Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

Fekete István 11 műve: Vuk. Bp., 1965, Móra, 87+1 p. Első kiadás. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói illusztrált papír védőborítóban.; Fekete István: Hu. Bp., 1966, Móra. Első kiadás. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, sérült, kettészakadt kiadói papír védőborítóban.; Téli berek. (1964, Móra, Reich Károly), 21 nap (1965, Magvető, Würtz Ádám illusztrációk), Végtelen út (Nesztor), Kittenberger Kálmán élete (1982, Móra, Kondor Lajos rajzaival), Lutra (1982, Móra, Szecskó Péter illusztrációival), Csí és más elbeszélések (1974, Móra, Würtz Ádám illusztrációk), Ballagó idő (1974, Móra, Würtz Ádám illusztrációk), Tüskevár (1964, Móra, Szecskó Péter illusztrációival), Barangolások (1968, Móra, Csergezán Pál illusztrációival). Különféle kötésekben, változó állapotban.
21331.

Fekete István 11 műve:
Vuk. Bp., 1965, Móra, 87+1 p. Első kiadás. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói illusztrált papír védőborítóban.;
Fekete István: Hu. Bp., 1966, Móra. Első kiadás. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, sérült, kettészakadt kiadói papír védőborítóban.;
Téli berek. (1964, Móra, Reich Károly), 21 nap (1965, Magvető, Würtz Ádám illusztrációk), Végtelen út (Nesztor), Kittenberger Kálmán élete (1982, Móra, Kondor Lajos rajzaival), Lutra (1982, Móra, Szecskó Péter illusztrációival), Csí és más elbeszélések (1974, Móra, Würtz Ádám illusztrációk), Ballagó idő (1974, Móra, Würtz Ádám illusztrációk), Tüskevár (1964, Móra, Szecskó Péter illusztrációival), Barangolások (1968, Móra, Csergezán Pál illusztrációival). Különféle kötésekben, változó állapotban.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69

Füst Milán I-II. köt. Szerk.: Fazakas István. Bp., 1999, Fekete Sas, 901+3 p.; 890 p. Kiadói kartonált papírkötések.
21332.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Manzoni, Alessandro: A jegyesek. Milánói történet a XVII. századból. 1-2. [Ford. Beksics Gusztáv]    Budapest, 1901. K. n. , Pesti Ny. VII, [1], 482 p.; 479 p. Szövegközi illusztrációkkal. Kaucsuktáblás Gottermayer félvászon kötés, színezett metszéssel.
21333.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Nyirő József munkái sorozat 5 kötete: Jézusfaragó ember, Havasok könyve, Az én népem, Uz Bence, Isten igájában. Bp., (cca 1930-1940), Révai. Kiadói halina-kötésben, jó állapotban
21334.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Vörösmarty Mihály minden munkái 3-4,5,6,9,10. kötetek. Kiadták Bajza J. és Schedel Ferenc. Bp., 1845, Kilián György, Többféle, korabeli egészvászon kötésben, a 3. és 5. kötetek dekoratív, vaknyomott, aranyozott egészvászon kötésben.
21335.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Iparosok olvasótára 1908-1914 3 kötet, érdekes történelmi és egyéb írásokkal, egyik hiányzó címlappal. A XXI. és a XXII. kötetekben jelent meg először Steinhofer Károly magyar könyvtörténeti műve, valamint Lambrecht Kálmán "A magyar malmok könyve" című úttörő jellegű vállalkozás.
21336.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

William Carlos Williams: Amerikai beszédre. Bp., 1984, Európa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21337.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

A magyar irodalom története. I-II. köt. Szerk.: Beöthy Zsolt. Képes díszmunka két kötetben. I. köt.: A legrégibb időktől Bessenyei fellépteig. II. köt.: Bessenyey felléptétől a kiegyezésig 1772-1867. Bp., 1896, Athenaeum. Első kiadás. Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható (részben színes) képtáblákkal, mellékletekkel. Kiadói gazdagon aranyozott félbőr-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítókkal, az 1. kötetben hiányzó címlappal, a II. kötetben névbélyegzésekkel, kissé foltos lapokkal.
21338.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Énekes Ferenc: Kiadványszerkesztés 1-3. Bp., 2000, Novella. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21339.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Kandra Kabos: Magyar mythologia. Eger, 1897, Beznák Gyula. Félbőr kötés, sérült kötéstáblák, viseltes állapotban.
21340.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Latinovits Zoltánnal kapcsolatos 3 darab könyv, közte Latinovits Zoltán: Ködszurkáló. Bp.,1973,Magvető, 216 p.+12 t.Fekete-fehér fotókkal. Első kiadás. Kiadói papírkötés,javított kötéssel. Ritka! + Hegyi Béla: Latinovits + Latinovits Zoltán: emlékszem a röpülés boldogságára.
21341.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Vörösmarty Mihály: Vörösmarty összes munkái töredék, 3, 5-8 köt (össz 5 db) Bp., 1884-1885., Méhner Vilmos, (Rudnyánszky A. -ny.) kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kétféle kötésváltozatban, jó állapotban
21342.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft