iránt. Két filozófiai tanulmány után 1942-ben jelentkezett első (egyúttal utolsó...) könyvével, az A titokzatos alagúttal, amelynek története 1940-ben, a második bécsi döntést megelőző izgatott hetekben játszódik a magyar-román határon. Margócsy József nemes erkölcsiséget hirdető, érdekfeszítő ifjúsági kalandregénynek nevezte nekrológjában, míg Pogány György sci-fi elemeket is tartalmazó hazafias munkaként határozta meg 2016-ban.
"A legkitűnőbb könyvek közé tartozik ez az ifjúsági regénynek jelzett munka. Neveli, leköti az ifjú olvasót, de ugyanúgy neveli a felnőttet is és magához láncolja azokkal az írói erényekkel, amelyek Marssó József könyvéből világítanak. Ennek a regénynek értékét nem Erdély fölszabadulásának és a magyarság ellen készített szörnyű merényletnek leleplezése és megakadályozása foglalja magában, nemcsak ez, hanem az a tiszta és erős hit, amellyel Marssó az ifjúságban, a jövendő Magyarországban hisz. Regényében meghúzza a jövendő fejlődésének körvonalait, az olvasó lelke nem szabadulhat varázsa alól" - írta a Diarium folyóirat 1944/8. száma. Érdekesség, hogy noha Marssó József írt még néhány regényt, ezek kéziratban maradtak.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft