Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

Lázár Béla: Moliere, mint műkritikus. Bp., 1922, Légrády, 1 (címkép) t.+ 54+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval és gerinccel, a borítón sarokhiánnyal, helyenként kissé sérült lapszélekkel, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel.
21536.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Ariadne: Jóslás a tenyérből. Henze, Flandrin, Desbaroles, Lónyai Sándorné és mások nyomán. Bp., [1933], Magyar Könyvkiadó (Neuwald Illés Utódai-ny.), 62+(2) p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, sérült gerinccel, részben szétváló fűzéssel, a címlapon (szöveget nem érintő) hiánnyal, tulajdonosi névbejegyzéssel. (Ritka!)
21537.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Tornai József: Minden, ami virágzik. Versek. A szerző, Tornai József (1927-2020) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1998, Széphalom. Kiadói papírkötés.
21538.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Révész Béla: Esztergomi lélek. Rudnay Gyula 9 illusztrációjával. Bp., 1934, Dante, 239 p.+ 9 t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
21539.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Pablo Neruda versei. Válogatta Benyhe János. Lyra Mundi. Bp.,1986., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21540.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Szanszkrit líra. Vál., szanszkrit eredetiből fordította és a jegyzeteket írta Vekerdi József. Lyra Mundi. Bp.,1988., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21541.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Kavafisz versei. Vál., a jegyzeteket írta és a fordítók munkatársa: Dimitriosz Hadzisz. Ford.: Somlyó György, Vas István. Lyra Mundi. Bp.,1975., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21542.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

West, Suzanne: Stílusgyakorlatok. A tipográfia és oldaltervezés hagyományos és modern megközelítése. Bp., UR. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21543.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Velde, Karl Franz van der: Schriften von C. F. van der Velde. Band 1-25. Dritte, verbesserte Auflage. [Teljes mű, 11 kötetbe kötve.] [Drezda] Dresden, 1824-1827. In der Arnoldischen Buchhandlung (Gedruckt bei A. W. Schade in Berlin). 200 p.; 196 p.; 176 p.; XXII + [23]-287 + [1] p.; 225 + [1] p.; 219 + [1] p.; 187 + [1] p.; 300 p.; 196 p.; 226 p.; 307 + [1] p.; 169 + [7] p.; 248 p.; 254 p.; 195 + [1] p.; 145 + [1] p.; 258 p.; 166 + [2] p.; 173 + [3] p.; 168 + [8] p.; 211 + [1] p.; 229 + [1] p.; 188 p.; 144 p.; 1 t. (címkép) + 139 + [1] p. A sziléziai születésű német Karl Franz van der Velde (1779-1824) döntően történeti elbeszéléseket írt. Életművében humoreszkek és drámai művek is felbukkannak. Gyűjteményünk a szerző teljes életművét közli, életrajzával és levelezésével együtt. Példányunk a harmadik, bővített kiadásból származik. A kötetek eredeti beosztása: 1-3. kötet: Erzstufen Theil 1-3. --- 4. kötet: Prinz Friedrich. --- 5-7. kötet: Die Eroberung von Mexico Theil 1-3. --- 8. kötet: Der Maltheser --- 9. kötet: Die Lichtensteiner --- 10. kötet: Die Wiedertäufer --- 11. kötet: Die Patrizier --- 12. kötet: Guido --- 13-14. kötet: Arwed Gyllenstierna Theil 1-2. --- 15-16. kötet: Die böhmische Mägdekrieg Theil 1-2. --- 17. kötet: Das Liebhaber-Theater. --- 18-19. kötet: Christine und ihr Hof Theil 1-2. --- 20. kötet: Das Horoscop --- 21. kötet: Die Heilung der Eroberungsucht --- 22. kötet: Der Zaubermantel. Die böhmische Amazonen --- 23-24. kötet: Die Gesandtschaftreise nach China Theil 1-2. --- 25. kötet: Carl Franz van der Velde's Lebenslauf und Briefe. Valamennyi kötet első előzékén ex libris és katalógusszám, a kötetek első címlapján tulajdonosi viaszpecsét. Az oldalakon enyhe foxing. Poss.: Csekonics Endre. [Csekonics Endre (1846-1929) királyi főasztalnokmester, vasúttársasági igazgató, a Magyarországi Vöröskereszt-Egyesület elnöke, politikus.] Egységes, aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány, dekoratív sorozat.
21544.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,56
112,50

Költők albuma. (Nagyméretű szecessziós díszalbum.) Jelenkori magyar költők verseiből. Összeállította: Radó Antal. Harmadik, módosított és bővített kiadás. Harminczöt magyar festőművész képeivel. Bp.,[1898.], Lampel R. (Wodianer és Fiai), 1 t. + 8+278+2 p.+27 t. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte Márk Lajos, Ferenczy Károly, Magyar Mannheimer Gusztáv, Körösfői Kriesch Aladár, Csók István, Iványi Grünwald Béla, Fényes Adolf és mások munkáinak reprodukcióival, szecessziós könyvdíszekkel illusztrált. Benne neves magyar költők verseivel, közte Szász Károly, Ignotus, Reviczky Gyula, Heltai Jenő, Vajda János, Gyulai Pál és mások verseivel. Aranyozott kiadói szecessziós egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foxingos lapokkal, egykorú ajándékozási sorokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.
21545.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

Illés Béla: Kárpáti rapszódia. (Hincz Gyula illusztrációival. Tipográfia és kötésterv Lengyel Lajos.) (Bp.) 1959. Szépirodalmi. 596 l. 2 sztl. lev. Sorszámozott, dedikált. Ötszáz példányból ez a 186-os számú, Kiadói egészvászon kötésben
21546.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

Balzac, Honoré de: Pajzán históriák. Egybengyűjtötte Touraine apátságaiban és napvilágra hozta nemes - úr. Senki egyébnek hanem az élet bátor szerelmeseinek ő mulattatásukra. Ford. Adorján Mihály. Albert Dubout színes képeivel. Számozott példány. Bp.,1960, Magyar Helikon,(Kossuth-ny.), 485+1 p. Bibliofil kiadás. Kiadói félbőr-kötésben. Számozott (254./1100) példány.
21547.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft