Fekete István: Pepi-kert. A szarvasi arborétum története és leírása. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó, 162+(2) p. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4000 példányban.
Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos, (Világosság-ny.), 203+5 p. Első kiadás! Haranghy Jenő illusztrációival. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Thackeray, W. M.: Hiúság vására. Bp., 2019, Európa. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, előzéklapból egy darab kivágva, egyébként jó állapotban.
Holló Ernő: Férfiének. A szerző által volt osztálytárs részére DEDIKÁLT példány. Az osztálytárs "Tiszteletpéldány a szerzőtől" bejegyzésével, valamint a possessori bejegyzésével is a címlapon. [Széplaky Lajos máv segédtiszt Mádéfalva...] Bp. 1939, Magyar Ut, 62 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, megviselt állapotú borítóval, foltos lapokkal.