Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

Márai Sándor: Napló. (1943-1944). Bp., [1945], Révai, 505+(3) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
21512.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Cserzy Béla: A nagy palóc elindult... (Mikszáth Kálmán szegedi évei.) Szeged, 1939, (Délmagyarország-ny.), 273 p. Egyetlen kiadás. Átkötött, a gerincen kézzel feliratozott papírkötésben, kissé sérült, foltos borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban. (Ritka!)
21513.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Petőfi Sándor összes költeményei. Hazai művészek rajzaival diszitett harmadik népies kiadás. Bp., é.n. (cca 1880), Athenaeum, 474 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, köztük Vaszary János, Benczúr Gyula, Bihari Sándor, Vágó Pál és mások műveivel. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, viseltes, sérült borítóval és gerinccel, a címlapon hiánnyal, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, tulajdonosi bélyegzőkkel.
21514.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Vörösmarty Mihály összes költői művei. Költemények, költői elbeszélések, drámák, pályalombok, Shakespeare fordítások. é.n., Bp., világirodalom könyvkiadó, dombornyomott félvászon kötés.
21515.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Csokonai Vitéz Mihály: Lilla. Bp., 1963. Magyar Helikon. Gy. Szabó Béla fametszeteivel. 193p. Kiadói egészvászon kötésben. Kiadói kissé sérült papír védőborítóval
21516.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Murgács Kálmán: Lelkem hullámai. Versek, dalok. Bp., (1937.),Jegyzők Országos Árvaház Egyesülete, 123+5 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító részben elvált a kötéstől, sérült gerinccel, foltos címlappal.
21517.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó - Magyar Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói műbőr-kötés, kiadói kartontokban, kísérőfüzet nélkül.
21518.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Bródy Sándor: Fehér könyv. Uj évfolyam I. 1914. deczember: A háborúról. Bp.,1914., Szerzői kiadás,(Pallas-ny.),158 p. Kiadói papírkötés, szakadozott hátsó borítóval.
21519.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Don Quijote de la Mancha. Bp., Lampel. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
21520.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Erdélyi József: Örökség. Versek. Budapest, é.n. Stádium Rt. 143 p. Kiadói félvászon-kötésben. "A vezérhez" (Gömbös Gyula emlékének) című bevezető vers miatt a mű később tiltólistára került.
21521.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

21522.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Kós Lajos - Koch Aurél: A bábjáték technikája. Bábjáték- és díszletkészítés színpadépítés. Bp., 1956, Művelt Nép, 204 p.+IV t. +2 (színes képtáblák) t.+1 (kihajtható tábla) t. Kiadói félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, javított kötéssel, régi bélyegzésekkel. Megjelent 1000 példányban.
21523.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft