Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

Jerzy Grotowski: Színház és rituálé. Szövegek 1965-1969. Vál. és szerk.: Janusz Degler , Zbigniew Osinski. Ford.: Pályi András. Bp., 1999, Kalligram, 224 p. 1. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21585.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

5 db Pilinszky Jánossal kapcsolatos könyv - Arcok és vallomások, Beszélgetések Pilinszky Jánossal, Nagyvárosi ikonok, Szálkák, Szög és olaj. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
21586.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

Náday Márta: A tükör elhomályosul. Regény. DEDIKÁLT! Bp., 1945., Anonymus, 143 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
21587.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Gáti József: A versmondás. (Dedikált!) Bp., 1965, Gondolat, 402+(2) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a könyv végén kissé sérült lapszélekkel. Kiadói kartontokban, 2 db hanglemez-melléklettel. (1965-ben az egyik első olyan könyv volt, amelyhez hanglemezt mellékeltek). Megjelent 3300 példányban. A szerző, Gáti József (1915-1998) Aase-díjas színész, tanár, érdemes és kiváló művész által dedikált példány.
21588.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21589.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

Íves Könyvek 13.: Csányi János: Színházi ember. DEDIKÁLT! Bp., 1996, Nyomdacoop, 32 p.+ 6 (fekete-fehér műmelléklet: Shakespeare: Szentivánéji álom) t. Kiadói papírkötés. Számozott (45./300) példány.
21590.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Kazinczy Ferencz: - - munkáji. Szép literatúra. IX. kötet. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 2 p.+1 (rézmetszetű címkép, Pászthory Sándor arcképe) t.+ 1 ( díszcímlap) t.+2+390 p. Korabeli papírkötésben, sérült, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
21591.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Cormac McCarthy: Suttree. Bp., 2018, Jelenkor. Kiadói papírkötésben.
21592.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Mühlbach L[uise]: I. Napoleon fénykora és hanyatlása. V-VIII rész. Regényes korrajz írta: - -. Ford.: Kovács Geyza. Pest, 1860., Hartleben Konrád Adolf, (Bécs, Szommer Lipót-ny.), 2+140+2+127+5+4+143+2+135 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
21593.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Milne, A[lan] A[lexander]:  Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. [Bp., 1957.], Kossuth, (Athenaeum-ny.), 127+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az elülső előzéklap foltos.  Micimackó kuckója. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. [Bp., 1957.], Kossuth, (Athenaeum-ny.), 127+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
21594.

Milne, A[lan] A[lexander]:

Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. [Bp., 1957.], Kossuth, (Athenaeum-ny.), 127+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az elülső előzéklap foltos.

Micimackó kuckója. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. [Bp., 1957.], Kossuth, (Athenaeum-ny.), 127+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

A harcok könnye és vére. Költők, írók az első világháborúról. Összeáll.: Trukáné Katona Zsuzsa, Bedécs Gyula. Bedécs Gyula által dedikált példány. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21595.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Choderlos de Laclos, [Pierre Ambroise François (1741-1803)]: Veszedelmes viszonyok. Ford. és az utószót írta: Örkény István. Würtz Ádám illusztrációival. Bp., 1965., Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötésben, kiadói illusztrált kartontokban, a gerincen és a tokon kis kopásnyomokkal. Számozott (421./1100) példány.
21596.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft