Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

Polner Zoltán: Ördöngösök. A szerző által DEDIKÁLT példány! Az illusztrációkat Papp György készítette. A borító Varga Ferenc munkája. Csongrád Megyei Könyvtári füzetek 15. Szeged, 1984., Somogyi Könyvtár, 104 p. 1 (fekete-fehér fotó) t. + 8 (Papp György linómetszetei) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
21391.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9

Schiller, Friedrich: Gedichte. é.n., Leipzig, egészvászon kötés, elvált könyvtest, foltos, kopott.
21392.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

A selyemhernyótenyésztés gyakorlati kézikönyve: Különlenyomat a gazdasági szakkönyvtárak számára összeállított műből. Bp., 1923. Pátria. 68+ 4 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírborítóval. + Csép Lajos: A selyemtermelés újrahonosítása Magyarországon. Bp., 2015., Szerzői kiadás. Spirálkötésben.
21393.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Wass Albert regények 4 cím: Mire a fák megnőnek. Erdélyi Szépmíves Céh, 1942., A kastély árnyékában Révai, 1943., A titokzatos őzbak Révai 1941, Tavak könyve. Vegyes, kissé megviselt állapotban
21394.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
14

Czagány Lajos: Bútorszerkezetek. Bp., 1957, Táncsics. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 3070 példány.
21395.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Dóczy Jenő: Dédácsi Idill. Kazinczy Ferenc apokrif naplója. A szerzőm, Dóczy Jenő (1881-1937) író, kritikus, irodalomtörténész által DEDIKÁLT (Dékány Bandinak (Dékány András (1903-1967) író, újságírónak?)) és számozott (52./400) példány. [Bp.], 1937. Révai, 72 p. Első kiadás. Bekötött elülső borítóval. A borító Fáy Dezső munkája. Átkötött félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
21396.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

P. Szathmáry Károly: Bethlen Gábor ifjusága. Történeti regény. I-II. köt. [Egy kötetben.] Pest, 1866., Kisfaludy-Társaság, (Emich Gusztáv-ny.), 2+195+1;+2+234 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, bélyegzéssel, névbejegyzéssel, körbevágott.
21397.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21398.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Wass Albert: A titokzatos őzbak. Történetek egy ember életéből. Bp., 1941, Révai, 201+(1) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
21399.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Márai Sándor: Idegen emberek. Az új magyar regény. I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1930, Pantheon, 199+(1) p.; 242+(6) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel.
21400.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21401.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Diana hercegnővel kapcsolatos 4 darab könyv. Diana - a walesi hercegnő. Diana igaz története - saját szavaival. Diana - A szívek királynője. Diana igaz története.
21402.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft