Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

21403.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

A Bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei, valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átírta és átnyujtja Keleti Arthur. Tevan amatőr-sorozat 13. Békéscsaba, 1943, Tevan, 155+5 p. Korda Géza fametszeteivel illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói foltos, kissé szakadt papír védőborítóban. Számozott (1011./1200) példány.
21404.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Emlékkönyv a Hóman-Szekfű-Kerényi szerkesztésében kiadott Egyetemes történet megjelenése alkalmából. Bp., é.n. [1937?], Magyar Szemle Társaság, 31+(1) p.+ 1 (duplaoldalas térkép) t. + 1 t a sorozat köteteinek bemutató rajzával Kiadói tűzött papírkötésben gerincen kis sérüléssel
21405.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Déry Tibor: Országúton. Regény. [Bp., 1932.], Athenaeum, 214 p. Első kiadás. A mű 1972-ben "Alkonyodik, a bárányok elvéreznek" címmel jelent meg. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó hátsó szennylappal, az utolsó lap sérült, hiányzik, laza fűzéssel, névbejegyzésekkel.
21406.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Vörösmarty Mihály költeményei,2 kötet: Vörösmarty lyrai költeményei I-II. Rendezte: Gyulai Pál. Bp., (cca 1885-1890), Méhner Vilmos. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, az első előzéklapok fele letépve, egyébként szép állapotban
21407.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Vörösmarty összes költői művei. I-II. köt. Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. Bp., én., Franklin, 1 t.+ 734 p.;751+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopással, 1-1 firkával.
21408.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Balázs Béla: Lélek a háborúban. Balázs Béla honvédtizedes naplója Divéky József rajzaival. Gyoma, 1916, Kner Izidor, 154+6 p. Első kiadás. Lapszámozáson belül Divéky Lajos hat egészoldalas rajzával. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel.
21409.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21410.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Márai Sándor: Varázs. Színjáték három felvonásban. Bp., [1945], Révai, 251+(1) p. Első kiadás. Aranyozott egészbőr-kötésben, kissé sérült borítóval és gerinccel, belül a lapok jó állapotban.
21411.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Arcübasew: Szanin. Teljes kiadás. Bp., 1918, Rozsnyai Károly, 309 p. Mihail Petrovics Arcübasev (1878-1927) orosz író, a forradalom elől Lengyelországba menekült. Legismertebb műve a Szanin, amelynek pornográf, szadista részei miatt a könyv a maga korában botrányt okozott. Átkötött modern műbőr-kötés, javított kötéssel.
21412.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9

Katona József összes művei II-III. Kiadja Abafi Lajos. (Nemzeti könyvtár: 16., 19.) Bp., 1880-1881, Aigner. Kiadó illusztrált egészvászon sorozatkötésben.
21413.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21414.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft