Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 490

Murai Károly (Kovács László): Ejnye be jó! Képes és képtelen adomák és mókák. Garmadába hányta - - . I-II. köt. Bp., [1895], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 160 p.; 160 p. Számos szövegközti illusztrációval. Átkötött egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon Kraus Henrik könyvkereskedő bélyegzőjével.
21343.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Bibliographie von Deutschland, oder wöchentliches vollständiges Verzeichnis aller in Deutschland herauskommenden neuen Bücher und Kunstsachen [...] X. Jahrgang 1835. Leizpig, 1835, Industrie-Comptoir, 2 sztl. lev.+ 20 p.+ 288 p. Német nyelven. Kartonált papírkötésben, helyenként foltos lapokkal.
21344.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Magyar kabaret. I-II. köt. Összeáll. és bevezette Hervay Frigyes. Geiger Richárd festőművész eredeti rajzaival. Gyoma, 1911-1912., Kner Izidor, 394+14 p.; 363+13 p. Az I. kötet 2. kiadás és az I. kötet gerincén: "Magyar kabaret II." Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Kner-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
21345.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Lyra Mundi sorozat 54 kötete. Benne: Horatius, Jeszenyin, Nietzsche, Poe, Shelley, Verlaine, Villon, Brecht, Burns, Heine, Lorca, Rilke...stb. Bp., Európa. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítóban.
21346.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19

Szűcs Sándor: Betyárok, pandúrok és egyéb régi híressége. Bp., 1969, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
21347.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Hegedűs Zoltán: Szamosháti ősz. Versek. A szerző, Hegedűs Zoltán (1912?1989) Baumgarten-díjas költő, író, szerkesztő által Weöres Sándor (1913-1989) Kossuth- és Baumgarten-díjas költő, író, műfordító részére DEDIKÁLT példány. [Bp., 1942.],Vigilia, 92+2 p. Egyetlen kiadás. A címképet Janovits István rajzolta. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
21348.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Boross Mihály: Házasság sekulatzióból. Víg regény. Boross Mihály összes művei I. köt. Pest, 1850, Kozma Vazul, 176 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a borítón címkével, a címlapon bélyegzésekkel, foltos lapokkal.
21349.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Bicsérdy Béla: A halál legyőzése. Az életnek évszázadokig terjedhető meghosszabbítása (Makrobiótika). A vénülés és az összes betegségek leküzdése minden életkorban, kizárólag természetes úton. Számos fejezettel bővített IV-ik kiadása. Bp., 1938, Mojsza János, 292 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, rossz állapotú borítóval, az utolsó lap szélén folttal.
21350.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

3 darab DEDIKÁLT könyv. Sárközi Mátyás: Csé. Hajnal Géza: Gérecz Attila szökése. Sárközi Mátyás: Margit. Kiadói papírkötés.
21351.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Erdélyi Irén: A hazafias bánat költészete a szabadságharc után. Keszthely, 1908, Sujánszky József, 146+3 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval.
21352.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Fekete István: Gyeplő nélkül. Bp.,1947,Új Idők (Singer és Wolfner.),(Szikra-ny.), 234 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé deformált kötéssel.
21353.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

A Mérleg sorozat 8 db kötete - Nietzsche: A tragédia születése; Thomas Mann: Richard Wagner szenvedése és nagysága; Sigmund Freud: Mózes; Theun de Vries: Spinoza; Theodor w. Adorno: Wagner; Borisz Uszpenszkij: A kompozíció poétikája; Thomas de Quincey: Egy angol ópiumevő vallomásai; M.M. Bahtyin: A szó életben és a költészetben. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21354.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft