Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 586

Urbanitzky, Grete von: A nagy álom. Bp., 1943, Keresztes Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.  Grete von Urbanitzky (1891-1974) neves osztrák írónő egyetlen magyarul kiadott, eredetileg 1942-ben Bernben megjelent könyve magyar kapcsolódású. "Roykó Sámuel tiszaújlaki gyógyszerésznek, Kossuth Lajos barátjának izgalmas élettörténetét mondja el a regény. Azt, hogy miképpen keveredett világhírbe az ugocsamegyei sárfészek III. Napóleon hegyes bajusza, illetve a tiszaújlaki bajuszpedrő által"- olvasható a Film Színház Irodalom 1943. december 16-i számában. Roykó Sámuel valós személy volt, és valóban az általa készített világhíres bajuszpedrőt használta III. Napóleon is. Az újságíró éppen ezért elutazott Tiszaújlakra, felkereste a patikát, amelyet akkor Roykó János vezetett, aki elmondta: "Én még németben olvastam a könyvet, s mondhatom, hogy rendkívüli módon érdekelt. Ez nem is csoda, hiszen szépapám a regény hőse, Roykó Sámuel, a tiszaújlaki bajuszpedrő feltalálója. Az ő alakja híven tükröződik vissza a történetből, bár a többi alakok a költészet szüleményei. De az egész történet magva és lényege, sőt a hangulata is megfelel a valóságnak." Urbanitzky 1936-ban Párizsban telepedett le, majd 1939-től vagy 1940-től Svájcban élt, és Genfben hunyt el.
22062.

Urbanitzky, Grete von: A nagy álom. Bp., 1943, Keresztes Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.

Grete von Urbanitzky (1891-1974) neves osztrák írónő egyetlen magyarul kiadott, eredetileg 1942-ben Bernben megjelent könyve magyar kapcsolódású. "Roykó Sámuel tiszaújlaki gyógyszerésznek, Kossuth Lajos barátjának izgalmas élettörténetét mondja el a regény. Azt, hogy miképpen keveredett világhírbe az ugocsamegyei sárfészek III. Napóleon hegyes bajusza, illetve a tiszaújlaki bajuszpedrő által"- olvasható a Film Színház Irodalom 1943. december 16-i számában.
Roykó Sámuel valós személy volt, és valóban az általa készített világhíres bajuszpedrőt használta III. Napóleon is. Az újságíró éppen ezért elutazott Tiszaújlakra, felkereste a patikát, amelyet akkor Roykó János vezetett, aki elmondta: "Én még németben olvastam a könyvet, s mondhatom, hogy rendkívüli módon érdekelt. Ez nem is csoda, hiszen szépapám a regény hőse, Roykó Sámuel, a tiszaújlaki bajuszpedrő feltalálója. Az ő alakja híven tükröződik vissza a történetből, bár a többi alakok a költészet szüleményei. De az egész történet magva és lényege, sőt a hangulata is megfelel a valóságnak." Urbanitzky 1936-ban Párizsban telepedett le, majd 1939-től vagy 1940-től Svájcban élt, és Genfben hunyt el.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Lendvai István: A harmadik Magyarország. Jóslatok és tanulságok. Bp., 1921, Pallas. Fénymásolat borító és címlap, újrakötött félvászon kötés, kopottas állapotban.
22063.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Fekete István 3 műve: Hú, Barangolások, A koppányi aga testamentuma. Bp., 1969-1971, Móra. Kiadói félvászon-kötések, a Hú kissé szakadozott szélű kiadói papír védőborítóban, kopott borítókkal.
22064.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Bálint Sándor: Boldogasszony vendégségében. Bp., 1944. Veritas. 79p. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal
22065.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Gárdonyi Géza: Öreg tekintetes. Bp., Dante. A kötet végén: Hagyatéki írások [első megjelenés. Az öreg tekintetes nem.] Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
22066.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Vékey Károly: Horatius. Szemelvények Q. Horatius Flaccus műveiből. Bp., 1942, Szent István-Társulat. Félvászon kötés, ráragasztott eredeti borító, kopottas állapotban.
22067.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Fodor András: Pünkösdi hírnök. Válogatott versek 1944-1987. A szerző, Fodor András (1929-1997) Kossuth-díjas költő, esszéíró, könyvtáros által dedikált példány. Bp., 1989, Magvető, 731+[5] p. Kiadói egészvászon-kötés.
22068.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Fodor András: Szülöttem föld. A szerző, Fodor András (1929-1997) Kossuth-díjas költő, esszéíró, könyvtáros által dedikált példány. Bp., 1990, Szépirodalmi Könyvkiadó, 390+[2] p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22069.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Szabó Dezső: Az elsodort falu. I-III. köt. Szabó Dezső művei. Bp., é.n. (cca 1930), Genius. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé kopott gerinccel.
22070.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Tormay Cécile: Bujdosó könyv I. kötet. Feljegyzések 1918-1919-ből. Bp., 2003, Gede Testvérek Bt. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
22071.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Benedek Elek: Nagy magyarok élete. Werbőczi István, Zrínyi Miklós, a szigetvári hős, Tinódi Lantos Sebestyén, Balassa Bálint, Báthory István. Bp., 1918., Athenaeum. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a hátsó borítóm firkával.
22072.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Tersánszky J. Jenő: Jámbor Óska. Bp., 1924, Pallas. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
22073.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft