Szomory Dezső: II. József császár. Színmű 4 fölvonásban. Habsburg drámák II. Bp., 1918, Palla, 111 p. 1. kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Heltai Jenő: Lumpáciusz Vagabundusz vagy A három jómadár. Nestroy bohózatos mesejátéka (1833). Három felvonás (előjáték és kilenc kép). A mai színpadra átírta és versbe szedte - -. Bp., 1943, szerzői kiadás, 163 p. Első kiadás. Kartonált papírkötésben, kissé sérült, foltos borítóval.
Babits Mihály hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. [Bp., 1941], Nyugat, 54+[2] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Babits Mihály Hátrahagyott versei című műve 2000 számozott példányban készült. A könyv kiállítását Lengyel Lajos tervezte. A nyomás és kötés munkáját a Hungária Nyomda végezte. Ez a 138. számú könyv." Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé fakó gerinccel.
Gagyhy Dénes: Mária nővé. Protestáns család és iskola I. évfolyam 8 szám. Szentgotthárd, 1911, Wellisch Béla. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Marssó József: A titokzatos alagút. Jaski István rajzaival. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
Marssó József (1901-1990) tanár, író, irodalmár. A budapesti egyetem magyar-német szakára iratkozott be, később a filozófia is szaktárgya lett, mindhárom szakból megszerezte a középiskolai tanári képesítést. A nyíregyházi felsőkereskedelmi iskolában 35 éven át tanított, egyúttal aktív szerepet játszott a város közéletében, nagy hatású szellemi ember, tudós tanár volt - pedagógiai, közművelődési előadásokat tartott, tanítványait érzékennyé tette az irodalom, a gazdasági élet iránt. Két filozófiai tanulmány után 1942-ben jelentkezett első (egyúttal utolsó...) könyvével, az A titokzatos alagúttal, amelynek története 1940-ben, a második bécsi döntést megelőző izgatott hetekben játszódik a magyar-román határon. Margócsy József nemes erkölcsiséget hirdető, érdekfeszítő ifjúsági kalandregénynek nevezte nekrológjában, míg Pogány György sci-fi elemeket is tartalmazó hazafias munkaként határozta meg 2016-ban. "A legkitűnőbb könyvek közé tartozik ez az ifjúsági regénynek jelzett munka. Neveli, leköti az ifjú olvasót, de ugyanúgy neveli a felnőttet is és magához láncolja azokkal az írói erényekkel, amelyek Marssó József könyvéből világítanak. Ennek a regénynek értékét nem Erdély fölszabadulásának és a magyarság ellen készített szörnyű merényletnek leleplezése és megakadályozása foglalja magában, nemcsak ez, hanem az a tiszta és erős hit, amellyel Marssó az ifjúságban, a jövendő Magyarországban hisz. Regényében meghúzza a jövendő fejlődésének körvonalait, az olvasó lelke nem szabadulhat varázsa alól" - írta a Diarium folyóirat 1944/8. száma. Érdekesség, hogy noha Marssó József írt még néhány regényt, ezek kéziratban maradtak.